Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megszületik a baba tényleg...

Ha megszületik a baba tényleg semmire sem lesz időm?

Figyelt kérdés

Mindneki ezt mondja, ezt olvasom itt is.

Miután megszületett a baba nincs idő fürdeni, hajat mosni, borotválkozni, mert amint beszálltak a kádba, egyből üvölt a gyerek.

Nincs idő enni sem, valamikor délután 4 órakor tud először nekiállni.

Arról pedig ne is álmodjak, hogy megigyak egy meleg kávét, megnézzek egy epizódot a kedvenc sorozatomból vagy olvassak egy kicsit.

A háztartás is úszik, a főzés 3-szor annyi időt vesz igénybe.

Ezzel szemben az ismerőseim körében azt látom, hogy éjjel-nappal facebook, napi minimum 100 kép a gyerekről, és írogatják ki, hogy valaki írjon, mert unatkoznak.



2019. dec. 20. 23:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Attol fugg, hogy milyen gyereket dob a gep!
2019. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem akarod nem lesz.
2019. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem tudom. Nekem mindenre ugyan úgy van időm. Sógornőm is hisztizik nincs ideje hajat mosni 3 hete, de délután amikor alszik a baba erre simán lenne ideje pl. Én ugyan úgy meg tudtam és meg is tudok csinálni mai napig, szóval nekem ez fura de pontozzatok le nyugodtan.
2019. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Először is, ugyebár van párod, aki emberi időben hazaér a munkából.

Tehát amíg ő elvan a babával, addig ezt-azt el lehet intézni.

Aztán, amíg egész kicsi, addig sokat alszik, azalatt lehet. Utána lehet olyanokat csinálni, hogy leteszed olyan helyre, ahonnan lát-hall téged, és tudod csinálni, amit akarsz.

És vannak nyugis babák, akik hosszabb ideig elnézegetnek valami érdekeset (mondjuk egy színes szalagot), és nem hiányzik nekik az anyukájuk.

Aztán ahogy nőnek, mindig kicsit más igényeik lesznek, mindig kicsit más módon lehet elérni, hogy tudj mellettük dolgozni.


Tehát nehezebb lesz időt lopni magadnak, jó adag ötletességre és rugalmasságra lesz szükséged, de a felsoroltakat, talán a tévénézés és az olvasás kivételével meg lehet oldani.

2019. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ hogy mennyi feladatod van otthon. Ha jár hozzátok takarító és szakács (vagy rendeltek kaját) akkor könnyű dolgod lesz. De ha te takarítasz, főzöl, mosol, bevásárolsz stb és ezeken kívül még természetesen a gyereket is ellátod és lelkiismeretesen foglalkozol vele akkor nem sok időd marad. Olvasás, sorozat így este belefér miután alszanak már. Meleg kávé is belefér napközben. De mindig van mit csinálni az biztos.
2019. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%
Nyugi, ha megakarod csinálni amit akarsz akkor megtudod csinálni. Viszont kifogásnak nagyon jó ürügy a gyerek 😁
2019. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%

Sok tényezőtől függ. Baba temperamentuma, apa személye, családi segítség, anyagi helyzet, háztartás nagysága, elképzelések az egyes családtagok szerepéről és a háztartásról.


Nàlunk a párom magas óraszàmban vàltott műszakol, oktat és itthonról végzett munkàja is van. Én phd-hallgató vagyok (lennék), plusz a gyerek 2 hónapos korától vàllalok néha alkalmi munkát. Páromnak vab egy fia, 2-3 hetente jön, párom messzire megy érte, gyakorlatilag ezek a hétvégék kiesnek segítseg szempontból. Családi segítségünk nagyon kevés.


Van egy félkész kertes házunk, szinteltolt, a mosókonyha és a hálószoba között 3 szint és 25 lépcső van. Tavaly jöttünk ide, a kert még most készül, tavaly bozótot irtottunk.


Ehhez lett egy babánk, aki 3 hónapig letehetetlen volt, még hordozni is csak járva lehetett, mert ha egy helyben àllva tartotta az ember karban is ordított. Nappal csak séta közben aludt, éjjel csak mellen aludt el és közel 1 évesen is többször ébred éjjel, 3 óránál többet nemigen aludtam mióta megszületett.


Továbbra is nagyon foglalkozásigényes, extrovertált, impulzív gyerek (párom fia is ilyen amúgy), plusz én nem pártolom a kiságyba, járókába és hasonló helyekre zárást. Pihenőszékbe, babakocsiba tevését a lassú mozgásfejlődése miatt sem javasolják.


Ezenkívül én főzök, szeretnèk rendet is tartani, meg rendes háztartást vezetni pl karácsonyi abroszt én varrom, nyáron főztünk be lekvárt, saját kenyeret sütünk.


Szóval így összességében nekünk sok a szívás, pl a gyerek alvásidejében én rohanok takarítani mint a mérgezett egér.

Van egy kutya is akivel napi 2x sétálunk és kutyaiskolába járunk, lehet hogy terápiás kutya is lesz belőle.


Szabadidőm így is van, viszont elég fárasztó az egész. Én hónapokig pl egyszerre fürödtem q babával, amikor már stabil volt a fejtartasa, állványon a kádját a nagy kád mellé tolva, karnyújtasnyira tőle, 1-2 perc alatt lezuhiztam.


Amúgy nagyon más, nem olyan ha nincs időd mint egy munkahely, hanem nagyon lassú minden de folyton figyelni kell pl a hozzátáplàlásnál fèl óra egy etetés legalább. Amúfy sokan szoptatás alatt posztolnak sokan, szóval ezt így nem lehet megítélni. Vagy pl egy séts is szabadidőnek tünik egy alvó gyerekkel, kivéve ha rosszul vagy közben az álmosságtól mert a sokadik éjjele nem aludtál és sokadik nappali alvás alatt tolod vagy hordozod.

2019. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok. Leírtam ezt a rémregényt, de mi azért a párommal vegignéztük netflixen a 8 évad trónok harcát, elolvastam a maradék 2db 1000 oldalas kötetet, ket folyóiratot rendszeresen olvasok, járok varrótanfolyamra havi 1-2x plusz a kutyával edzésre hetente/kéthetente 1x. Bejárok átlag két hetente a melóhelyemre, megtartottam (és megírtam) több előadást, az elsőszerzős cikkem anyagát összeraktam, 1 év alatt egyszer sem ittam hidegen a kávét...
2019. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%

Tény, hogy jóval kevesebb idő van mindenre, de megtanultam 6 perc alatt megmosni a hajamat, 10 perc alatt össze pakolni a konyhát stb 😀

Meg aztan haza jon a gyerek apja, akkor szoktam főzni, hajtogatni, ruhát elpakolni stb

2019. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Én a fürdés-hajmosás-borotválkozást le szoktam zavarni max 20 perc alatt. Kicsit fura, hogy leteszik a gyereket aludni, beszállnak a kádba és pont felébred a gyerek. Persze biztos van ilyen is, csak furcsa, hogy mindig. Meg hogy hol van ilyenkor az apuka.
2019. dec. 20. 23:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!