Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napotok 1 és fél...

Hogy telik a napotok 1 és fél éves gyerekkel? Miket csináltok? Mivel játszik?

Figyelt kérdés

Mennyit alszik? Egy nap hányszor alszik?

Elvan egyedül vagy játszani kell vele? Mit tudtok csinálni mellette?


2019. dec. 6. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak napok mikor jobban igényli a közös játékot. Általában reggeli után kisétálunk a kenyeresig, vissza (2km) eszik, ha nem megyünk ki a könyvek most nagyon menő dolgok nála, azokat böngésszük. Ha mégis úgy van, végignézi hogy mosogatok, mutatja hova tegyem. Egyszer alszik úgy 1-től 4ig maximum. Aztán fél 5kor végez apa. Kimegyunk a városba, de ha nem, itthon közösen játszunk. Nálunk nincs patyolat, nem is igény. Az alapdolgok megvannak de nem esünk kétségbe egy kis rumli miatt
2019. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

1-szer 1-1,5 h alszik ebéd után.

Sok játék a háztartáshoz kötődik.

Kipakolunk a mosogatógèpből.

Be a mosógépbe, kivesszük, hajtogatunk.


Főzéskor elvan a játékaival is.. bébitaxi, formabedobó, mágnesrajztábla

Könyvek

Hozza mutogatni.


Együtt:

Kimegyünk levegőzni.

Van cica, hinta.. hatalmas udvar.

Megnézzük a postaládát, levisszük a azemetet.

Nyáron a kertben is együtt tesszük a dolgunk.

Paradicsom, alma stb szedése.


Homokoztuunk

Medencézzünk

Most hóembert építettünk.


Benn:

Fogócska, bújócska, csúszta, mászóalagút, formabedobó együtt, van szilikon duploszerűje.. toronyépítés, rajzolok neki, olvasznk.. képeket keresünk ( hol van ez meg az)

Gyakoroljuk a testrészeket.

Babázunk.. bilizteti, eteti, dajkálja, babakocsizza, vagy hordozózza.


Sokszor pakolászunk..

Segít a játékporszívóval porszívózni..

Labdázunk.. gurulós és. Pattohós van.

Néha eszembejut a bubifújás, lufizás..

Közben egy-egy mondóka..


Mikor mi jut eszembe..

2019. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7kor kel, én fél 7körül, hogy legyen egy pici "én időm" reggel, ilyenkor szellőztetek, beágyazok, fürdő, kis telefon nyomkodás. Férjem 6:45kor indul munkába. 7-8 között reggelizünk, pelenka, öltözünk mindketten, megcsinálom a frizuráját, ha van kedve játszik kicsit. 8-10 között kimegyünk, elintézzük a bevásárlást, hazafelé kikéreckedik a babakocsiból, sétál és mindent megvizsgál. 10-fél 11 között együtt kipakolunk, tízóraizik, utána én általában főzök, mosogatógépet ki-bepakolok. Ő pár percet játszik magában, aztán jön oda, szórakoztatjuk egymást, megint játszik egyedül, megint jön stb. Ő fél 12-12-kor alszik el, ebédelni alvás után szokott. 1-2,5 órát alszik, változó. Amíg alszik ebèdelek, aztán pihenek, 8. hónapban vagyok a kistesóval. 2 körül ebédel, kis játék, készülődés, 3-5 között kint vagyunk, játszótér,séta, kint is uzsonnázik. Amíg világos és jobb idő volt, 6ig is kint voltunk. 6 után vacsora, játék Apával, 7 után fürdetès, tejital és 8kor alszik.

Alap dolgok mennek mellette, rendes takarítás hétvégén van, mikor a férjem viszi ki sétálni. Bár próbálom bevonni a dolgokba, de inkább már én nem bírom szusszal :)

2019. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

8-kor kel, utána reggelizünk majd játszunk. Egyedül is eljátszik de vannak napjai, pl ma is amikor nagyon igényli, hogy együtt csináljunk mindent.

11-kor eszik egy kis tízórait majd felnyalábolom a csapatot és kimegyünk a parkba a kutyával játszani, most a havat pl nagyon élvezik de nyáron a játszira megyünk! Kint vagyunk kb 3/4 órát és 12 fele hazamegyünk.

Iszik egy üveg tejitalt és utána 12:30-kor irány szundikálni majd olyan 3-4 fele felkel. Utána kap főtt ételt majd ha megette játszunk 6-ig, akkor jön apa akit lent várunk a ház előtt és elmegyünk sétálni.

Hazaérünk és vacsizik, majd 3/4 8 fele megy fürdeni és utána 8 negyed 9 fele aludni, egyedül elalszik.

Majdnem mindent meg tudok csinálni mellette, takarítok, főzök ő pedig eljátszik körülöttem vagy próbál segíteni. A játékban nem mindig igényel meg a kutya is nagy bohóc, sokszor neki dobálja a labdát vagy kötelet húznak stb. Szeretek vele egyébként leülni, beszélgetni, könyvecskét nézegetni vagy más fejlesztő játékkal játszani de van hogy csak hintázni szeretne vagy videókat nézegetni a nagyszüleiről akik külföldön élnek. A főzést egyébként szeretem úgy intézni, hogy aludjon vagy a férjemmel legyen de minden más sima ügy.

2019. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!