Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Detre keresztn...

Mit gondoltok a Detre keresztnévről?

Figyelt kérdés
Germàn eredetű, a Dietrich a német verziója. Jelentése: nèp/népből való, hatalmas.

2019. dec. 2. 10:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Detre Annamária


Befejezetlennek tűnik. Nem adnám a gyerekemnek.

2019. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Valóban vezetéknévként is létezik.
2019. dec. 2. 10:54
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén? Mint valami elcseszett nyelvbotlás. Remélem társul valami szép kacifántos vezetéknév is hozzá ha még nem szenvedne eleget csóri gyerek tőle így is 🤔🤦‍♀️😂
2019. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Viszont hosszú, 10 hangzóból álló, és még hosszabbnak hangzó vezetékneve lenne, és az után nem hangzik befejezetlennek.


Párom megvétóz minden hosszabb keresztnevet, amibe már a Loránd, Szabolcs, Attila és hasonlók is beleszámítanak...


Mivel a "nagylány" is D betűs, ezért nézegettem a D-sek között. Nem aktuális még, mert csak mostanság "állunk neki" a kistestvérnek, csak pont megláttam ezt a naptárban.


Tetszik, hogy germán, hogy jó a jelentése, hogy határozott csengésű, babaként esetleg Dedinek lehet hívni.

2019. dec. 2. 10:59
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
DEDI????? Ez konkrét kibaxas a gyerekkel.
2019. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem szörnyű.

De mindenki azt adja a sajátjának ami neki tetszik.

2019. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
A lányodnak amúgy mi a neve? Ha nem titok.
2019. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

" A Detre név becézése

Detrécske, Detri, Detrike, Dettike, Dettácska "


Az 5 fajta becenévből 3 elmenne simán magában lánynévnek. Arról nem is beszélve, hogy a középsuliban mindenki bettikének fogja csúfolni. Szerintem nincs annál rosszabb, mintha valakit lányneven gúnyolnak, mert az anyja nem tudott normális nevet adni neki. Volt egy osztálytársam akit Viktornak hívtak, mindenki viktóriának hívta...

2019. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a Damján, Dénes, Dorián, még a Donát, esetleg Dante is de a Detre kicsit sem, olyan semmilyen, gyötre hangzású, nem férfias...
2019. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
Detreszász! A kincskereső pipitér című regény egyik szereplője, aki meg egy történelmi szereplőről kapta a becenevét. Szerintem teljesen vállalható név annak ellenére, hogy én a Dénest választanám. :)
2019. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!