Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon félek a csecsemőhaláltó...

Nagyon félek a csecsemőhaláltól (SIDS). Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
5 hetes a fiam. Van légzésfigyelő, Baby Control. Sosem riasztott még (koppkopp). A fiam elég szaporán veszi a levegőt, soha nem hagyott ki a légzése , legalább is mikor figyeltem soha. Hason emiatt nem nerem altatni, viszont a hátán sem merem ,mert bukós nagyon és legutóbb is 4 napot voltunk kórházban, mert félrement a buki és majdnem megfulladt, mentőt kellett hívni és addig én próbáltam, felszabadítani neki a légutakat. Tehát sem háton, sem hason nem altatom. Párnával ékelgettem, vettem elfordulásgátlót, de nem használ, így a fulladástól félve inkább magam mellé vettem. Nagypárnákat kitettem az ágyból, és a fejemhez tettem le, hogy véletlen se feküdjek rá, vagy takarót ne húzzuk rá. Saját kis pokrócával takarom. Nagy ágyunk van kb fél méteres helye van köztünk, és persze semmi sincs ami fulladást okozhat. Itt tud az oldalán feküdni mert a kezemmel kitámasztom őt. 2 napja alszunk így, nekünk és neki is sokkal pihentetőbb, úgy vettem észre. Jobban alszik köztünk. Ameddig ágyban aludt sokkal nyűhösebb volt éjszaka is. A baj azzal van, hogy így ugye nem fekszik a légzés figyelőn és rettegek, hogy nem vesz levegőt. Persze éberen alszom így, minden mozzanatra felkelek, de ugye a legzésleállás nem ad hangot, meg semmi. Sokat olvastam, és egy gyerekorvos kifejezetten ajánlja, hogy így aludjon a gyerek (persze így, ahogy mi is csináljuk, hogy semmi akadály ne legyen az ágyban). Elvileg így felveszi a mi légzésünk ritmusát és elvileg a baba is éberebben alszik így, nert "ellenőrzi" itt vagyunk e. Szerintetek? Mitévő legyek? Én szeretném az ágyában altatni, de félek hogy félrenyeli a bukását megint, miven nem tudom az oldalán altatni. De nagyon félek köztünk is altatni, mert nem figyeli a figyelő. Ja és 35.hétre született és kellett neki légzéstámogatás, viszont mindig magától vett levegőt, lélegeztetőgép nem kellett, csak egy kis oxigén az orrába. Fel is sírt egyből, mikor kiszedték belőlem. Elvileg szépen átlélegzi a tüdejét. És inkább szaporább a légzése, minthogy lassabb . Van okom felni?

2019. dec. 8. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne pörögj rá erre. Ott a figyelő, mást nem tehetsz.

Ne kattogj, ne nézz utána a dolgoknak és ne olvass ilyen témákról. Hagyd ezt a témát mert be fogsz csavarodni.

2019. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Két ötlet:


Egyrészt nem tudjátok a kiságyat leengedett ráccsal a ti ágyatok mellé tenni? Így a saját ágyában lenne a légzésfigyelővel, de mégis veletek.


Másrészt megtanultad, hogyan kell a csecsemőt újraéleszteni? Bár ha bejelez a légzésfigyelő, gyakran már egy kis ingerre újra elkezd lélegezni a baba, de az is lehet, hogy nem. Hátha jobban megnyugszol, ha magabiztosan tudod, mit kell csinálni:


https://www.youtube.com/watch?v=WyWJU6_10kI


A bukás és félrenyelés problémájáról pedig jó lenne, ha konzultálnál a gyerekorvossal, szerintem az ő tanácsát kéne megfogadnod.

2019. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen védőnő megtanította , hogy kell újraéleszteni. A bukás meg azért van mert tejfehérje allergia miatt pregomin tápszert kell ennie, és rossz szájíze marad emiatt, és emiatt sokat bukik és fog is, ameddig ezt eszi. Aznap mikor sokat tudom szoptatni lényegesen kevesebbet bukik. De a szoptatás is függ attól, hogy ő kiszívja e vagy sem. A kérdésem inkább az lenne, hogy gáz, ha köztünk altatom? Ha minden fulladást okozó tárgyat elteszek mellőle, és rá sek gurulunk, akkor is nagy esély van a SIDSre?
2019. dec. 8. 17:50
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvos vèlemènyét nyugodtan kérd ki, hogy altasd! Én is ezt tettem refluxos babáimmal. (Hason aludtak a sajàt ágyukban, szépen kifolyt, ami feljött.)
2019. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanannyi esély van rá. Szerintem a legnagyobb butaság köztetek altatni,minden szempontból. Különösen, ha félsz a bölcsőhaláltól. Hason id altathatod a kiságyban, meg nekitámaszthatod a kiságy oldalának háttal is, és akkoroldalt fekszik kitámasztva, ha elfordul, akkormeg hason lesz.


Esetleg még egy megoldás a babaöböl. De én inkább a saját ágyában alvást preferálom.

2019. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
23%
Már bocs de ha köztetek altatod akkor, hogy élitek a szexuális életetek?
2019. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A légzésfigyelő+hason altatás sokkal jobb, mint a közöttetek altatás.


Nekem is tejfehérjeallergiás refluxos babám volt, hason alattuk légzésfigyelővel, közös szobában. Most 2 éves, még mindig hason alszik, légzésfigyelő nélkül már, külön szobában. Sokkal nyugodtabb voltam így, mintha közöttünk aludt volna, és látod nincs semmi baja hál istennek.

2019. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség köztetek altatni és igen, nagyobb az esélye. Mivel folyékonyat eszik egy csecsemő, attól nem lehet megfulladni, nincs, ami elzárja a légutakat, lehet, hogy félrenyelt, de attól nem fullad meg, a többit nem értem, hogyan lehet ezzel befeküdni.
2019. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Saját ágyban, légzésfigyelővel altatnám. Esetleg az nem lenne jobb, ha megemelnéd az ágyát a fejénél? Mi könyvet raktunk a kiságy lába alá, onnantól nem bukott.
2019. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Ahhoz képest, hogy félsz a bölcsőhaláltól, elég bátor vagy, hogy légzésfigyelő nélkül altatod. Hiába alszol mellette, egész éjszaka nem fogod tudni 1-2 éven át monitorozni. Így kb. esélyt sem adsz neki, hogy túlélje, ha esetleg gond van, míg ha a légzésfigyelő bejelez, legalább időben tudod újraéleszteni. A helyedben rákérdeznék a védőnőtől, mit ajánl ilyen esetben, én személy szerint továbbra is a kiságyban altatnám, esetleg babaöbölben az ágyunk mellett, ha az alá tudok légzésfigyelőt tenni.

Meg tudom érteni, hogy aggódsz, nehéz helyzet, de felnőtt ember vagy, meg kell tanulnod ezt valahogy kezelni, mert az ilyen pánikolás miatt szokott az ember annyi ökörséget elkövetni az első időkben.

2019. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!