Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mennyit gagyog 10...

Hogyan és mennyit gagyog 10 hónap eleji babátok?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert az enyém mostanában keveset hallatja a hangját és néha elfog az aggodalom emiatt. Ráadásul amikor jelez valamit is inkább hümmög, vagy zárt szájjal ad ki hangokat. 😟

Ez ma is többször volt, meg nevetgélés, és gurgulázás, de ezen kivül 1x mondta hogx mamamama, és 1x hogy babababa. Tudom ez most hülyén hangozhat hogy számszerüsítem, csak hát szeretném tudni, hogy ez mennyire “normális”. Eddig egyébként nagyon szépen gagyogott. Már 1,5 hónaposan kezdett “óbégatni”, aztán jött sorba minden, 3 hónapos korától a klasszikus gőgicsélés, aztán mindenféle hangok: visitas, brűzölés, köhécselés voltak. 6 hónaposan már mondogatta rengeteget hogy babababa, vavavava, ajajajaja, apapapa. Aztán 8 hónaposan ezt felváltotta a dedede, tetete, és 9 hónaposan jött hozzá a mamamama, nemnemnem. Ezek most is elő-elő kerülnek, csak tök keveset. Ráadásul alig van olyan hogy beszélek hozzá és válaszolna (nyilván nem konkrét válaszra gondolok itt).

Igaz hogy a mozgàsa nagyom gyors (már 2 hónapja áll, most már bútor mellett lépeget, próbál elindulni, néha 1-2-3 lépés sikerül is-de még mászva közlekedik).

A ti babátok mennyit beszél? Nektek is válaszolgat, vagy nekem vannak irreális elvárásaim?



2019. dec. 7. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Mostanában ő sem olyan sokat, inkább a járásra összpontosít, 2-3 lépést már megtesz maga.


Bababbababa, mamammamamama, ajjaaajjajj, ezeke mondja de alig mostanában, csak ha nagyon elunja magát akkor szövegel, ma kb 3* 4* volt csak hangja.

2019. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja meg a nemnemnem, ezt elég sokat még mellé egy nap.

De nem válaszolgat ő sem nekem.

2019. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Néha ilyen, néha olyan napja van. Ma egész nap karácsonyi dalokat énekeltem neki(szegénykém:D) és a hanglejtést utánozta. Szokott néha válaszolni és néha már jelentése is van annak amit mond. Például ma nem volt beszédes kedvében, de mikor kimentünk sétálni odajött hozzá a kutyánk és azt mondta rámutatva hogy vauva. A kedvencem a gyere menjünk aludnira a válasz nyemmm😂 mintha már tényleg tudatos lenne. Vannak napok mikor egész nap mondja a magáét, meg olyanok is hogy napokig szinte meg sem szólal. De személyfüggő is, nagypapájának amint meglátja őt már szövegel babanyelven🙂
2019. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem, hogy utana hogy alakultak a dolgok? Remelem minden jol, koszonom, ha irsz
2023. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Jaj nagyon régi kérdés😃

Nem is emlékeztem hogy ilyeneken idegeskedtem. Tök jól alakult mindent. 1 évesen kezdett szavakat mondani ha jól emlékszem. Utana nagyon sokat megtanult, elég gazdag volt a “babakori szókincse”. Mindig mindent hozott időre amit kellett-értsd. státuszokon mindig minden pipa volt. 2 éves mult par hónappal amikor igazi/érthető mondatokban kezdett beszélni. Szerintem kisfiúnak ez tökéletes. Azóta se áll be a kis szájacskája :) az agya meg mint a szivacs. Okos gyerek, már 4,5 éves! Oviban kérdeztem, mondták 6,5 évesen ő biztis mehet majd iskolába, nem hiszik hogy vissza kell majd tartani 😊

2023. aug. 14. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!