Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy megtámasztva stabilan ül?

Figyelt kérdés

Ezt sok helyen olvasom, mint jelet arra, hogy megérett a hozzátáplálásra. De én sose ültetem a gyereket, magától meg nyilván nem tud még ülni 5,5 hónaposan.

Sok olyan babát ismerek, akik csak 9-12 hónaposan ültek föl maguktól. 6 hónaposan még volt, aki pl átfordulni se tudott, az enyém 3 hónapos kora óta forog. Szóval ezek a mozgásfejlődési állomások igen eltérőek, én úgy látom.


2019. dec. 9. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a térdeden ül, akkor stabil?


Nyilván nem ülteted, de 5,5 hónaposan a bodyt hondolok nem fekve adod rá már.


Ennyi idősen amúgy dönthető etetőszékben vagy pohenőszékben szokták etetni.

( lányom 6 hónaposan tudott támaszkodás nélkül hosszabban ülni, de egyedül olyan 7 hónaposan ült ki

2019. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előfordult, hogy a hordozóban etettem, vagy pedig a combomon ült, bal karommal támasztottam a hátát (és fogtam a kezecskéjét, hogy a lehető legkevesebb kaja kerüljön a markába), jobb kezemmel etettem.
2019. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem megtámasztva is stabilan ül - nem görnyed össze, nem rogyik össze, nem dől el pár perc múlva -, onnantól lehet ültetni. Bár sok mindenre 6 hó van írva, átlagosan inkább 7-8 hónapos kortól tudnak így rendesen ülni, de kicsit megdöntve hordozóban, babakocsiban mondjuk egy 30 fokban már ülhetnek, vagy az öledbe ültetve is etetheted, ha a hóna alatt fogod. De etetőszékbe addig ne rakd, kivéve, ha valami speckó dönthető. Felülni klasszikusan hasizomból csak ovisan tudnak :), 9-12 hónaposan az jellemző, hogy négykézláb mászásból vagy térdelésből kihuppannak oldalra a popsijukkal.
2019. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!