Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok besegít az apuka a...

Nálatok besegít az apuka a gyerekkel kapcsolatos tennivalókban? Szokott pelenkázni?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy az én apukám sose pelenkázott minket, és ez olyan furcsa, elvileg ő is a szülőnk, nem? Mondjuk a természete alapján nem is csodálkozom. Én nem akarok anyukám sorsája jutni, ugye nem minden férfi ugyanilyen? Csak szerintem normális, ha megosztozunk a tennivalókban?

2019. dec. 18. 16:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Az én férjem többet pelenkázott mint én. Mindenben lehetett rá számítani, maximálisan. Ne aggódj, nem egyformák.
2019. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Az én férjem pelenkáz, hétvége és este szinte csak ő. Minden este ő fürdet, onnantól, hogy már nem csak szopiztak a lányok, etet, sőt, főz is, ha megkérem. 😊 Simán mosogat vagy kitereget. Cserébe én sem futamodok meg a kalapácstól, imádok bútorokat összerakni és az egyik gyerekszobát egyedül gletteltem le. Nekünk így jó.
2019. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Pelenkázott, imádta... Sőt, hacsak nem kellett túlóráznia, akkor a fürdetést is kisajátította. Ez volt az közös idejük, amikor "megbeszélték" a világ dolgait. Imádtam hallgatni.
2019. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nincs olyan, hogy "besegít". Ugyanúgy az ő gyereke az első perctől, a feladatokat az csinálja meg, aki épp tudja. Vannak házi munkák, amiket főleg ő vagy főleg én szoktam, de csak azért, mert ő szeret vasalni, én nem vagy a főzéssel fordítva.

Gyerek körüli dolgokat pedig egyenlően. Bajban is lennék, ha 2 gyerekkel meg a háztartással magamra maradnék 24/7-ben, míg ő napi 8-9 óra munka után mosná kezeit.

2019. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én ferjem pelenkázik, etet, vigasztal, sőt anno ő is felkelt éjjel a gyerekekhez, szóval nem minden férfi olyan, mint az apukád.
2019. dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is szoptatáson kívül mindent megcsinált. Most is elmentek játszani kettesben, már ovis a fiunk.
2019. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Besegít de mivel első babánk és egy hónapos ezért egymást bénázzuk túl :D de már kezdünk belejönni, ő is azért ügyeskedik. A szándék a lényeg, szerintem nagyon segítőkész gondos apuka.
2019. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Első perctől kezdve pelenkáz, öltöztet, ha ideje engedi jön velünk védőnőhöz, orvoshoz, amíg kórházban voltam, egyedül vitte a háztartást (telefonos segítséggel 😏), mos, mosogat, porszívóz. Egyedül a fürdetést nem vállalja, de szerintem ha nagyobb lesz a fiunk, és tud pl kádban ülni, az is menni fog neki. Most meg kisebb a baba fél, hogy belefullad..
2019. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a babánk. Szoptatáson kívül mindent ugyanúgy megcsinál, mint én. Sőt, fürdetni csak ő fürdet minden este.
2019. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ez megosztódott. Èn csináltam nagyrészt mindent, de ha kellet segített. Szóltam neki, hogy büdös a gyerek pelenkát kell cserélni, és kicserélte. Ha dolgozott akkor én csináltam.

Èjszaka szombat vagy péntek éjszaka kelt fel a gyerekhez.

Vigyázni meg vigyázott rá. Èn arra figyeltem, hogy ahogy vissza mentem dolgozni a háztartási munkából is kivegye a részét.


DE rengeteg anyánál látom, hogy az elején olyan nagy az anyai ösztön, hogy lefikázza állandóan, ha az apa próbálkozik aztán pár hét után apa már nem akar próbálkozni.


Emancipáció addig tartott, hogy most sok nö élete rosszabb mint 100 éve volt. Most eljárhat hurrá dolgozni. Vagy is el kell járnia, mert férje nem képes eltartani. De mind az egész házimunka és mind a gyerek totál rámarad. Hány ilyen család van ahol apuka szegény dolgozik, anyuka meg tipikusan mindent csinál persze a munka mellett.

2019. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!