Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félrenyelte a bukását/hányását...

Félrenyelte a bukását/hányását. Teljes traumában vagyok miatta. Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
4 hetes koraszülött babám van. (Egészséges már 3300 gr, 2900-al született, nem volt akkora baj). Ma éjszaka a nagymamámnál aludtunk, mert apa kiment külföldre 2 napra.Félig tápos félig szopis baba. Anyatejet ezen az éjszakán nem tudtam adni, mert tejfehérje diétán vagyok, miatta, mert lehet érzékeny a tejre. Éjszaka felsírt hogy éhes. Szokásos rutin, kiveszem a kiságyból oldalán fordítva lerakom a nagyágyba, kimegyek melegítek egy tápszert. Így is történt. Hallom hogy sírdogál mindig így szokott. Megyej vissza a szobába a kész tápszerrel úgy hogy másfél percet töltöttem kint. Látom hogy a gyerekem hatta feszíti a fejét , le van vorosodve, és nem kap levegőt. Falkapom, feje alatt láttam hogy itt a buki, pedig büfiztetem rendszeresen. Oldaláról a hátára fordult. Egyből tudtam mivan. Alkarra fektettem ütögettem a hátát, számmal megszívtam az ő száját, hogy kiszívjam a légutakból a hányást, közben vissza alkarra, újjabb ütések, aztán a lábamra fektettem, gyorsan bekötöttem az orrszívót, leszívtam az orrát, majd ugyanez elölről. Már vett levegőt , de szörcsög, erölködik, beduzzadt a szeme, felkeltettem mamát ,hogy baj van, hívja a mentőket mert fullad a baba mentők érkezéséig telefonon tartotta bennem a lelket a kisasszony és mondta mit tegyek. Kiért a mentő, addigra egész jó állapotban volt a babám, de megfigyelésre behoztak pár napra a kórházba vele. Ez éjjel 2kor történt. Megérkeztünk a kórházba, megvizsgalták. Éhes lett.. logikus hiszen ő már kb 1 órája jelzett hogy éhes. Mindenféle diéta ellenére felraktam cicire, hogy megnyugodjon, de nyilván az ijedtsegtől, neg a dolgoktól, úgy kifáradt hogy 3 perc cici után elaludt most itt fekszik a mellkasomon, pihenget, szépen veszi a levegőt. Nála minden rendben, viszont én kikészültem. Teljesen be vagyok pánikolva. Mi volt ez? Hogy történt? Hol hibáztam? Mi lesz ha otthon újra átfordul. Mert átfog mert már mozgolódik, megknt történni fog egy ilyen? Hason nem lehet fektetni mert még a fejecskéjét nem mozdítja határozottan...mont említettem, korababa, kb most kellene megszületnie. Mi lesz vele? Tüdőgyulladást kap mert bement oda a buki? Kérjek antibigyót megelőzésképp? Hogyan nyugodjak meg? Rettegek

2019. nov. 29. 05:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott vagytok a kórházban, szerintem ennél többet nem tehetsz, feleslegesen antibiotikum nagyobbat is árt. Figyelik, te is ott vagy, nyugodj meg, bár tudom ez nem vigasz.


Nézd meg mit kell figyelned, de leirtad, hogy szépen veszi a levegőt.

2019. nov. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, nagyon átérzem! Ez egy nagyon nehèz helyzet, de hihetetlenül jól kezelted! Ezért kellene minden kismamának babaelsősegély tanfolyamra menni még szülés előtt.

Szerintem megnyugodni nem fogsz tudni mèg egy ideig, majf csak az idő segít, ha látod, uogy minden rendben a babáddal. Akkor majd idővel megnyugszol.

Nekem is ez volt a nagy parám, amiokor pici volt a fiam. De ő 3 napos korától nem is volt hajlandó háton aludni, így én mindig hason altattam

2019. nov. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kitartás! Megnyugodni csak pár nap múlva fogsz! ez ilyen lesz minden ilyen sz@r helyzetnél. Te nagyon ügyes voltál! Hatalmas szerencsétek volt.

Pont ilyen történt velünk, csak álmában a kiságyban és a légzésfigyelő jelzett!!! Ezért én le lettem pontozva, mert ugye fölösleges a légzésfigyelő. Kb ugyanezt csináltam én is, mint te, ez is ösztönből jött, ezért is nekem jött vki, mert ehhez tanfolyam kell. Itt van a másik példa, hogy mi is történhet egy kicsivel és milyen ösztönösen tudja a szülő, mit is csináljon.

Több, mint valószínű semmi baj sem lesz, de ez úgysem fog téged megnyugtatni. Pár nap! És hidd el picit sem vagy pánikos. most ijedt vagy, félsz. Viszont nagyon jó a problémamegoldó képességed! És emellé óriási szerencsétek is volt! Jó egészséget!

2019. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Azért sajnos nem mindenkinek jön ösztönből... Magasan iskolázott ismerősöm hasonló helyzetben a lábánál fogva fejjel lefelé rázta a gyerekét.......
2019. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban már jó helyen vagytok, nem tehetsz ennél többet. Ne okold magad, nem te hibáztál, ugyanis ez előfordul akaratlanul tőled független. Ügyesen oldottad meg. Jobbulást a picinek!
2019. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről az a véleményem, hogy aki bepánikol, az ha tanulta is be fog pánikolni,nem fogja tudni mit kezdjen.

Sokszor félek én is, mi van ha...eddig szerencsére mázlim volt, ösztönösen jót tettem, pedig volt ugyanez a fulladás, volt cukor félrenyelése, volt virsli félrenyelése, volt hogy a szeme gülledt ki és lilut. Valahogy szerencsém volt, ösztönből jól sikerült. Rettegek mi van ha leblokkolok vagy ha nem sikerül, De szerintem ez így van életünk végéig. Legutóbb fürdővizbe fordult bele, pedig ő ovis már, nyilván köhögött, hát három napig világomról nem tudtam, mert ugye hallottam a száraz fulladásról. De itt későn nyúltam utána. Aggódás mindig lesz :(

2019. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól, hogy megszületett , folyamatos az aggódás, ha nem ezért, akkor másért.


Jól csináltad, jó kezekben vagytok most már, nyugodj meg.

2019. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni baba boltokban ilyen kis szivacs éket. Direkt arra van,hogy ha oldalt fekteted akkor szépen kitámassza. Mi így altatjuk az elejétől. Egy idő után így is el tud forogni, de egész jó megoldás
2019. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Jó kezekben vagytok, és nagyon jól reagáltál!

Viszont nyugodtan tedd hasra ha szeret úgy lenni, a lényeg hogy legyen légzésfigyelő. A korababákat az inkubátorban is főleg hason altatják. Szóval ettől ne félj.


Részedről a jelenlegi pánik az természetes, esetleg kérdezz meg nincs-e pszichológus az osztályon akivel tudnál beszélni. Sok helyen hívnak anyukának ha kérik. Én is koraszültem, nekem pl ezért kellett.

2019. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszer jártam így a kislányommal... az első esetnél én is megijedtem nagyon... de utólag visszagondolva volt annyi lélekjelenlétem, hogy cselekedjek. És ő nem volt koraszülött. Nekem azt mondták anno, hogy ha így kibukja a kajcsit minden alkalommal utána le kell szívni az orrát, mert a bent maradt cucc rámehet a fülére is.

Én is rettegtem mi lesz ha mégegyszer lesz ilyen... és volt... de ugyanúgy cselekedtem. Sőt egyszer Édesanyám kapta fel a gyereket, mert látta h nem kap levegőt...

2019. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!