Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szól bele mindenbe?

Miért szól bele mindenbe?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem édesanyámat,szinte a legjobb barátnőm.

2 hónapos a babám, első unoka a családban.

Anyukámat mintha kicserélték volna, mióta megszületett a gyerek. Mindenbe beleköt, semmi nem jó, úgy, ahogy én csinálom. Totál rossznak érzem magam.

Szinte folyamatosan összeveszünk.

Pl hiába mondom neki, hogy nem akarok teát adni, csak hajtogatja, hogy szomjas a gyerek, kell neki stb. A végén beadom a derekam, akkor meg abba köt bele, hogy minek főzök le két deci teát előre, mindig frissen kell.

Hozzáteszem a gyereknek nem kell a tea.

Plusz 2 percet nem sírhat a baba, mert biztos valami nagyon fáj neki. Komolyan, ha éppen sír, nekem meg wc-re kell mennem, akkor pisiljek be, mert a picit egy másodpercre se lehet lerakni?

Sorolhatnám.

Komolyan miért ilyen?

Annyira bánt. 😔


2019. nov. 27. 21:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azért ilyenek, mert visszaélik a saját kisbabás anyuka korszakukat. Szeretnènek minèl fontosabbnak es hasznosabbnak tűnni

A dolgok egy részénél segít ha cikket mutatsz valamiről (pl a teáról), hogy tényleg úgy ajánlják, ahogy mondod, illetve ha érvelsz, hogy ezért vagy azért döntöttèl így meg így.

Az anyukál egy részènél a lelkizés is beválhat, hogy Neked rosszul esik, hogy beleszól stb

Amúgy meg Te is legyél türelmes, erősítsd meg az énhatáraidat, tudd, hogy semmiben nem vagy köteles a tanácsoksat követni. Ha húszszor mondd vmit és még akkor se csinálod, akkor abbahagyja.

De belegázolni se érdemes a lelkèbe.

Pár hónap és vsz jobb lesz.

2019. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Mindig csak azt csináld, ami szerinted a legjobb a babának!

Jobban jársz ha már most meghúzod a határokat és nem engeded felülbírálni a szülői döntéseidet, mert később csak rosszabb lesz!

2019. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Azért szól bele, mert még nálad is parásabb, és ráadásul kontrollmániás is.


A szövegből nagyon úgy érzem, hogy egy házban laktok.

Ha külön laknátok és ő csupán látogatóban lenne nálatok, a problémád ezredrészére zsugorodna.

2019. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Még most húzd meg nagyon határozottan a határokat, különben a fejedre nő, és onnan már nehéz visszalépni.


Mondd meg, hogy nincs szüksége teára, meg semmire az anyatejen kívül. Igen, 30 év alatt fejlődött a tudomány, most már bizonyított, hogy az anyatej elég. Az meg már akkor is nyilvánvaló lehetett volna, hogy a cukros tea senkinek se jó.

2019. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó mintha magamat hallanàm, ès is mindig ezt mondom mind a kèt oldalnak:30 ève màs volt most így van ha bele is bolondulnak akkor is úgy csinalom ahogy az orvos mondja..nàlunk is prôbàlkozott anyósom de mèg szülès elött megmondtam mindenkinek hogy nem kell se segítsèg se tanàcs, pedig első gyerek, itt alszik mellettem 4 hónapos ès tanàcsok meg beleugatàs nèlkül 3.hèttől vègigalussza az èjszakàt ès nagyon nyugodt baba, ezèrt, nàlam mèg a làtogatàs is meg van szabva..nem kell abból se sok mert az csak nyüzsgès, az meg nem hiànyzik a gyereknek

Ès ne hogy mèg te mentegetőzz meg bizonygass újsàgcikkel van elèg dolgod nem?mond meg köszi a tanàcsot, sèta...

2019. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt. De olyan rossz érzés, hogy megbántom. Pedig tényleg annyira rugalmas próbálok lenni, de ennél jobban már nem lehet és akkor megsértődik.
2019. nov. 27. 23:09
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Inkább ő sértődjön meg, minthogy a gyerek hülyeséget kapjon.
2019. nov. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Neked most nem anyád lelki világa kellene, hogy az első legyen. Neki anno volt lehetősége amikor te voltál baba, most te jössz. Muszáj leszel vele kicsit erélyesebb lenni, különben a fejedre nő. Mond meg neki, hogy köszönöd szépen ha segít, de úgy csinálja, ahogy te szeretnéd, nem ahogy ő elképzeli.
2019. nov. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát inkább teszel rosszat a gyerekednek, minthogy anyukád megsértődjön. Érdekes a fontossági sorrended. Nézd, ha megsértődik, majd úgyis kisértődik, mert tutira nem bírja ki, hogy ne szóljon bele az életedbe. Legyél határozott, és állítsd le. Azért teszi ezt meg veled, mert nem tudsz ellentmondani neki.
2019. nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

NEM LAKTOK EGYÜTT??????????????


Akkor honnan tudja, adsz-e neki teát az anyatejen felül?

Honnan tudja, hogy hagyod sírni, ha pont WC-re kell menned?


Ha nem laktok együtt, akkor csak arról tud, amiről beszámolsz neki, ill. ha vendégségbe hívod, amit akkor lát.

Eszerint mindig mindenről beszámolsz neki, holott tudod, hogy konfliktust fog okozni? Miért csinálod ezt?

Vagy minden nap nálatok van? De hát ha ebből konfliktus van, akkor miért nem mondod neki, hogy ne jöjjön?

Én pl. a párod helyében nagyon kiakadnék, ha minden délután anyósomat kéne kerülgetnem a lakásunkban.


Tényleg nem értem a helyzetedet.

2019. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!