Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a gyerekem figyelmevel?

Baj van a gyerekem figyelmevel?

Figyelt kérdés

5,5 honapos.

Kiskorabota mondjak h szepen figyel viszont most youtubeon rakerestem h 5 hos baba merfoldkovek es nagyon meglepodtem. Az en gyerekem nem mosolyog agyra fore, kacagni eddig egyszer hallottam par masodpercre. Ha odamegyek hozza nem feltetlenul sot inkabb nem vigyorog. Ha szolok neki nem feltetlenul nez ram. Sot van olyan h jatszom vele beszelek hozza nez nez... aztan elfordul massal jatszik. Ugyanez a targyakkal. A videoban azt lattam h barmit ha a gyerek ele, melle, fole raktak megveszett hogy hozzanyulhasson. Ha az en gyerekem azert nem... ha van mas ami jobban erdekli inkabb azt nezi.

Szoval a lenyge h nem latok olyan hu de nagy kommunikaciot iranyomba mint azoknal a youtubeos babaknal.

Kicsit aggodom :( eleg nagy kontrasztot vettem eszre :(



2019. dec. 20. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Semmi baj a babáddal. Ezekben a videókban nem sok igazság van. Akkor lenne baj, ha nem figyelne semmire. De nála ez nem így van.
2019. dec. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen, teljesen visszamaradott. Az én babám 5 hónaposan ült, kacagott, figyelt ránk minden érdekelte.

(Remélem az irónia átmegy.) Ne nézz ilyen hülyeségeket!!! Minden baba más ütemben fejlődik! Ezzel csak összezavarod magad.

2019. dec. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez személyiség kérdése is. Nekem 2 gyerekem van, teljesen különbözőek voltak már babaként is.
2019. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En nem a fejlodes uteme miatt aggodom ez egy alapvetes lenne h figyeljen. Na mindegy lehet eltulzom. Koszonom a valaszokat
2019. dec. 20. 08:16
 5/8 anonim válasza:
100%
Normális hogy aggódasz, de felesleges. Ezeknek a videóknak semmi értelme nincs azon kívül, hogy beparáztasson. Nem törvényszerű, hogy az 5. hónapban egyformán fejlődjenek, lehet hogy csak 6-7.ben lesz
2019. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sosem szabad más babákhoz hasonlítani a sajátunkat!

Teljesen más ütemben fejlődnek, szóval minden máshogy alakul. Az én lányom sem volt ennyi idősen egy állandóan kacagós-vigyorgós baba, de mi mindig elviccelődtünk hogy hogy lehet ilyen komoly. :) Hidd el, napról napra változnak!

2019. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A videóban azt akarták megmutatni, hogy az ekkora baba már figyel. Tehát ezt is videózták le. De azt nem mondták, hogy bármikor, bármire figyelni fog.

Ha döntően az a tapasztalatod, hogy kipihent, éber állapotában is hiába beszélsz a kicsihez, nem néz rád, nem keltik fel az érdeklődését a színes, zörgő tárgyak, nem próbálja megszerezni őket, grimaszolhatsz, adhatsz furcsa hangokat, ő semmire se reagál és ez heteken át, mondjuk még hat hónapos korában is így marad, akkor érdemes korai fejlesztésben járatos gyógypedagógushoz fordulni vele.

Az igaz, hogy a babák különböző ütemben fejlődnek, és ki ebben, ki abban tart előrébb, vagy hátrább, de sajnos tényleg vannak olyan elmaradások is, amik mögött súlyosabb probléma áll.

2019. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószinüleg semmi baj sincs a gyerekeddel! Nagyon picike még, nem szabad nagy dolgokat elvárni tőle. Én is sokat aggódtam ilyesmin (10 hónapos baba anyukája) de ahogy írták úgy igaz: rengeteget fog változni még, és minden hónapban mást fog mutatni majd neked :)

Úgy emlékszem ebben a korban a babám épp szerette a mondókákat, énekeket (de szerintem csak a monoton hang és zene kötötte le), tudott forogni, oda vissza. És nyúlt minden játékert, követte a szemével a mozgásunkat, mosolygott sokat, de ugyanakkor voltak napok amikor meg alig alig. Kacagott ha dobáltok (mi csak emelgettük), ha csikiztem meg ha kukucskáltam a bútorok között. Illetve gagyorászot, visított, kiabált..😃 néha egész nap, néha alig. Egyébként szerintem ez egy nyugisabb korszak talán. A mozgást fejlesztik, ismerkednek a világgal, szerintem nem is kellene folyton rád figyelnie :) ne aggódj, még nagyon picike! Teljesen rendben van!

2019. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!