Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő mikor?

Keresztelő mikor?

Figyelt kérdés

Kedves tapasztalt anyukák!

Kisfiam lassan 1 éves lesz, és még nem volt meg a keresztelő. Nem sürgős, csak előbb-utóbb szeretnénk. Mikor lenne alkalmas az időpont az életkora szerint, amikor már nyugton tudna maradni a templomban?

Esetleg valaki, akinek szintén későn volt, megosztaná a tapasztalatait?

Előre is köszönöm!



2019. nov. 26. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem olyan 2 èves körül màr okès, emlèkszem a hùgom egy èvesen vègig üvöltötte...
2019. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

"Mikor lenne alkalmas az időpont az életkora szerint, amikor már nyugton tudna maradni a templomban?"


Pár hónapos korában is alkalmas lett volna. Semmivel sincs több esély, hogy egy vagy kétévesen vagy később nyugton legyen.

Egyébként normális esetben egy baba sírása senkit nem zavar a keresztelőn.

Az egyetlen, amire én ügyelnék: ne hidegben legyen. Vagyis a helyetekben pont idén nyáron vagy max. szeptemberben megkereszteltettem volna.

2019. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Korábban nem tudtuk, nemrég ért véget babám műtét sorozata. Persze, hogy egyszerűbb lett volna babakorában. Igen, ez az 1-1,5 éves kor nem a legideálisabb erre... meglátjuk még, talán 2 év körül. Csak ne legyen épp durva dackorszak :-D

2019. nov. 26. 23:42
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Például soha. Majd ő eldönti.
2019. nov. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Mi 3-4 hónaposan szeretnénk.Akkor még sokat alszik,még nem szaladgál.
2019. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

7 😂😂😂😂😂 Kisfiam. 3 hetes kora óta alig alszik nappal. Most 3 hónapos. Már kiabál meg sikítozik. Az mondjuk igaz hogy elszaladni nem tud😂

Kérdező: Attól függ nektek mennyire fontos, sürgős. Ha nem akkor kiválthatjátok a 2 éves korát is sztem.

2019. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne a sajátodbol indulj ki!
2019. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Ezt nem azért írtam, hogy belőle kell kiindulni. Csak azért hogy tudja a kérdező is hogy nem feltétlen igaz az amit leírtál. Amúgy minden kisgyerekes ismerősömmél így van ahogy írtam. De kívánom, hogy legyen szerencséd és nálatok ne így legyen. Aludjak majd végig a keresztelőt
2019. nov. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
És mi lenne, ha hagynátok, hogy eldöntse majd felnőtt korában, hogy akar-e keresztelkedni?
2019. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már fentebb is írta valaki.

Mi nem így gondoljuk, ahogy te. Ha felnőttkorában ezért számonkér, az meg az én problémám lesz.

2019. nov. 27. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!