Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébitaxit mikortól érdemes venni?

Bébitaxit mikortól érdemes venni?

Figyelt kérdés
Hány hónapos kortól, mit kell tudnia hozzá?

2019. dec. 4. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1 éves szülinapra vettem, már éppen járt, de még csak otthon, nem volt még annyira stabil. 15 hónapos volt, mire elkezdte lábbal hajtani. Zenél, amúgy addig is szerette. Neki nem voltak bizarr ötletei a taxival. Megmaradt a taxi, nem adtuk el. A kicsi elől sem dugtuk el, meg is találta, járássegítőnek használta, kellett is a sarkában lenni emiatt, talán 10-11 hónapos kora körül. Erre nem bíztatnálak, ha elgurul, a gyerek simán hason tud esni.

Hogy érdemes-e, fene tudja. Mire tudja hajtani, talán több haszna van a kismotornak, járássegítőnek veszélyes, nyilván a döntés a tietek. Én így utólag nem venném meg.

2019. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is 1 évesen vettük. Lépegetett akkor már.
2019. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vesztek, nagyon figyeljetek, hogy ne maradjon ki járásfejlődési fázis miatta. A kúszás, négykézlábazás fontos, szükséges a gyerek megfelelő fejlődéséhez.
2019. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most mult egy eves a fiam es pont kaptunk egyet. Raul rovidebb idore, kicsit hajtja magat mar labbal, majd le is szall rola, ezt napjaban tobbszor, amikor az utjaba kerul. Pakolgat a csomagtartojaba (az ulesfelhajthato, nyomogatja a gombokat.

O mar stabilan jar, szoval a mozgasfejlodest nem hatraltatja es nem is ul ra szivesebben, inkabb setalgat egesz nap.

Oszinten, en nem vettem volna, a ket nagyobb gyereknek sem volt, nekik motor volt es azt szerettek, a kicsinek is igy terveztem.

Nem mondom, hogy nem jo semmire, de az a napi osszesen talan 15 perc nem erte volna meg, hogy en megvegyem es meg kerulgetni is kell. Mar most latom, hogy ujszeru, megkimelt allapotban fog masik gyerekhez kerulni par honapon belul.

2019. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam 15 hónaposan kaptam, de nem ült rá soha, néha tologatta, meg zenéltette, de ennyi. A lányom megörökölte, aki 11-12 hónaposan már felpattant rá és hajtotta is. Lassan, de ment vele. Járni még nem tudott akkor, de taxizni igen.
2019. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ekeke ***** válasza:

Semmikor, minden szakember szerint kifejezetten káros.

Inkább kerítsd körbe sokmindennel és akkor támaszkodva járkál majd a kijelölt területen. Élvezni fogja.

2019. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ekeke ***** válasza:
Bocs, a komppal kevertem, de ezt sem gondolom helyesnek. Alaphelyzet az, hogy ami a természetben lenne a gyereknek, azt szabad.
2019. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Alaphelyzet az, hogy ami a természetben lenne a gyereknek, azt szabad."


Szerintem ez a bébitaxi messze nem olyan gáz, mint a bébikomp, inkább a kismotorral, futóbiciklivel, kisbiciklivel egy kategória. A bébikomp azért problémás, mert abban a szakaszban szokták használni, mikor kellene a babának a motiváció a négykézlábazásra, kapaszkodva felállásra stb. A bébitaxira nem lehet olyan pici babát ráültetni szerintem, leesne róla, legalábbis amiket én képen láttam.

2019. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!