Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom hogy éjjel...

Honnan tudhatom hogy éjjel nem megy feljebb a láza?

Figyelt kérdés
Nem szeretném felkelteni és a popojaba dugni éjjel a lazmerot. De izgulok nagyon, nehogy feljebb menjen. 39 fokos volt neki este mikor észrevettük (-5) tehát 38.5 és egyből adtunk kúpot. Azóta alszik is. Hogyan nézzek rá éjjel? Bocsi ha buta a kérdés de kb még sose volt beteg és nagyon parás vagyok ilyen téren, 15 hónapos amúgy. Köszi a válaszokat.
2019. dec. 16. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Jól alszik, ha nem beteg? Mert ha alszik szépen, akkor hagyd aludni. Ha fentebb megy neki, akkor úgyis ébredni fog. Legalábbis nálunk így volt.
2019. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

A legjobb hőmérő ilyenkor anya szája. Egy lehelletnyi puszi a homlokára, és érezni fogod, hogy lázas-e.

Vszont ha magától nem ébred, akkor ne keltsd fel emiatt. Az enyémeket anno én ilyenkor magam mellett altattam, így felkelés nékül tudtam figyelni rájuk.

2019. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát jól alszik végülis, köztünk alszik már régóta, párszor kel cicizni éjjel a fogzás miatt, de ahogy megkapja a cicit már alszik is tovabb. Most is itt szuszog mellettem, eddig nem kelt fel. Remélem akkor "jelez" ha baj van. Köszi!
2019. dec. 16. 22:29
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem kell fenékben mérni és ha alszik akkor ne zavard.
2019. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Adtam neki puszit, langyosnak éreztem. Akkor remélem lement neki és nem megy feljebb újra. Megpróbálok pihenni én is. Köszi nektek!
2019. dec. 16. 22:31
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha nyugodtan alszik, akkor nem kell felkelteni magas láz esetén sem, csak akkor kell csillapítani, ha zavarja. Vegyél egy homloklázmérőt még karácsony előtt, ha megnyugtat, azzal tudsz mérni alvás közben is,
2019. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha felmegy a láza nyöszörögni kezd és felébred, ez minfen gyereknél így van, nem kell ébresztgetni. A lázát meg mérd a hónaljában, már nagy gyerek, nem kell feleslegesen inzultálni szegényt. Lázcsillapitobol is van finom szirup, a kúpnál százszor jobb.
2019. dec. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most forró a feje megint de alszik. Úgy aggódom... nem fog felszökni az egekig ha nem csillapítom? Mit lehet még tenni kúpon kívül? Cicizik sokat, tehát iszik. Úgy tudom ők forditva működnek mint mi felnőttek, neki az a jó ilyenkor ha nincs túlöltöztetve és ne izzadjon igaz ez?
2019. dec. 17. 05:52
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Igen igaz, nem szabad tuloltoztetni, attól csak feljebb megy. Hagyd aludni. Amikor felébredt én még várni szoktam kicsit , sokszor magától is lejjebb megy. Nurofen és panadol szirupot lehet adni neki váltva, 3 óránként, ha nagyon rosszul viselné a lázat, egyébként nem kell csillapítani. Én arra szoktam gondolni, amikor lázasak, hogy így hamarabb vége lesz, mert a szervezet magas hőfokon tudja pusztítani a vírusokat. Egy nagy fürdés mindig jót tesz, kellemesen meleg vízben. Igyon sokat. Nezesd meg a gyerekorvossal! És nyugalom, pár nap és jobban lesz! Én is aggódom mindig, megértelek.
2019. dec. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Először is jobbulást a kicsinek! Nem kell azért kétségbe esni a láztól, természetesen aggódik az ember a beteg gyerekéért, de a láz nem ellenség.

"Úgy tudom ők forditva működnek mint mi felnőttek"- ezt nem tudom értelmezni, nyilván azért, mert nincsen semmi valóságalapja. Nem, nem működnek fordítva, ugyanúgy emberek, csak kicsiben és a felnőttnek sem jó, ha 39 fokos lázzal nyakig betakarózik, de ugyan ki szólna rá, vagy bírálná felül, hogy azt tegye ami jólesik neki. A hőt le kell adni, ha lehetséges teljes testfelületen, ugyanúgy a felnőtteknek is, mint a pici gyerekeknek. A 38,5 amúgy nem magas egyáltalán, ilyen esetekre pedig érdemes beszerezni olyan hőmérőt, amivel álmában is tudod mérni, de a legjobb a kezed. Ha nem is volt még beteg eddig szerencsére, simán érezni lehet, ha felszökik, de eleve ha diszkomfort érzete van a gyereknek, vagy bármi gond adódik ébredni fog, kelteni sosem kell e miatt, az alvás maga is gyógyít.

2019. dec. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!