Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett beszelni a...

Mikor kezdett beszelni a babátok? És ez befolyásol később bármit is?

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam , és meg csak 2 3 szot mond de mindent ért.A barátnőm folyton az orrom alá dörgöli, h bezzeg az övé 2 hónappal nagyobb csak de már énekel, 60 szot mond,stb. Én egyedül nevelem és biztos ez az oka h nem beszél, nincs segítségem neki meg 4 mindig mellette vannak és foglalkoznak vele.Folyton küldi a videókat h na milyen ügyes már a gyerekem címszóval.Az ő gyereke nem pakol nem nyul semmihez amihez nem szabad, és nem érti hogy az én gyerekem miért nem érti meg h nem szabad a tvnet nyúlni , miert nyúl a boltba dolgokhoz neki ez Olyan furraaaaaa...😏most ez rosszindulat vagy csak én vagyok ilyen lelkis?...
2019. dec. 2. 19:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem verseny. Ő annak fogja fel, legyél te az okosabb.
2019. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém két és fél éves, 10 szót tud, ketten neveljük, plusz a család, folyton mondokázunk, olvasunk neki, nem ettől függ. Az a barátnőd pedig nem barátnő, én sose vagyok ilyen tahó egyetlen ismerösömmel se.
2019. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igen , szerintem sem az.Es szerinte később ebből lesznek okos felnőttek.
2019. dec. 2. 20:07
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Kb 20 hónaposan igazából.

Kétévesen kb 100 szót ismert,3-4 szavas mondatokban beszélt.egy hónap múlva már 5-6 szavas mondatokat mondott,reggeltől estig be nem áll a szája,néha álmában is beszél.

Természetesen nem tökéletesen,de tudja mit miért mond,és meg is értjük.

De nálunk gyakori az ilyesfajta cserfesség a családban,és a lányok amúgy is jobban szeretnek beszélni.(bár a fiam is hasonló volt ebben a korában...)

2019. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
De ez lóverseny? 😂Vagy mi akar lenni? Mert én nem értem én nem hasonlíthatom máséhoz.
2019. dec. 2. 20:16
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Fiam egy hónapja töltötte a másfelet. Nekem is csak pár szót beszél. És akkor? Nem verseny. A barátnőmé egy nappal kisebb. Ő is egyik napról a másikra kezdte. Majd beér. Szerintem ezzel a barátnővel lassan csökkentsd a kommunikációt. Ilyen mérgező dolog nem hiányzik senkinek.
2019. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Jaja nem olvasok eleget neki stb.Állítólag, minden nap olvasok neki énekelek tanítom, azért mert más ütembe fejlődik nem vagyok rossz anya.
2019. dec. 2. 20:24
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

A fiam 2,5 éves elmúlt, mikor elkezdett beszélni. 4 szó volt összesen, apa, tütü, cica, és nem.

3 évesen be nem állt a szája, és fejlettebb volt a szókincse, mint a kortársainak.

Azóta gimnazista, jól tanul, 130 az IQ-ja, és semmilyen hátránya nem lett abból, hogy nem énekelt 20 hónaposan.

2019. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Tudom, én kérdeztem a szüleimet mennyit mondogattak nekünk? Mondták erre sajnos nem volt idő , dolgoztak őrültek ha el láttak mindent és beszélünk nem lettünk némák se hülyék.
2019. dec. 2. 20:30
 10/28 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 évesen. 4 szóból állt a szókincse ennyi idősen.

Próbáld figyelmen kívül hagyni, ezekre az összehasonlításokra ne reagálj, hátha észreveszi magát. Férjem unokatesójával voltam így, akkor ez bevált úgy értem ő abbahagyta. Még nagyon kicsiként mozgásban akarta állandóan hasonlítani a babáinkat.

2019. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!