Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell az apa beleegyezése...

Kell az apa beleegyezése gyermek születésénél névadásnál?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne hogy adott egy szituáció:


Terhes nő 9. Hónap de az apa és anya nincsenek együtt, az apa részt akar venni a gyerek nevelésébe de a névről nagyon nincsenek egyettértésbe.


Apasági elismerve.


Mivan akkor ha az anya A az apa B nevet szeretne?


Az anya születésnél önkényesen adhat nevet neki vagy van erre valami procedúra ilyen esetekre?



2019. dec. 2. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Az anya azt diktál be, amit akar. Apát ott a kutya nem kérdezi meg.

Persze anyakönyvezésig még lehet rajta vitázni, változtatni, erre akár hetek is a rendeklezésre állnak, de ott sem kérdezik meg, hogy "és apuka jóvá hagyta-e a döntést?" (feltéve, ha nem apuka intézi, de esetetekben azt gondolom, ez kizárható)

2019. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
A nő fekszik a "henteskés alatt", őt kérdezik.
2019. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Te dontod el
2019. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem adjátok mindkét nevet?

Pl kovács A B vagy kovacs B A

2019. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

3 éve nálam úgy volt, hogy először engem kérdeztek meg előtte, hogy van-e válaszott név, aztán császár lett a vége, és az adatokat a férjem diktálta be helyettem. Míg a műtőben feküdtem, ő a babábal ment mosdatni, megmérni, stb. és ő válaszolt a kérdésekre. Így végül ő mondta be a végleges döntést.

A fent vázolt helyzetben, ha az anya egyedül szül, akkor csak őt kérdezik. Ha apa is jelen van, akkor akár őt is elővehetik, aki épp alkalmas.

2019. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
DE nem kell akkor ott nevet mondani, és nem is vagy köteles utána azon anyakönyveztetni a gyereket, amit a kórházban benyögtél...
2019. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl a páromat kérdezték a névről, azt sem tudom mikor - én a szenvedéssel voltam elfoglalva
2019. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
P császárom volt. A műtét előtt felkellett írnunk egy fiú és egy lány nevet.
2019. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Amit a műtétnél mondanak, az csak a kórházi papírhoz, adminisztrációhoz kell. Az anyakönyvezést intéző csaj másnap jár körbe a kórházban és megírja a papírt, amit elvisz a hivatalba, az alapján csinálják meg az anyakönyvi kivonatot.
2019. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7%
Ha ennyire letojod amit ő akar akkor gondolom a dolog anyagi részére(gyerektartás) se tartasz igényt ugye?:-) Plusz ha te bulizni akarsz majd menni se kell neki vigyázni a gyerekre.
2019. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!