Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez túl gyors mozgásfejlődés...

Ez túl gyors mozgásfejlődés vagy még belefér a normál kategóriába? Önálló járás elkezdèséhez mi az ami még normálisnak mondható, alsó határ? (életkorban)

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos 1 hetes. Mindent viszonylag gyorsan csinált, kereken 4 hónaposan hasrafordult, 5 hónaposan már vissza. Ezután 2 hét alatt ezt már mindenhogy, minden irányba tudta. 6 hónaposan gurult, nagyon sokat egymás után. 7 hónaposan néhány napig körbekúszott, majd 1 hét múlva elkezdett szabályosan és gyorsan mászni. 8 hónaposan kereken felállt, 8,5 hónaposan leült. Ekkor már kapaszkodva leguggolt és felállt akár többször is egymás után.

9 hónaposan elkezdett lépegetni a bútorok mentén. Nemrég pedig elkezdte elengedni a kapaszkodóit. Igaz a 99%-ban a mai napig kapaszkodik. Viszont! Elkezdte próbálgatni a lépegetést. A kanapé mellett ha mocorog felbátorodik és napi több alkalommal is elengedi azt, lépeget mellette. Úgy 1-2 maximum 3 lépést tesz meg, mindezt úgy hogy a kezeit az égnek emeli (gondolom az egyensúlyozás miatt). Ha a kanapé mellett ülök és hívom felém is elindul és 2-3 bizonytalan lépés után rámborul.

Nagyon büszke vagyok rá, látom hogy mekkora kűzdelem ez, és tulajdonképpen az összes új mozgásforma. De annyi rosszat hallani, olvasni a gyors mozgásfejlődésről. Tudja valaki hogy mi az már normálisnak számit? Mondjuk 11 hónapos, tudom 1 évesen már elvileg elindulhat. De ő szerintem hamarabb el fog.

(Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik hogy ez csak próbálkozás, mert ő még mindig, kb.3 hónapja mászva közlekedik.)



2019. dec. 11. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez még belefér.

Biztos le leszek pontozva,pedig igaz.

2 nevelt babám van. 1 hónap van köztük.

A nagyobbik (1 hét múlva lesz 8 hónapos) azt csinálja,mint a tiéd. Csak épp még kapaszkodva lépeget bútorok mellett. 4 hónaposan oda-vissza forgott,alig volt 5 hónapos,mikor kúszni kezdett. Pár napig kúszott,hamar átváltott mászásba,amit a mai napig csinál is. 6,5 hónaposan felállt,7 hónaposan ült.

Ezzel szemben a picivel 2 hétig kórházban voltunk,be kellett indítani a mozgást+neurológiai kivizsgálás. Ő lassan 7 hónapos. Még csak forog,és kutyázik,nem kúszik.

Egyik sem jó. A nagyobbiknál benne van a hiperaktivitás,a kicsi pedig le van maradva. Ő 6 hónaposan kezdett el forogni gyógytorna után.

A te babád pont köztük van valahol. Nem vagyok szakértő,de szerintem így a jó. Persze minden baba más. De ha aggódsz (ki ne tenné?),kérd ki védőnő,gyerekorvos véleményét.

2019. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Remélem belefér. A lányom mozgásfejlődése volt a tiédhez hasonló. Ő sem volt még 11 hónapos, mikor itt tartott de 10 hónapos 2-3 hetes talán. Vagy 1,5-2 hétig ez volt. Aztán felállt kapaszkodás nélkül majd folyamatosan gyakorolta a járást. 2,5 éves, eddig nem derült ki semmi. Státuszkérdéseknél sosincs gond, tudja, amit "elvárnak". Hiperaktivitással szokták ijesztgetni a gyorsan fejlődő babák szüleit, az én lányomnál egyre kevésbé tartok ettől, a figyelme leköthető bár nyilván nem órákig és nem is rohangál egész nap, sőt.
2019. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ezt az én lányom is kb. így csinálta, egyáltalán nem gyors mozgásfejlődés, 13 hónaposan kezdett járni, mint ahogy a legtöbb baba
2019. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi extra nincs. Kisfiam valamivel gyorsabb és teljesen átlagosnak számít. Egyedül a kúszás kihagyása lehet problémás (de nem törvényszerű hogy tényleg gond legyen), mert a körbe "kúszás" szakmai szemmel nem kúszás, akkor sem ha Vida Ági képes ekkora baromságot leírni.

A kúszás váltott kézzel lábbal végzett előrehaladó mozgás és ideális esetben legalább 1-2 hónapig úzik, mielőtt mászásra cserélnék.

Egyébként a túl gyors az pl: amikor 4 hónapos kúszik, 6 hónapos feláll...

2019. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen jò ütemben lèvő mozgàsfejlődès. Amúgy sem lehet befolyàsolni, hogy mit mikor kezd a gyerek. Az èn fiam pl. 5 hònaposan àllt, a többi nagymozgàst is hamar kezdte, nem lett tőle semmi baja.
2019. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinált túl gyorsan, teljesen normis a mozgásfejlődése.
2019. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kell aggodnod, ez belefer :) ez a nagyon ugyes kategoria :)
2019. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ó hát el nem tudjátok kepzelni mennyire megnyugtató dolgokat írtatok. 😊 Köszönöm a sok választ!

Valamiért ez motoszkált bennem hogy nem túl gyors-e, de akkor nem izgatom magam rajta ezután!

2019. dec. 12. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan, ha gyors is lenne, mit csinálsz vele? Lekötözöd? :)

Viccet félre téve egyátalán nem gyors. Kisfiam oda-vissza fordult tökéletesen 3,5 hósan, majd 4 hónaposan elkezdett hintázni, 4,5 hónaposan ülni kiült innen 5,5 hónaposan mászni kezdett és elkezdett felállni. 7 hónap pár naposan nemrég kezdett el lépegetni. Gyors, de amígy magától csinálja addig nincs gond. Gyerekorvosunk is ezen a véleményen van. Ahány gyerek, annyi habitus.

Az előttem szólóhoz: kimaradt nálunk a kúszás, de nincs/nem lesz belőle gond. Gyógytornász is azt mondta, hogy a mászás legyen meg, az a lényeges. Agyi fejlődés miatt is, mert ilyenkor kezd együtt dolgozni a két agyfélteke.

2019. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!