Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg babával utaznátok...

Beteg babával utaznátok nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom. Most lett először beteg, ma voltunk orvosnál. Folyik az orra, kicsit köhög és az egyik füle be van gyulladva, ezért kapott antibiotikumot is. Láza nincs, sőt hőemelkedése sem. Jó kedélyű, nem bágyadt, látszólag fájdalmai sincsenek. Kell adni neki antibiotikumot, fülcseppet és köptetőt, meg az orrát kell szívni.

A hétvégén terveztünk utazni a 200 km-re lakó nagyszülőkhöz, 2 órás autóút. Ott lennénk 2 napot.


Ti elutaznátok így?


2019. dec. 10. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem romlik az állapota, és ugyanolyan komfortos a hely, mint a tietek, akkor igen.
2019. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2019. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleimnél is minden megvan, ami kell. Egy nagy külön szobában aludnánk hárman a férjemmel és kislányommal, ugyanolyan kiságy van ott is, mint nálunk. Nagy nyüzsgés sem lenne.

Megyeszékhely amúgy, szóval ha valamiért szükség lenne rá, az orvosi ügyelet vagy gyógyszertár sem lenne gond.

2019. dec. 10. 13:11
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
2019. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Igen.

Doki látta, gyógyszert kapott, közérzete jó.

200 km pedig nem sok. De azert pihenjen sokat.

2019. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Aki szerint nem, miért nem? Nem kötözködés, hiszen én kérdeztem :) csak tényleg érdekel, hogy mik a hátrányai.

Mivel egy 7 hónapos babáról van szó, itthon sem az van, hogy "szigorú pihenés és ágynyugalom", hanem kúszik-mászik összevissza, játszik. Utcára is megyünk sétálni amúgy is, a doktornő is mondta, hogy mivel hőemelkedése sincs, nyugodtan lehet vele sokat kint lenni.

Az autóút nagy részét végig szokta aludni.


Tényleg csak érdekel, hogy mi az indok, miért veszélyes elutazni vele, vagy miért nem tennétek? Kezdő anyuka vagyok még, első betegség, tanulok. :)


Köszönöm!

2019. dec. 10. 13:14
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha tényleg bakteriális fertözése van(és remélhetöleg az orvos nem csak úgy felírt egy antibiotikumot ami mind a gyomrát mind az immunrendszerét károsíthatja ha nem bakteriális a betegség), akkor kb 2 nap múlva már szinte semmi baja nem lesz.

A baktétiumok ilyen gyenge tünetek mellett iszonyat gyorsan pusztulnak el, és max 2 nap után szinte tönet mentes lesz.

Ha meg vírusos fertözés(ami elég valoszínü, mert láza és még hömelekedése sem volt), akkor meg gyógyszerrel is 7-14 nap a teljes gyógyulás és gyógyszer nélkül is.

De mivel 7 hósan már földön kúszik a mindenkivel találkzoik, ti is betegek vagytok, szinte egyik betegségbäöl a másikba eshet.


2 órás út egy délutáni alvási idö, és gondolom, hogy a nagyszülöknél nem egy fütettlen pottyantó WC-s düledezö házban lesztek. Nem igazán látom miért ne mehetnétek. Ha meg még is valami rosszabodás lenne, ahova mindenképpen kellene orvos, bizonyára van feléjük is orvos aki megnézné a gyereket.

2019. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék.Nem a táv sok meg ilyenek miatt,mert kb 2 óra autóút az egész.Viszont ha én magam is beteg vagyok,vagy a gyerek akkor itthon maradunk.Nem viszek ajándékba bacit sehová ha nem muszáj.
2019. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha tényleg jó a kedve, nem bágyadt stb persze, menjetek nyugodtan. Amiatt nem szerencsés beteg gyerekkel utazni, mert sok kisgyerek/baba olyankor nyűgös, aludna, fáradtabb stb de ha jól viseli semmi gond nem lesz. Gyógyszerit úgyis viszed, tegyél be lázcsillapítót biztos ami biztos, hiána nem lázas inkább legyen nálarok. Irataira figyelj, hogy tuti nálatok legyenek, ha bármi baj van tudd orvoshoz vinni. Ha bakteriális hamar túl lesz rajta, de az antibiotikumot szedje végig, akkor is ha látszólag jobban van (ezt gondolom mondták és tudtad is). De hétvégig szinte 100%,hogy sokkal jobban lesz. Jobbulást a kislányodnak!
2019. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
2. Vagyok. Azért, hogy ne fertőzzük meg őket.
2019. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!