Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyósomékra nem mosolyog...

Csak anyósomékra nem mosolyog a baba. Mi lehet az oka? (bővebben)

Figyelt kérdés

Fiam 6 hónapos múlt. Kb. mindenkitől megkapjuk, hogy ez a gyerek állandóan csak vigyorog, mindig és mindenkire, és tényleg így van.

Egyedül anyósomékra nem mosolyog, de szinte egyáltalán. Ha kézbe veszik akkor is szinte folyamatosan engem figyel, és nem mosolyog rájuk..

Az én hangulatomból vesz le bármilyen ellenérzést szerintetek? (nem vagyok kifejezetten jóban velük, de tartjuk a látszólag normális viszonyt, udvariaskodunk egymással, de ennyi, nem balhézunk, én nem gyűlölködöm, csak egyszerűen próbálom "letudni" a találkozásokat és kész).

Ezt azért furcsállom, ha emiatt lenne, mert olyan emberrel is találkozott a munkahelyemen, akit kifejezetten nem kedvelek, rá mégis mosolygott...

Egyébként szerintem anyósomék nem "rajonganak" a gyerekért, eleve lányt szerettek volna és csalódtak hogy fiú (erre szóban utalnak is), aztán amióta már látszik a személyisége a babának azzal is folyamatosan "problémáik" vannak... miért nem alszik el az ágyában, miért cipelteti magát, miért hisztizik folyamatosan, miért nem játszik el csendben mint más gyerek...stb.

Lehet hogy inkább ezt érzi a baba? Vagy mégiscsak azt érzi, hogy bennem ezek a megjegyzéseik milyen érzéseket váltanak ki, és ezeket az érzéseket veszi át tőlem?

Elég nehéz, mert így hogy nem mosolyog rájuk még jobban érzem rajtuk, hogy ellenérzéseim vannak a gyerekemmel kapcsolatban, pedig tényleg minden ismerős/idegen mindenki a csodájára jár, hogy milyen elbűvölő baba...

(a védőnőre sem mosolyog, és a védőnőn látom, hogy a háta közepére kíván minket ha velünk kell foglalkoznia (nem a munka bajnoka), ezért gondoltam hogy rá ezért nem, de a nagyszülei azért a sok idióta megjegyzés mellett azért szeretik, gondolom... nem tudom hogy bírhatnám rá, hogy barátságosabb legyen velük. Nekem kell változtatnom vajon a hozzáállásomon, vagy tőlem függetlenül "nem mosolyog" vajon?)


2019. dec. 5. 11:27
 1/9 A kérdező kommentje:
*ellenérzéseik, bocsánat
2019. dec. 5. 11:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom is mindig ki van borulva, hogy apósomra sokkal többet vigyorog a kisfiam. Többet megy hozzá. És igen szerintem megérzik a mi érzéseinket. Mert én apósomat sokkal jobban szeretem, mint anyósomat. Hát ez van. Engem nem érdekel. Van még 5 unokája, a fiam a legkisebb, dolgozza fel. Meg van rá az okom, hogy nem kedvelem. Gondolom neked is.
2019. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
ú, de visszataszító kérdés. Most azt akarod, írjuk le, hogy biztosan nem szereti őket, stb?
2019. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg tőled várja a megerősítést az új helyzetekben, hogy mit kéne reagálnia. Az arcod egy pici rezdüléséből is leveszi, hogy most igazi vagy erőltetett mosollyal fogadsz valakit és eszerint viszonyul ő is hozzá.

A lányom ugyanezt csinálta, szemkontaktust vett fel és meredten nézett, amíg nem kapott valamilyen jelzést, hogy éppen hogyan kezelje a történéseket. Egy alkalommal sírt körülötte minden baba a váróban. Rám nézett, hogy most mi van. Én megcsikiztem, nevettem rá és ő is elkezdett rötyögni, nem csatlakozott a többiekhez. Bármilyen ellenérzésed van, ezt ő érzi és átveszi.

2019. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
3# Mégis miért visszataszító? Te nem tudsz szöveget értelmezni?? Pont nem azt várja a kérdező, hogy a gyerek utálja a nagyszüleit. Te vagy visszataszító.
2019. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondoltam hogy azért néz... próbáltam is nagyon mosolyogni, örülni neki, jaj de jó, mamánál vagy, mittudomén... ennyire levenné, hogy nem teljesen őszinte az örömöm? :( Lehet, hogy visszafogottabban mosolygok, mivel nem vagyok annyira fesztelen az ő társaságukban, és ebből érzi, hogy valami nem oké...


Egyébként tényleg nem gyűlölködni akartam, tényleg szeretném, hogy jóban legyen a nagyszüleivel, attól még hogy én nem vagyok k*csög dolog lenni őt is ugyanerre nevelni... az meg hogy ők megjegyzéseket tesznek, azzal nem tudok mit csinálni, nekem megvan róla véleményem, ennyi, valószínűleg ettől még szeretik az unokájukat, csak nem igazán nyitottak semmire, ami más, mint amit ők gondolnak...

2019. dec. 5. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom dettó ugyanez csak már idősebb.Nem szeretem az anyósom és azt se szeretem, ha a gyerekkel babrál.Simán levette a lányom és messze kerüli.Ami a mi esetünkben teljesen jó, mert orosi papírja van arról, hogy öregkori elmebaja van.
2019. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindaz lehet amit leírtál. Nekem még az jutott eszembe, hogy a fiam nagyon sokáig a közelébe se akart menni azoknak akik dohányoznak. Nem maradt meg apámnál, anyósomnál, meg senkinél akin megérezte a szagot. Mondjuk annyira nem is bántam.
2019. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: bocsi, ezt azért megmosolyogtam :)


#8: Ők nem dohányoznak. Az én apukám igen, de őrá mosolyog, úgy tűnik nem zavarja (engem annál inkább, dehát ez van :D)


Köszönöm a válaszokat, ezek szerint akkor inkább rólam veszi le a "mintát" akármennyire igyekszem is...

2019. dec. 5. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!