Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez mennyire normális?

Szerintetek ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Kislányom pénteken lesz 1honapos ,tegnap hasra fektettem mert úgy szeret aludni ,ki mentem neki tápszert készíteni a konyhába ,és mire vissza jöttem a hátára fordult?!! Aztán megint vissza raktam a hasára és előttem tolta át magát a hátára,ezzel mennyire normális ennyire pici korban?van egy 2eves lányom is ő is hamar forgolodott 2 hónaposan már hasrol hátra ,és fordítva,de ez nekem akkor is túl korainak tűnik ,nem vagyok para mami csak érdekelne hogy ez mennyire megszokott?

2019. dec. 5. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatosan csinálta. Feszes izomzatra is utalhat.
2019. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az elsővel. Kisfiam ugyanez volt. Ő ha hasra tettem konkrétan oldalradőlt, vagy billent már 3 hetesen is. Mi voltunk Dévényesnél 2 hónapos korban. Illetve 4 hónaposan megmutattuk a biztonság kedvéért egy neurológusnak is. Tulajdonképpen mindketten azt mondták hogy minden rendben. A Dévényes annyit látott, hogy feszesebb az izomzat, amire a baba még pluszban ráfeszegetett. (A miénk sokat kiflizett és homorított hátra) De aztàn végül pàrszor megkezelte, ès “elküldött” hogy ügyes. 6 hós koràig havi 1x ránézett. De egyik mozgással se volf gond.

Az enyém 3,5-4 hónaposan fordult hasra majd 5 hónaposan hátra. Ezután mar 4 kézláb volt. 6 hónaposan gurult, 7,5 hónaposan mászni kezdett. 8 hónaposan felállt, 8,5 hónaposan tanult meg ülni. Most 10 hónapos. Már kapaszkodva lépeget egy ideje. De még mindenhova mászva közlekedik. Nálunk a konkrét kúszás maradt ki (körbe körbe volt eg kicsi 1-2 hétig) de a többi időrendileg még belefér elvileg. Én úgy tudom a feszes babák mindent kicsit hamarabb csinálnak, ez nálunk így is volt.

De semmi egyéb gond nem volt ebből.

Szerintem nálatok sem lesz :)

2019. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan feszes. Nem átfordul, hanem borul. Dévényes hamar kikezeli
2019. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk 3 hetesen kezdett forogni. Látszott, hogy direkt csinálja. Semmi baja nem volt.
2019. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!