Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Járástanulás) Nem szabad...

(Járástanulás) Nem szabad kézen vezetni a babát. Oké, de hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, és már nagyon szeretne menni, de még nem tud önállóan járni. De mindenhol feláll, majd kiharcolja, hogy menjek oda és fogjam meg a kezét (ha nem megyek, elengedi amibe kapaszkodik és eldől..), majd amint megfogom a kezét, elkezd lépegetni. Ilyenkor nagyon boldog, büszkén mosolyogva körbesétálja a szobát, szerintem legszívesebben ezt csinálná egész nap.

Viszont olvastam több helyen, meg gyógytornászok is egységesen azt mondják, hogy az önálló járás előtt ne vezessük így kézen fogva a babát, mert ártalmas lehet, várjuk ki amíg magától elindul.

Na igen, de mi van akkor ha a baba ezt szinte "kiharcolja" és szinte egész nap ezt csinálná? :(

Amint odamegyek, már kapaszkodik fel rám, fogja a kezem és elkezd lépegetni.

Ti hogy oldottátok ezt meg? Tippek, tanácsok? Köszönöm!


2019. dec. 3. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ne vezesd kézen semmiképp, hanem vegyél neki egy járássegítőt, ezt a gyógytornászok, ortopédusok is javasolják. Tolja maga előtt így biztonságot ad neki.
2019. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Jarassegítő szinte ugyan az, mintha a kezét fognák... Na, mindegy. Ez az új divat, hogy ne vezessük a babát. Mégis én is tudok járni és agybeteg se lettem.
2019. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is azt mondták, hogy a járássegítő oké, vettem is egy használtat, amíg nem volt addig egy széket tolt maga előtt.
2019. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogyha a hónaljvonala alá teszem a kezem, és ő magától tud kapaszkodni belém, támaszkodni, a saját súlyát tartja, az nincs rá rossz hatással.


tehát mint egy fix kapaszkodó a kezem.


Mellesleg ne ugráltasson már sírással, meg fogja tanulni, hogy nem mindig tudsz odamenni, ha sétálni akar. Megmondod hogy szivem anya wcn van, most vizes a kezem mert mosogatok(meg is foghatod vizes kézzel, majd nem fog neki tetszeni, legalábbis az én lányom nem szerette) Sokszor lehet csinálni, de nem muszáj mindig. Bátorítsd és tapsold meg, ha önállóan próbálkozott akkor is, h elesett. Ha elesett ne keríts neki nagy feneket, hadd tudja, hogy normális elesni, nincs nagy baj.

2019. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Azért a járássegítővel is óvatosan, az én lányom akkorát taknyolt vele, hogy inkább szétszedtem és utána csak a járás részét használtuk...
2019. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én kislányom is igényelte, hogy segitsek neki. Vettünk járássegítőt neki ordított tőle.. maradt a kezem... egy évesen elindult magától és semmi baja. 17 hónapos és már szalad.
2019. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
*játék részét használtuk...
2019. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

az enyém a macijába kapaszkodott hetekig, úgy közlekedett. ha nem volt a kezében a maci, nem tudott járni, elesett :D


Kézen vezetni a babát azt jelenti, hogy te tartod egyensúlyban, nem engeded elesni, eldőlni. Esetleg némi terhet is veszel le a lábáról azzal, hogy "húzod felfelé".

az, hogy fogja a kezedet (amibe csak kapaszkodik a biztonság miatt) nem gáz. kb ugyanaz, mintha a bútorba kapaszkodna és járná körbe a lakást.

Nem tudom, érted/érzed-e. van különbség a között, hogy a baba fogja a kezedet és jár, illetve hogy te fogod a baba kezét és "járatod".

2019. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Reni 28 ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ezt csinálta, mégis 13 hónaposan elindult, és egyszer sem esett még el
2019. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

,,Mellesleg ne ugráltasson már sírással, meg fogja tanulni, hogy nem mindig tudsz odamenni, ha sétálni akar."


Ja, végül is nehogy az legyen a tapasztalata, hogy ott van neki az édesanyja mindig, bármikor számíthat rá, hagyjuk magára minél hamarabb, hadd taknyoljon csak el, minél hamarabb tapasztalja meg, hogy kemény az élet!

2019. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!