Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor cseréljek pelusméretet?

Mikor cseréljek pelusméretet?

Figyelt kérdés
A happy pelenkát használjuk,2-es méretet ami 3-6-ig jó. Most 2 hónapos a fiam és 5,2 kg viszont elég húsos combú. A 3-as 5-9-ig van. Kezdő szülőként beszereztem pluszba még 3 csomag 2-es pelust ami lehet már nem is lesz jó? 🤷‍♀️🤦‍♀️

2019. nov. 26. 03:26
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Az lehet!Olyan gyorsan nőnek,hogy egy méretből nem kell annyi.Ha szoros lesz,rá ne add!Ha van babás ismerősöd,vagy benne vagy valami csoportba add el inkább ha már kicsi lesz.
2019. nov. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom gyereknél váltani kellett méretet, amikor elérte a következő méret ALSÓ határát. A felső határ köszönő viszonyban sincs azzal, hogy a valóságban meddig használható egy pelus.
2019. nov. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokszor akkor váltunk, amikor még bőven el se érte az alsó határt sem a súlyuk. A nagy most 9,5 kg körül van és a 11 kg-tól ajánlott tökéletes neki, a kicsi 6,5 kg és a 7-től ajánlott szorítja a pocakját, következő hónapra már eggyel nagyobbat rendeltem. Ezek a számok iránymutatónak jók, de ha azt látod, hogy bárhol kényelmetlen, szoros, nyomot hagy, akkor felejtsd el a súlyhatárt.
2019. nov. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk is úgy volt hogy mikor közelített az 5 kilóhoz, akkor már váltani kellett. Ami megmaradt (több mint 1 csomag) a védőnőnek adtam. Ő oda adja olyannak akinek szüksége van rá.
2019. nov. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Altalaban valtani kellett mar azelott, hogy sulyra elerte volna a gyerek az adott meretre irt felsohatart, mert egyszercsak folyamatosan balesetek voltak (kifolyt a kaki, neha a pisi is, ilyesmi).

Az 1-2es meretbol en nem taraztam be, max egy csomaggal vettem pluszban, mert ezeket nagyon hamar kinovik.

A 3-ast mar joval tovabb lehet hasznalni es a baba sem hizik/nô olyan tempoban, mint az elso hetekben, abbol mar be lehet vasarolni, de csak akkor, ha mar egy csomaggal megvettel es letesztelted az adott markat, hogy tenyleg jol mukodik-e a gyereken.

Egyebkent amig kenyelmesen rafer a a babara es nincs baleset, addig hasznald nyugodtan, mindegy hogy mi van rairva, a tobbit pedig elajandekozod, vagy eladod, ha tudod.

2019. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én a fiammal mindig a felső határ közelében váltottam pelusméretet. Nem volt kifejezetten húsos baba, de azért messze volt a soványtól.

(így lehetett az, hogy közel 3 évesen a 4-es pelenka volt az utolsó méret, amit használt)

2019. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy inkább mostmár a 3-at veszem a többit pedig eladom
2019. nov. 26. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!