Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mit gondoltok a Detre keresztnévről?

Germàn eredetű, a Dietrich a német verziója. Jelentése: nèp/népből való, hatalmas.

Keress kérdéseket hasonló témában: névválasztás

2019. dec. 2. 10:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Detre Annamária

Befejezetlennek tűnik. Nem adnám a gyerekemnek.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/30Időpont 2019. dec. 2. 10:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Valóban vezetéknévként is létezik.

# 2/30Időpont 2019. dec. 2. 10:54 Privát üzenet
Öszintén? Mint valami elcseszett nyelvbotlás. Remélem társul valami szép kacifántos vezetéknév is hozzá ha még nem szenvedne eleget csóri gyerek tőle így is 🤔🤦‍♀️😂

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/30Időpont 2019. dec. 2. 10:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Viszont hosszú, 10 hangzóból álló, és még hosszabbnak hangzó vezetékneve lenne, és az után nem hangzik befejezetlennek.

Párom megvétóz minden hosszabb keresztnevet, amibe már a Loránd, Szabolcs, Attila és hasonlók is beleszámítanak...

Mivel a "nagylány" is D betűs, ezért nézegettem a D-sek között. Nem aktuális még, mert csak mostanság "állunk neki" a kistestvérnek, csak pont megláttam ezt a naptárban.

Tetszik, hogy germán, hogy jó a jelentése, hogy határozott csengésű, babaként esetleg Dedinek lehet hívni.

# 4/30Időpont 2019. dec. 2. 10:59 Privát üzenet
DEDI????? Ez konkrét kibaxas a gyerekkel.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/30Időpont 2019. dec. 2. 11:01 Privát üzenet

Szerintem szörnyű.

De mindenki azt adja a sajátjának ami neki tetszik.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/30Időpont 2019. dec. 2. 11:02 Privát üzenet
A lányodnak amúgy mi a neve? Ha nem titok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/30Időpont 2019. dec. 2. 11:02 Privát üzenet

" A Detre név becézése

Detrécske, Detri, Detrike, Dettike, Dettácska "

Az 5 fajta becenévből 3 elmenne simán magában lánynévnek. Arról nem is beszélve, hogy a középsuliban mindenki bettikének fogja csúfolni. Szerintem nincs annál rosszabb, mintha valakit lányneven gúnyolnak, mert az anyja nem tudott normális nevet adni neki. Volt egy osztálytársam akit Viktornak hívtak, mindenki viktóriának hívta...

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/30Időpont 2019. dec. 2. 11:08 Privát üzenet
Nekem nagyon tetszik a Damján, Dénes, Dorián, még a Donát, esetleg Dante is de a Detre kicsit sem, olyan semmilyen, gyötre hangzású, nem férfias...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/30Időpont 2019. dec. 2. 11:08 Privát üzenet
Detreszász! A kincskereső pipitér című regény egyik szereplője, aki meg egy történelmi szereplőről kapta a becenevét. Szerintem teljesen vállalható név annak ellenére, hogy én a Dénest választanám. :)

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/30Időpont 2019. dec. 2. 11:31 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek a Mika keresztnévről?
Mit gondoltok/gondolnátok egy olyan anyukáról aki minden nap tölt fel face-re a gyerekéről képet? És olyanról aki ugyan ezt teszi csak a gyereket körülveszik a Fisheres játékok?
Mit éreztek/gondoltok, amikor egy picike, koraszülött babáról láttok "inkubátoros, mindenhonnan csövek lógnak" képet nyilvános (pl: facebook) helyen?
Mit gondoltok a Babett keresztnévről? Párom azt mondja egy kislánynak igen, de felnőtt nőnek már nem oké. Szerintetek?
Mi a véleményetek a Rézi keresztnévről?
Mit gondoltok az Auróra keresztnévről? Szép?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!