Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek lehetnek tejallergia...

Ezek lehetnek tejallergia tünetei?!

Figyelt kérdés

10 honapos.


Állandóan az orrát dörzsöli, mintha viszketne neki.

Az arcán volt már többször 100 forintos nagyságú kiszáradt piros foltocska. Magától eltűnik.

A térden, konyoken, labfejen érdes tapintású és száraz a bor.

Iszonyat nyugtalanul alszik, a mai napig megsiratja a pukikat. Ez éjjel jellemző főleg. Sokszor óránként kel.


Folyamatos hasmenés nincs, de néha előfordul. Veres szeklet nincs.

Nem hányt sosem. Viszont általában sokat pukizik.


Főleg az alvás érdekelne, nagyon nyugtalanul alszik, nem tudunk pihenni. Ez is egy tünet lehet?


2019. dec. 15. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A fiamnak a széklete nyákos, bűzös volt a bőre pedig ekcémás. Inkább a puki miatt én hirtelen nem a kimondott tejallergiára gondolok ami tejfehérje, hanem inkább a tejcukorra. Próbáld meg diétáztatni figyeld meg van e változás, mindenképp kérd ki a gyerekorvos véleményét is.
2019. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi idős lányom bőre is száraz a kezén, hátán és piros száraz foltok is vannak rajta. A gyermekorvos azt mondta, hogy adjak neki kevesebbszer tejterméket, a tápszert is csökkentsem, meg a húst is a fehérje miatt.
2019. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Születése óta megvannak ezek a tünetek?


Ami nálunk volt.. Ez mind jellemző volt a fiamra. 7 hónapos korában merült fel a gyanú tejallergiára, pontosabban én a kezdetektől tartottam tőle de orvos ekkor írt tejmentes tápszert és elmúltak a tünetek.

Viszont ahogy egyre jobban belemerültünk a hozzátáplálásba, a nyugtalan alvás és az érdes bőr visszajöttek. Főleg alvásnál eleinte fogzásnak hittük így tartott egy ideig, mire leesett, miután a gyerek maga utasított el minden gyümölcsöt és mindez javult. Mondtuk is gasztron. El kellett kezdeni diétátatni fruktózra is 15 hónapos korában. Azóta is az érdes bőr megesik, ha túl sok a fruktóz. Eheti amúgy, de csak mértékkel szóval teljesen más, mint az allergia.

Viszont 2 évesen (fruktózszegény étrend mellett) terheltük tejre. Kórházban még nem volt sok tünet, rögtön hígabb széklet de otthon adnunk kellett a (laktózmentes) tejet tovább. Hát sorban jött mindenféle, végül csalánkiütéssel vittük vissza, ekkor már fogyott is a gyerek. Újabb szigorú diéta jött 3 éves koráig. Ekkor jobban sikerült a terhelés, 1,5 éve tünetmentes tej mellett szóval kinőtte.

Fruktóznál kb fél év után már lehettünk bátrabbak, már most elég sokat bír hála istennek. Cukros dolgokat nem eszik, de zöldséget kb amennyit akar és gyümölcsből is keveset, mondjuk 1 alma nem okoz gondot ha nem eszi mindennap.

2019. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

4 hónaposan kezdődtek inkább a tünetek. Habár a bőre már azelőtt is száraz volt. Igaz, akkor kezdtem lazábbra venni a diétát és több tejet ittam már. (Anyatejes)


Éjszaka azt csinálja, hogy huzgalja a lábát, vagyis felemeli és mintha pukizni akarna (ami vagy kijön vagy nem) de igyis úgyis sír. Olyan mintha minden pukira felebredne és mindet meg is siratja. Amúgy meg vergődik, nyuzza a cicimet, sirdogal, nyoszorog.


A pofija most is száraz piros és kicsit érdes (ez ugyan lehet a hidegtől). És ahogy írtam a lábfeje, térde, konyoke foltokban száraz. Kicsit bőrkemenyedeshez tudnám hasonlítani, de pirosas is.


Kinomban tapszert adtam neki, először azt gondoltam, h éhes éjjel. De még rosszabb lett, többet kelt és nagyon húzta a labat. Illetve aznap amikor először kapott délelőtt (próbaképp) délután egy higabbat kakilt magy rottyantas kíséretében. Na ekkor kezdtem gyanakodni....

2019. dec. 16. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!