Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a babám?

Benedek Adrienn kérdése:

Miért nem hízik a babám?

Figyelt kérdés
Véleményetekre lennék kíváncsi. Van egy 3 hónapos babám és aggódok a súlya miatt. 3250 g volt a születési súlya, 3040 volt mikor hazahoztuk. Most jelenleg 4750got nyom, ami egy kicsit le van maradva az elvárthoz képest. Súlya alapján egy-egy evésre 120 ml anyatejet kéne ennie, de ő simán benyeli a 160ml egy evésre(onnan tudom, hogy lefejem neki a tejet, mert féltem, hogy nem eszi meg amit kell) de valamiért mégsem megy a súlya...

2019. dec. 4. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a súlya egyáltalán nem kevés! Miért kellene többnek lennie szerinted?

Emellett sokkal jobb lenne, ha szoptatnád és lefejt tejed adnál neki.

Egy gyerek 6 hónapos korára szokta megduplázni a születési súlyát, ez nálad 6300g lenne, a babád meg már nem túl messze van ettöl!

2019. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Havi 400 gramm a minimum elvárt hízás. Ezt bőven túlteljesítettétek. Doki, védőnő mondja, hogy kevés? Vagy miért kevesled?
2019. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez hogy mennyivel vittétek haza és most mennyi nem túl sokatmondó. Le tudnád írni, hogy mennyi volt 1 és 2 hónaposan? Nem lehet az a problémája az orvosnak,védőnőnek, hogy az elején megvolt a várt gyarapodás, de mondjuk három hós státuszra nem hízta meg a minimumot? Jobb lenne ha mellre tennéd és inkább evés előtt és után is megmérnéd, ha csak fejsz félő, hogy apadni kezd a tejed.
2019. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3250 g volt a születési súlya

3040 g hoztuk haza

3610 g volt egy hónaposan

4420 g volt két hónaposan

4750 g volt tegnap este

Tudom, hogy az lenne jó ha cicire raknám...úgy szoktam, csak most mivel nem igazán megy a súlya fejem neki mert félek nem eszi meg azt amit kell

2019. dec. 4. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem eleg tápláló a tejed
2019. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, szintén anyatejes, már 11 hónapos. Ha megfeszülök is a minimumokat hízza, pedig ő már eszik is, és jó az étvágya. A lányom fényevő volt kb a cicizés mellett, mégis többet hízott. Van ilyen, ha jókedvű, van elég pisis, kakis pelus, akkor rendben van.
2019. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából jó kisbaba szinte eszik alszik...csak a súlya mindig a parám.
2019. dec. 4. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kizárólag anyatejes babám 5300 gramm volt 3 hósan. 3170-el hoztuk haza. Ez a gyerekorvos szerint rendben van, ha csak anyatejet kap. Viszont súroltuk a felső határt hízás tekintetében szerintem. A te babád súlya teljesen normális.
2019. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 azért nem hinném, hogy súroltatok bármilyen felső határt. Az én babám is anyatejes, 3320 grammal hoztuk haza és három hónapos státuszon 6480 gramm volt, emellé 63 cm. Senki nem mondta, hogy dagi lenne, nem is volt az.

Kérdező, nem kell minden évesnél mérni szerintem, elég fürdetés előtt vagy kétnaponta. Tedd cicire, nehogy a végén elutasítsa és ne stresszelj ezen ennyire

2019. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!