Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom etéskor...

5 hónapos kislányom etéskor az étel nagy részét kiköpi vagy kitolja a nyelvével a kanalat. Próbáltam bébiételeket ill othon készítettem neki krumplit almával nem igazán jött be neki mijen ételekkel próbàlkozzak vagy esetleg főzellékekel?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Pont ezért kell 6 hónapos kor után elkezdeni a hozzátáplálást. Azért csinálja ezt, mert nem érett meg rá. Várj még pár hetet.
2019. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Így van, nem érett még rá.
2019. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Vagy csupán nem ízlik neki. Olyan könnyű ramondani, hogy nem érett rá. Mindket fiam kiköpte azt, ami nem ízlett, megpróbáltam mást. Barackot, répat, sütőtököt, szilvát, körtét, és még sorolhatnám.

Kesőbb visszatértünk a kiköpött ételekre, valamelyiket elfogadta, valamelyiket nem.

2019. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátáplálás egyik feltétele, hogy a nyelvkilökő reflex megszűnjön. Lehet, hogy a te babádnak még megvan és emiatt tényleg nem érett még rá. A kislányomat orvosi javaslatra 4 hónapos kora után már hozzátápláltuk, ő az első pillanattól le tudta nyelni a falatot és nem lökött ki semmit. Van ami nem ízlik neki, de abból is lenyel azért valamit. Úgyhogy én úgy gondolom, hogy korán van még neki.
2019. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem érett a hozzátáplálásra.


Ez az egyik feltétel, ahogy fentebb írták.



Eleinte gyümölcslével kezdünk, majd annak pépjével..

Eleinte sosem keverékkel., Ha több zöldség, gyümölcs bevezetett, akkor lehet azokat kombinálni.

/ most a BLW-t nem keverném ide/


[link]


[link]

2019. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!