Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is volt így?

Másnak is volt így?

Figyelt kérdés
10 hónapos babám nem kúszik, mászik. Hason se szeret lenni. Nincs baja voltunk orvosnál, az orvos szerint csak lusta. Forogni tud hasról hatra, és vissza is. A héten próbált valami kúszásfélét is előadnia, de igazából nem nevezném annak. Ha hasra teszem azonnal átfordul hátra. Másnak is volt így a babája?

2019. dec. 17. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvinném dévényeshez, neurológushoz, lusta baba nincsen, bp-en ajánlom a korai fejlesztő nevű helyet.
2019. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvos látta? Legalább egy fejlődésneurológus lássa. Az ő véleménye kompetens a dologban.
2019. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvosnál voltatok?
2019. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan már nem hiszem hogy lustaság lenne.

Én tuti megnézetném szakemberrel, ha a gyerekorvost ennyire nem érdekli.

Védőnő?

2019. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Németországban élünk, nincs dévényre. Physiotherapeutisches Zentrumban voltunk vele.
2019. dec. 17. 21:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Szépen tartja magát hason, kiemeli a kezeivel, fejét is magasan tartja. De rögtön átfordul ha hasra teszem. Próbáltam már dolgokat is elé rakni, hogy kússzon el érte, de csak párszor próbál nyújtózkodni érte, aztán ideges lesz és feladja. Hason se szeretett maradni egyáltalán eddig, nem tudom most mi változott, de legalább már forog.
2019. dec. 17. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 9.5 hónaposan kezdett kúszni. 1 éves elmúlt amikor egyszerre kezdett el mászni, ülni, felàllni és bútor mellett lépegetni.

De mi tudtuk, hogy megkésett lesz a mozgása. 4 hós korától hordtuk dévényre, most tsmt-re hordjuk.

Forogni is csak 8 hónaposan kezdett. Mi többször is voltunk neurológusnál, de szerencsére semmi komolyabb gond nincs.

2019. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért maradt le a mozgásfejlődésben? Kifejtenéd kérlek privátban? :)
2019. dec. 17. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nagyon szomorú, hogy a gyerekorvos és a védőnő sem foglalkozik/foglalkozott eddig a dologgal. Azért 10 hónaposan már minimum kúsznia kellene, de normál esetben ha jól tudom 11 hónapos korig lassan másznia is el kellene kezdeni a babának. Sok esetben ez utóbbi hozza magával az ülést és az állást (először persze csak kapaszkodva). Igaz én csak egy anyuka vagyok, nem szakember, de ennyi idősen már biztosan foglalkozni kell az elmaradással. Főleg ha alapvetően nem látsz belső motivációt sem az egyéb mozgások, testhelyzetek keresésének, gyakorlásának, elindulásának a babánál. Első körben mindenképp jelezd (ha még nem tetted meg) a védőnőnek és a gyerekorvosotoknak. Biztosan beutalnak neurológushoz (fejlődésn.). De addig is ha megteheted megmutathatod magánorvosnak is.

A neurológus el fog irányítani a megfelelő terápiára és meg fogja mondani, vagy legalábbis valamilyen irányba el fog inditani az elmaradás okának megfejtése miatt. Jó esetben az ok megtalálásával még inkább célzott terápiát, fejlesztést kaphat.

Remélhetőleg csak hypotóniáról (túl laza, petyhüdt izomzatról) van szó. Szeretettel ajánlom neked a fb-on a Hypoton Szülők közössége csoportot. Ott rengeteg segítséget kaphatsz, kérhetsz a babád mozgásfejlődésével (és főleg annak elmaradásával) kapcsolatban.

Létezik egy Mozgásfejlődés Kérdezz-Felelek csoport is. Mindkettő nagyon hasznos tud lenni, persze az orvosi vizsgálatot, terapeuta, gyógytornász kezelését egyik sem helyettesíti. De iránymutatást adhat, illetve a hasonló helyzetben lévő szülők sokat tudnak egymásnak segíteni. Szerintem neked főleg az első csoport lenne hasznos jelenleg.


Ismeretlenül is tiszte szívből kívánom a legjobbakat! Jó egészséget a babádnak!

(Egyébként a legtöbb baba néhány hét, hónap alatt azonnal behozza a lemaradást egy pici segítséggel)

Kitartást :)

2019. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Védőnöhöz nem járunk, csak baba korába jött, azóta nem. A gyerekorvosnak mmondtam, tőle beutalót kaptunk a Physiotherapeutisches Zentrum-ba. Ott az orvos azt mondta, hogy szépen tartja magát hason, nincs vele gond, sokszor kell hason tartani a földön. Legközelebbi terminünk januárba lesz.
2019. dec. 18. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!