Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen jatekot ajanlanatok...

Milyen jatekot ajanlanatok egy 6 honapos babanak karacsonyra?

Figyelt kérdés

Lehetoleg olyat ami fejleszto is

Mielott megkapom h minek fejleszteni egy 6 honapos leirom h koraszulott szoval nem art neki....

Koszonom



2019. dec. 20. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Fisher price sütifaló bödön.
2019. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Az enyém is koraszülött. 6 hónaposan hova fejleszted? Járjon dévény tornára ha fejleszteni kell. Ajándéknak jó a csörgő, illetve vettem ilyen labdákat, az is jó volt

[link]

[link]

Később lehet majd fejleszteni, de azt se kell túlbonyolítani, mert mindentől fejlődnek, tökéletesen fejlesztik magukat, azzal, hogy mindent a kezükbe vesznek, morzsolgatják, felfedezik a világot. Esetleg a hinta az, ami szuper fejlesztő játék, mondjuk félévesnek már nem vennék újszülött hintát, a simába meg még nem ülhet bele.

2019. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Annyira tudtam h csakazert is lesz egy ilyen komment h “hova fejleszted” 😂

28.hetre szuletett es pont a devenyes mondta h karacsonyra ha lehet ne vmi szimpla plussallatot kapjon hanem fejleszto dolgokat. De azert koszi h itt voltal😂

2019. dec. 20. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
3 ne haragudj, de eléggé kellemetlen ez a hangnem. Leírtam, hogy sorstárs vagyok, valóban nem fogod tudni fejleszteni a 6 hónapos gyereket, ha a gyógytornász ilyeneket beszélne, lehet keresnék egy másikat. Ráadásul adtam neked nagyon jó ötleteket, inkább a linkeket néznéd meg, mint, hogy itt bunkózol azzal, aki konkrét ötleteket ad. Egyébként én baromi sok "fejlesztő" játékot vettem, pár hónap, év tapasztalata alapján jöttem rá, hogy igazából a nagy része ezeknek a játékoknak lehúzás, drágák és nem is játszik velük a baba, viszont tök jól elvan egy darab szeméttel. Amúgy meg veszel, amit akarsz, csak nem tudom minek kell itt megkérdezni, ha úgyse érdekel a válasz.
2019. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Bármilyen játék, mi a korosztály árnak való az fejlesztő szrság lesz.

Így kb.bármi jó.

De ha már ennyire nem megy: zenélő lófsz, színes lófszok, játszószőnyeg.

Ha meg annyira le van maradva, akkor ahhoz néhány "fejlesztőnek" titulált játéknál többre lesz szükség!

2019. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
O-ball nagyon jó a finommotorikus mozgás fejlesztésére, illetve nem tudom a mozgás fejlődése hol tart, annak megfelelően játszószőnyeg, puha kockák (az én 6 hónaposom bár időre született, ezekkel szeret játszani)
2019. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Pedig tenyleg nem érnek sokat ezek a draga fejlesztojatekok. Sutibodonunk van 10 ezer ft a gyerek 14 honapos neha nyomogatja a gombokat rajta ki es bepakolja oket (tetejen nem a formakba ahhoz kicsi még) ezzel kb 3 percer elvan. Namarmost ha pl egy nem hasznalt regi telefont nyomkodhat vagy kavicsokat pakol egy régi talba azzal kb fel órát elvan. Vagy pl zsepit tepked szet iszonyu apro darabokra es azokat fogdosta fejlesztven a kezugyesseget.

Ami szerintem ér vmit és ennyi idosnel is ertelmezheto a könyv es talan a labda. De hidd el h egy csokipapirral is tovabb ellesz mint barmi fisher price izevel. És mindenből tanulnak. Eszmeletlen mennyi infot osszegyujtenek 1 eves korra. En engdem nem jatekokkal jatszani es megismerni a kornyezetet.

2019. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Az összes fejelesztő játék nagy marhaság és lehúzás! Készíts neki textil tapizós könyvet sokféle anyagból. Vagy matatófalat. Pinteresten sok ötlet van fent.
2019. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

Mennyi okosanyu van komolyan.😂

És akkor mit adjon a gyereknek karácsonyra, papirzsebkendőt amit tépkedhet? Vagy kavicsokat szedjen neki az utcán? Jézusom.

Nem tudom az első válaszoló miért lett lepontozva, de a sütifaló egy tök jó játék például. (Bár lehet hogy 6 hónaposan még kicsi hozzá, az én lányom 9 hónapos és ezt is kap majd)

Vannak jóféle tevékenységi központok is, amik világítanak, zenélnek, meg még elég sok mindent lehet rajtuk csinálni.

Vagy tanulóasztal sem rossz. Az én babám szereti.

Esetleg a matatófal sem rossz ötlet, nekünk mondjuk nincs, de lehet jókat csinálni.

2019. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
9 ebből a matatofal volt az egyetlen normális ötlet, egy ennyire koraszülött babának semmi szüksége zenélő, hangot adó játékokra, bár talán a többi babának sincs szüksége rá, rosszat tesz az idegrendszernek. Egy 6 hónapos baba, aki 3 hónappal korábban született meg, korrigáltan 3 hónapos, neki se villogó, se matatófal nem való egyenlőre. Kontrasztos képeket vegyél neki, ha nincsen még.
2019. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!