Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha túl hamar feláll?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos. Most már majdnem 3 hete feláll, és rendületlenül ahol a legkisebb lehetőséget látja, azonnal kapaszkodik és már áll is. Védőnő azt mondta, hogy ne hagyjuk neki, ne legyen lehetősége felállni. De azonnal felpattan a kiságy rácsába kapaszkodva, a kanapé szélén, belénk kapaszkodva, akárhogyan, semmi más nem foglalkoztatja csak az állás. Mennyire káros neki? Lesz valami ortopédiai következménye? Akinek a babája ilyen hamar állt, lett valami gond később?

Egyébként ül, mászik szépen emellett.


Köszönöm!


2019. dec. 3. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Hogy lesz-e következménye,nem tudom.

De nem vagy egyedül. Az én kisfiam 6,5 hónaposan állt fel. Minden nagymozgás korábban jött nála (ezzel kapcs.én is írtam ki kérdést).

Most 7,5 hónapos. Kapaszkodva lépeget. Az én védőnőm nem mondta azt,hogy ne hagyjuk neki. Mégis hogy lehet ezt kivitelezni? Pakoljuk el a bútorokat,kanapét,kiságy helyett aludjon matracon?

Ellenben azt mondta,benne van a pakliban,hogy hiperaktív lesz.

Mi nem gátoljuk,magától csinálja. Szerintem nagy gond nem lesz belőle. Hagyd te is neki,hadd járkáljon,ha azt szeretné.

2019. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A védőnőd nem normális.Hogy ne hagyd felállni?Lekötözöd, ülve vagy fekve?

Lányom 6 hónapos korában állt fel.A gyors mozgasfejlodes miatt a beszéd háttérbe szorult,így azt később kezdte (de nálunk ezt akár,,orokolhette" is mert sem én,sem a párom nem kezdett időben beszélni). Ortopédiai problémája egyáltalán nem lett.

2019. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az èn kisfiam pontosan 5 hònaposan àllt fel. Nagymozgàsai gyorsan fejlődtek, beszèlni is időben kezdett, finommotorikàja van lemaradva (4 es fèl eves), de fejlődik. A mai napig örökmozgó atompocok, eszembe sem jutott volna visszafogni abban, amit magàtól csinàl.
2019. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
lesz kovetkezmenye, a finommotoros kepessegei nem lesznek jok. ilyen pl a keziras, illetve minden munka ami kicsi pontos mozdulatokat igenyel. minel tobbet maszik, annal jobbak lesznek a finommotoros kepessegei. ugyhogy tenyleg ne hagyjatok, raer meg felallni
2019. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem az álldogálást kell visszafogni, hanem a mászást ösztönözni. Alagúttal pl
2019. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

#4

1-es vagyok.

Azt nem mondtam (a kérdező sem),hogy nem mászik. Attól függetlenül,hogy feláll és lépeget,rengeteget mászik.

De hogy lehet korlátozni a felállásban? Csak úgy tudom elképzelni,hogy minden egyes alkalommal,mikor feláll,leültetem. Megoldhatatlan. Próbáltam,egy ideig ülve maradt,játszott,aztán újra és újra felállt.

Tudom én,hogy korai,és minden egyéb fejlődésben emiatt lemaradhat (pl.későn kezdett el gőgicsélni,kommunikálni,nevetni),de nem tudom megakadályozni.

2019. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
#6 szerintem ha maszik eleget, akkor en nem aggodnek. altalaban ha hamar felallnak, akkor a maszas vagy szinte teljesen kimarad, vagy nagyon keves lesz, ami problemakat fog okozni a jovoben. de ha mellette maszik sokat, akkor szerintem nem lesz baj
2019. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de ha 6 hónaposan feláll meg lépeget egy baba, akkor annak biztosan nem volt ideje eleget mászni.
2019. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

1/6-os vagyok.

Nálunk a kúszás volt az,ami pár napig tartott. 5 hónapos korától mászik. Másfél hónapig csak mászott,mielőtt felàllt.

És azóta is sokat mászik.

Az,hogy a kúszás pár napig tartott,lehet gond,viszont a mászós korszak (mivel még tart a lépegetéstől függetlenül) kompenzálja ezt. Vagy rosszul tudom?

Elnézést az off-ért.

2019. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kúszás nálunk egy az egyben kimaradt, talán ha egy fél napig kúszott, sokat mondok. Viszont több, mint másfél hónapja mászik. Úgy közlekedik, mint a villám, felfedezi a lakást, jön utánam mindenfelé. Sem járókánk nincs, sem babahintát/pihenőszéket nem használunk és használtunk soha, a nappaliban a játszószőnyegen feküdtünk játékidőben mindig, úgyhogy úgy gondolom, nem igaz ránk az, hogy ne lenne lehetősége mászni. A nagy lakásban szabadon közlekedhet egész nap, együtt megyünk egyik helyiségből a másikba. Születése óta tartja és forgatja a fejét, nem egészen 3 hónaposan forgott ide-oda, és kb onnantól tud négykezlábon állni, amikor hasra tudott önállóan fordulni. Soha nem erőltettem egyetlen mozgást sem, ez a saját tempója. Első baba, így a finommotorikában nem tudom, mit kell figyelni. Szépen forgatja a játékokat a kezében, átveszi egyikből a másikba, képes felcsippenteni apró darabokat a tányérjából (és a szöszöket a szőnyegből...), de tényleg nem tudom, mire kell figyelni.

Köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 3. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!