Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adnátok?

Melyik nevet adnátok?

Figyelt kérdés

Alida,Lida,Alina,Aliza,Lina,Liza,Eliza,

Medina,Edina,Elina,Melina,Aliz,Elza.

Mi lenne a sorrend?


2019. dec. 9. 00:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Adina,Dina,Dana nevek kimaradtak.
2019. dec. 9. 01:04
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem ezek közül az Eliza a legszebb, az egyik lányomat majdnem így hívják. 😊
2019. dec. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Liza, Eliza, Aliz, Elza, Edina
2019. dec. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kizárnám a Medinát, ami várost jelent arabul, a Lida nem tetszik, a többi között meg attól függően érdemes választani, mi a vezetéknév és mennyire akarsz különleges nevet.

Egy L-re végződő vezetéknévhez (pl. Szakáll) nem adnék L-lel kezdődőt. Egy i, a magánhangzós vezetéknévhez (pl. Zsiga) nem adnék ugyanilyen magánhangzós nevet (Zsiga Liza). Egy Kovács vagy Kiss mellé inkább ritkát adnék, mert Nagy Edina valszeg millió van. Egy bonyolult vezetéknév mellé egyszerűbbet, hogy a sok mássalhangzós szláv név lebetűzése után ne kelljen mindig a "mi is volt, Melinda?" "nem, Melina" párbeszédnek is lezajlani. A Nagy mellé nem adnám az Alinát vagy Alizát, mert kimondva úgy hangzik, hogy Nagya Liza, és visszakérdeznének, hogy "mije nagy?" :D

2019. dec. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Elizabeth szebb. Amúgy a rövideket nem adnám,azt hinnèk csak becézés, a többi is olyan hogy mindig visszakérdezgetnek majd mert nem értik a betűket.ismeretlenek.én nem is láttam ilyen neveket te honnan szedted?
2019. dec. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elza lett a lányom, a férjemnek tetszett meg először, aztán én is beleszerettem. Nagyon jó döntésnek bizonyult, rendkívül jól viselhető név, azóta is áldom az eszem, hogy beleegyeztem. Már 11 éves 😊
2019. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Liza, Elza, Lina.

Az Alizt azért nem, mert kellemetlen emléket társítok hozzá, de alapból szép név, ha nem lenne ez, akkor esélyes volna.

A többi nem tetszik.

2019. dec. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Elza, nálunk is esélyes volt, kisfiúnk lett.
2019. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Alíz az egyetlen, ami nálam szóba jöhetne ebből a listából.
2019. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Dina vagy Dana
2019. dec. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!