Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túl lehet dícsérni...

Szerintetek túl lehet dícsérni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ma voltunk orvosnál, 10 percig le kellett fognom az 1 éves gyerekemet, aki végig üvöltött. (nem a fájdalomtól, csak még volt rémülve és nem bírja ha korlátozzák a mozgását).

Amikor végzett a doki, magamhoz öleltem és automatikusan megdícsértem, hogy ügyes volt, túl vagyunk rajta.

Erre az orvos rámszólt, hogy ne dícsérjem túl, mert nem így kell egy rendelőben viselkedni.

+ hétvégén formabedobóztunk. Amikor sikerült neki bedobnia a formát, anyu megdícsérte. (most kezd rájönni, hogy melyik forma hova való)

Anyósom megjegyezte, hogy nem kellene így örülni mindennek.

Ha rosszalkodik, rászólunk, neveljük, vannak szabályok, de ha valamit jól csinál, akkor medícsérjük.

Létezik a túldicsérés fogalma?


2019. dec. 4. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
igen, túl lehet dícsérni. És megszokja, hogy milyen ügyes, milyen szuper a viselkedése, aztán közösségbe kerülve szembesül majd vele, hogy ez csak a szimpla norma, amit egy átlag gyerek is tud... nagy pofon ám.
2019. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Igen!

Párom a fiát megdícséri mindenért, és az ő rajza a legszebb, ő a legokosabb, legügyesebb! Tiszta majom lett a gyerek, semmi kritikát nem tud elviselni, ő a világközepe .

2019. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen túl lehet és meg fogja szokni. El fogja várni, hogy minden apróságért dicsérd. Láttam már ilyet. Anyuka 2 szót nem tudott váltani mással merr folyamatosan a gyereket kellett tapsolni. Ha nem tette, a gyerek hisztizett meg csapkodott
2019. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

ŐŐŐŐŐ-már bocs, le kellett fognod, végig üvöltött, te meg megdícsérted. Szerinted majd ebből mit szűr le?? Elég lett volna egy gyógypuszi és hogy készen vagyunk. Majd, ha nem üvölt, akkor jöhet a dícséret.

Minden kis apróságért sem szabad megdícsérni, mert baromi rosszul fogja érinteni, ah majd máshol ezt nem teszik. Pl oviban. Lehet nyugtázni, hogy jól csinálja, de nem kell dícsérni örökösen. Neki lesz nagyon rossz, ha mindig majmolva van, mert nem fogja jól tűrni, ha nem lesz középpontban. A rosszakodás meg még nem ez, amit ő csinál :) Majd másfél év múlva :) Kicsike még.

De egyet értek, nem szabad túldícsérni.

2019. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is túl lehet dicsérni egy gyereket. Az én fiam is 1 éves, de ha üvölt a dokinál akkor a végén max annyit mondok, hogy "semmi baj, már vége is". Nem mondom, hogy ügyes volt, mert nem volt az.


Vagy pl a formabedobóval van, hogy csak ímmel-ámmal játszik és akkor is várja a dicséretet (látom rajta) mikor csak beakasztja az egyik lyukba de nem esik bele. Én ilyenkor nem dicsérem meg, hanem szólok hogy ez nem sikerült, de próbáljuk újra. Ő még magától nem találja meg melyik hova való, de segítséggel már olyan régóta beleilleszti, hogy már azért se dicsérem minden alkalommal.

Igyekszem a képességeihez mérten dicsérni, szóval ha tudom hogy valami már megy neki jobban is, akkor egy rosszabbul sikerült alkalommal nem fogom dicsérni, és akkor sem ha már megszokott az adott "produkció".

Természetesen az én szívem sincs kőből, ha valami újat produkál akkor az én is majd kicsattanok az örömtől és egy jó darabig kap érte megerősítő dicséretet.

2019. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Az orvosnál tényleg nem kellett volna megdicsérni, inkább megnyugtatni, hogy már véget ért, most már csak öltöztök és mentek haza.

Anyukád viszont jogosan dicsérte meg. Anyósod buta.


Ezzel együtt túl lehet dicsérni, de nagyobb korban. Én úgy érzem, alapvetően jól csináljátok a dolgokat.

Ha meg nem dicséritek eleget, akkor meg azzal tesztek rosszat, mert nem lesz önbizalma. És az sokkal nagyobb baj lesz.


Egy jó tanács:

A gyakoris válaszokat óvatosan kezeld! Amennyi sok poroszos nevelési elvű, szeretetlen szülő megnyilvánul itt, annyi sok fiatal ír ide, hogy a szülei mennyit bántották, sosem dicsérték, semmi önbizalma sincs. Nem lehet nem látni az összefüggést...

2019. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg épp itt nem kapott rossz választ a kérdező!

Valószínű anyósod azért jegyezte meg , mert mindennek örültök. Itt egy kis szösszenetet írtál, egy példát, de anyósod azt mondta "mindennek". Gondolom oka van ennek.

És az jó, hogy felmerül benned a kérdés, mert foglalkoztat és lehet legközelebb orvosnál üvöltés után nem dícséred :)

A többi még most alakítható, még kicsi, mint írtam előző válaszomban is. De azért túlzásokba nem kell esni. Nyilván első gyerek, szerintem ott mindenki beleesik ilyenbe. Harmadiknál kb fel se tűnik, hogy megtanult járni :) :) Megjegyzem önállóbb és keméynebb is lesz :) :)

Szóval ésszel ennyi. Arany középút. De sztem ember nincs aki új dolgot ekkora kicsinél ne dícsérne. :)

2019. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Túl lehet dicsérni, de azért ha csak ennyi volt, ez még nem az. A szülőkben benne van a kettősség, hogy az ő gyerekük a legszebb és legyesebb és ez így van jól, hisz egészséges az elfogadás és a szeretet mindent megszépít, de azért néha két lépés távolságból, kicsit mások szemével is érdemes megnézni a gyerekünk (pont ezért érdekli ez a fórum is az anyukákat). Vannak teljesítmények, amik elsőre ugye nagy dolgok, de pár nap, hét múlva már nem tapsolja meg ugyanazért az ember a gyerekét, hiszen jöhet a következő kihívás.

A dokinál gondolom, te is, sőt a doki is stresszelt és rossz szóval vigasztaltad utána - ennyi, szerintem ezt kár felfújni. A formabedobónál meg így nem lehet megítélni, hogy anyósod találja vetélytársnak anyádat, vagy anyád tényleg túllihegte az örömködést.

Túldicsérésnél pedig (és szerintem az nem az, amikor nem fegyelmezik vagy elkényeztetik a gyereket) én inkább azt tapasztalatom, hogy amolyan frázis lesz már, amit a szülő mond, a gyerek nagyobbként már tuti nem veszi komolyan, ha látja, hogy nem jó mondjuk a rajza, de anyuka mégis elolvad tőle vagy rá se nézve odaveti, hogy "perszejajdeszép", az nem hiteles és gyors öngól, mert később nincs hová fokozni.

2019. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Egy 1 évest semmiképpen sem. Túl lehet dicsérni az ovist, de nem egy csecsemőt. Nyugodtan dicsérd meg, én is mindig megdicsérem, nyugodt gyerekem van, aki mindig ránk néz, ha valamit megcsinált, várja a dicséretet, megtapsolja magát, ez egy kisgyereknél szerintem teljesen normális. Egy fogász meg nem értem miért szól ebbe bele, semmi köze hozzá.
2019. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Fogász??? Ajjajj....
2019. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!