Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Detre keresztn...

Mit gondoltok a Detre keresztnévről?

Figyelt kérdés
Germàn eredetű, a Dietrich a német verziója. Jelentése: nèp/népből való, hatalmas.

2019. dec. 2. 10:49
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

8. Nyilván senki nem fogja Dettikének hívni. A Dezsőt is becézik Dedinek, babakorban.

A Dénest is néztem, de a jelentéss (Dionüsszosznak ajánlott) nem tetszik.

Nem szeretnénk héber, nem meghonosodott szláv (pl Damján) vagy ilyen nagyon magyar nevet sem. Pontosabban a héber nem lizáro ok, de a Dávid és Dániel nem tetszik.

Amúgy átlagos neveket szeretünk, Tamás, László, Gábor, Tibor stb is felmerültek , de kizáródtak. A kicsit modernebb neveket pl Ákos is kedveljük, de utóbbi pont van a családban.

A nagylány Dorka, Dorottyát a párom nem akarta, tényleg nagyon hosszú lenne.

Az én anyukám Erzsébet, de a párom megfúrta, mert hosszú, pedig nekem ez az egyik kedvenc nevem.

Szeretek ritkább neveket is pl Leila, Flóra, de ezek a páromnak már túl extrémek.

Ha lány lesz a kicsi, akkor egyelőre Dalma, Éva, Zsóka merültek fel.

2019. dec. 2. 11:39
 12/34 anonim ***** válasza:
63%
Dorka mellé passzolna a Donát is. A jelentése is okes: ajándékozott.
2019. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Jól illik jelentésben, ugye a Dorottya "Isten ajándéka", de az egyik kolléganőm gyereke Donát, és nekem amúgy nem igazán tetszik, a Damján amúgy tetszene, de azt nem fogom tudni "eladni", és nem illenek a szlávos nevek a vezetéknevünkhöz.

Még a Deme nevet is néztem, de az végképp gáz szerintem.

2019. dec. 2. 11:47
 14/34 A kérdező kommentje:
Mármint a páromnak nem fogom tudni eladni.
2019. dec. 2. 11:47
 15/34 anonim ***** válasza:
69%

Ha lányom lenne, Dea lenne.


Fiúnevek, amik eszembe jutottak: Leó, Ábel, Vid, Pál, Zsolt (nekem ez a kedvencem), Erik.

2019. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
79%
Dorian esetleg
2019. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Írnátok még esetleg ebben a szellemben?

Rövid (max 2 szótag), manapság nem divatos, de azért nem extrém, nem túl új és nem is nagyapós hangzású.

Még annyi, hogy ne kezdődjön "I"-vel.

Tudom, ráér, de már az előző babánàl sem volt fiúnév, lánynál meg több is volt, ami mindkettönknek tetszett.

2019. dec. 2. 12:50
 18/34 anonim ***** válasza:
63%
Nálam a Máté, Ábel, Áron, Bende, Erik, Kornél, Tibor nevek vannak a top10ben.
2019. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Az Áron nekem is tetszik.

A Bercel tetszik még, amúgy a Bertalan (Berci), de ugye rövidíteni kell... Viszont ez is most "divi".

A Tiborral a gondom: nekem van ilyen nevű, nagyon jóarc, férfias, sikeres főnököm, de egy sápatag szemüveges "Tibike" nem tetszene.

Ábel feminim hangzású nekem.


Mihályt, Miklóst a párom leszólta.

Zoltán jutott még eszembe, abban végül is semmi ciki, becézhető, jó a jelentése stb.

2019. dec. 2. 13:03
 20/34 A kérdező kommentje:
Erikből 3 van csak az ismerős babák közt.
2019. dec. 2. 13:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!