Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanulta meg a babátok...

Mikor tanulta meg a babátok önállóan fogni a cumisüveget/itatópoharat?

Figyelt kérdés

6 hónapos a lányom, tápszeres. A védőnő állandóan azzal bombáz, hogy már önállóan kellene fognia a cumisüveget és vigyem el neurológiára. Tényleg így van? Kell, hogy tudja? Próbálja tartani, de nem jött még rá, hogy hogy kell fogni, a füles itatópohár sem megy egyáltalán.

Köszönöm a válaszokat.


2019. nov. 26. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbálja tartani, tehát pipa. Ennyit kell tudnia, nem egyedül enni.
2019. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jaj ezek a védönök..


Adj csörgöt a kezébe nem speciel cumisüveg a lényeg.


Ha a csörgöt pl meg is nézi azaz van szem-kéz koordinacio es nem random kapàlozik csak vele, vagy probal nyulni, elérni a felé logatott jatekot, söt ha màr képes egyik kezéböl atvenni a masikba valamit, pl egy kisebb kockàt amit könnyen meg tud fogni, akk semmi baj nincs.

Mindig inkabb orvossal beszelj.


A védönöi sületlenségwkröl könyveket lehetne irni

2019. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez a védőnő tiszta hülye. Nem kell neki tartani.
2019. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

4 hónapos kisfiam már többször sikeresen megtartotta. Mindig megfogja, amikor eszik, tartani nem mindig szokta. KB 10-ből 3 alkalommal. Van, hogy amikor elfigy és venném el nem engedi és visszahúzza a szájához.

De hogy mikortól "kell", azt nem tudom.

2019. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 hónaposan már tartotta pedig nem is volt tápszeres és csak vizet kapott cumisüvegben egyszer-egyszer. Azt nem tudom mikortól kell ilyet, nem is tudtam hogy már ilyen hülyeségeket is elvárnak.
2019. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ó, felvesz ő már mindent. Forgatja, nézegeti a játékokat, piszkálja a szőnyeget, megrág mindent...szóval nagyon ügyes a finommotorika is. Ezért nem értem, miért lovagol ezen.
2019. nov. 26. 09:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem ivott cumisüvegből, ezért a csőrös poharat se akarta megfogni. Egyszer csak megfogott egy poharat és felemelte, hogy igyon belőle- ekkor már 1 éves múlt. Na erre mit mondott volna a védőnőd? :D Ettől függetlenül nagyon fejlett a finommotorikája.
2019. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam hamarabb szaladt minthogy fogja a cumisüveget. Sőt pohárból is rég önállóan ivott, de a tápi az “kiszolgálós” volt. Én nem bántam, mert addig sokkal bensőségesebb volt az etetése, jobban hasonlított úgy a szoptatáshoz, elvégre a mellet se kérdezi senki, hogy megfogja e már a baba.
2019. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 évesen, igaz próbálkozott már 4 hónaposan is de nem ment.
2019. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miután ülni tudott, akkor tudta önállóan fogni a füles itatópohatat, kb. 7 hónapos korától, 1 éves korától már fül nélkül is ment, viszont a cumisüveget amiből a tápszert kapta, soha nem fogta egyedül, pedig képes lenne rá.
2019. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!