Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban ült...

Hány hónapos korban ült magától rendesen a babátok? Mikor fordult át?

Figyelt kérdés
2019. dec. 20. 02:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mindegy másé mikor ült, fordult át. Meg van adva minek hány hónapos korban kell megtörténnie. Ha késés van, fejleszteni kell a gyereket.
2019. dec. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem akármiért van az leírva, mit mennyi idősen csinál egy gyerek. Így meg lehet ítélni, hogy rendesen fejlődik-e.
2019. dec. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 piroska és a farkas ***** válasza:
Mindhàrom gyermekem 4 hónaposan fordult àt. Ezt legkésőbb 6 hónapos koràig azért tudnia kell egy babànak. 8-9 hónaposan ültek, bàr az elsô előbb àllni tanult meg.
2019. dec. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Az hülyeség, hogy le van írva mit, mikor kell csinálnia. Ezzel van tele a tököm, amikor a védőnő is erről papol, hogy a tankönyv így a tankönyv úgy. Meg a percentilis görbéivel van elfoglalva, hogy a gyerekem a legalsón van (tömegnél). Nem tudja felfogni, hogy erőszakkal nem lehet egy gyereket etetni, es nem lehet beleerőszakolni a kaját. Nekem a kisfiam rengeteget mozog simán el tudom képzelni, hogy amit megeszik le is mozogja, ráadásul napi 1 (tudom ez a normális) széklete minimum van, de van hogy több is pl 2 alkalom. Mondtam a védőnőnek, ha azt gondolja éheztetem a gyereket bátran kijöhet bármikor, mert a hűtő mindig tele van. Egyszer azt mondja, hogy ez a normális, másszor az, hogy vigyem pszichológushoz a gyereket, ha csak ennyi a tömege. Az orvos sem mond semmit. Ha felmérés van a védőnő kérdés nélkül beikszeli azt, ami ilyenkor normális, holott, ha kérdez mindig normálisan van válaszolva. Az orvos is hülyén néz rám, ha olyan időszaka van a gyereknek, hogy nem eszik, mert papíron azt látják minden normális. Ráfogják a fogzásra, hogy ez így oké, és ennyi. Megjegyzem a gyerek nem vashiányos, ha étvágytalan, volt olyan időszaka, de kijött belőle, illetve nemrégiben lett ismételten labor csinálva. Én beletörődtem abba, hogy minden normális, ha beteg is a gyerek, max a legvégsőknél viszem fel orvoshoz, meg védőnőhöz is, mert egyik sem normális. Nekem nem tetszik ez a sz.*rok rá hozzáállás, és az a szomorú, ha pénzt adsz, 10-20-30 ezer forintot akkor is így állnak hozzád.


A kérdésre válaszolva a kisfiam annak ellenére, hogy az étvágyával ennyi gond van/volt, kb félévesen már tuti ült, illetve 100% biztos vagyok benne, hogy 4 hónaposan átfordult. Igaz előtte is próbálkozott, sőt egyik irányba ment is, de én a kétirányú oda-vissza fordulás idejét írtam le. Jelenleg 14 hónapos, még nem jár magától, de kapaszkodva egyedül feláll, és kapaszkodva sétál is ágy, bútor mellett. Ha ágyon vagyunk ott megjön a bátorsága kapaszkodás nélkül feláll, és lép egyet-kettőt, de aztán leül. Viszont, ha nem lép van hogy stabilan már megáll egy darabig.

2019. dec. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3 hónaposan már fordult.

7 hónaposan és 1 hetesen mászott, 1 napra rá felállt, akkor ki is ült magától.

6 hónaposan ha felültettem, akkor támaszkodás nélkül sem dőlt el.. de ezt nyilván nem

Eröltettem

2019. dec. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3 hónaposan fordult, 7 hónaposan mászni kezdett aztán felült magától mászásból. Tehát 8 hónaposan tudott ülni.
2019. dec. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10 hónaposan ült. Átfordulásra nem emlékszek.
2019. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A nagy 3 hosan átfordult 7 hosan stabilan ült.

A kicsi 6 hosan fordult át, 10 hósan ült stabilan először.

2019. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A nagy 6 hónaposan fordult át, 7 hónaposan ment csak könnyedén az átfordulás, 13 hónaposan ült.

A kicsi 3 hónaposan átfordult, de 5 hónaposan kezdett tudatosan és könnyedén átfordulni, 8,5 hónaposan ült ki mászásból.

De miért ez a kettő érdekel? E kettő között rengeteg fontos van. Kúszás, mászás...

2019. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A lányom 4 hónaposan fordult hasra, majdnem 6 hónaposan hátra, 7,5 hónaposan ült magától. A fiam 3 hónaposan fordult hasra, nem sokkal később hátra, 6 hónaposan ült fel magától.
2019. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!