Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5/8 apgar érték . Ez mit...

5/8 apgar érték . Ez mit jelent? Miféle jövőbeli problémak lehetnek ebből a jövöbe?

Figyelt kérdés

A korházba csak annyit mondtak , hogy nem sírt fel a baba .oxigént kellett kapnia . És hogy utánna csináltak neki labor eredményt , de hogy ott minden rendbe szóval ne is törődjek vele .

Tudom mi az az apgar érték , és pont ezért aggódom , szerintem ez az 5/8 nem túl jó.de a korházba akkor mért mondthatták , hogy minden renbe a babámmal ?


2019. dec. 10. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a dolguk, hogy megnyugtassanak. Az 5-ös sajnos tényleg nem túl jó eredmény :( Nekem azt mondták, hogy ha bármelyik értéke 7 vagy az alatt van, akkor hordani kell neurológushoz, korai fejlesztésekre, dévényeshez, gyógytornára. Borzasztóan sokat számít, amennyiben az oxigénhiány valamiféle maradandó kárt okozott esetleg.
2019. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ, leginkább hogy mennyi ideig volt esetleg csökkent keringése pl a köldökzsinór elnyomódása miatt.
2019. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kb 15 perc
2019. dec. 10. 19:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Addig kapott oxigent
2019. dec. 10. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindenesetre alaposan "betáraznék" fejlesztő szakemberek elérhetőségeiből, akár már időpontokat is elkezdenék kéregetni, mert a jobbaknál ugyanúgy vannak várólisták, mint az eü-ben. Dévényes gyógytornásszal kezdeném, de csak olyannal, aki szerepel a Dévény Alapítvány listáján. TSMT-vel foglalkozó szakemberrel (a legjobb, ha a BHRG Alapítványnál) is megnézetném. Neurológiai kivizsgálás is célszerű. Ezek mind-mind mehetnek már az első fél évben - a Dévény gyakorlatilag azonnal elkezdhető. Aztán meglátjátok... Amit javasolni tudok, hogy védőnő és (idős) gyerekorvos lebeszélő-megnyugtató véleményére még csak véletlenül se hagyatkozz! Ezeknek köszönhetően kerülnek be gázabbnál gázabb állapotban a gyerekek óvodába, aztán már csak a kínlódás megy...
2019. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor oxigént kapott, akkor már nem volt hiánya belőle, különben intubálták volna. A születés előtti időre gondoltam.

Lehet pl izomtónus zavara, de nem kötelező. Figyeld és gyerekneurológusnak mutasd meg, ha kétséged van.

2019. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 27.hetre szuletett a kislanyom 820 grammal es neki 7-9 volt az apgarja. Innen nezve a 5-8 sajnos tenyleg eleg rossznak tunik. De okosat nem tudok irni, csak azert irtam ezt meg, hogy tudj mihez viszonyitani. Minden jot kivanok nektek
2019. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam koraszülött volt, 9/10-es Apgarral született. Magától felsírt. És így is 1 éves koráig jártunk vele dévényeshez. Ő baromi feszes volt. De ez nem törvényszerű.

Amúgy nincs harmadik apgar értéke? Mert aki ilyen rosszul indít annak általában harmadjára is megcsinálják az értékelést.

2019. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5/9 Apgarral született,mert engem császár közben újraélesztettek.Azóta 2,5 év telt el,eleinte Dévényeztünk pár alkalmat,de semmi probléma nincs sem az értelmével,sem a mozgásfejlődésével.Szuper okos,ügyes kisfiú.Korát meghaladja az érzelmi szintje,pedig nincs külön foglalkozva vele,folyékonyan,mondatokban beszél például.Óvónőként próbálom kicsit szakmai szemmel is figyelni,remélem a későbbiekben sem lesz tanulási probléma.Ha meg igen,majd azt kezeljük.
2020. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!