Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babátok mikor kezdett...

Első babátok mikor kezdett értlemes szavakat, szótagokat mondank, mi volt az első szava, és attól h mondott pár szót még babanyelven beszélt?

Figyelt kérdés
13,5hós kislányom nagyon mondja a magáét,mutogat is hozzá, nahyon cuki,de semmi érthetőt nem mond. Olyan van h v.mire ugyanazt mondja mindig de egyik se értelmes( cumi=dede, manó=meme, baba=dádá, cica=cica🤔, kutya=vava,telefon,tv=tede) Mikor lesz ebből valami? Mert olyan hihetetlen h beszél majd rendesen. Ha kérdezem hol van anya apa bárki rámutat,ha a saját nevét mondom akkor mutat magára. Pedig az apa,papa,mama olyan könnyű lenne,enne is van az összes hang a készletében mégse. Mikor sír akkor úgy sír h ' 'anyanyanya' de nem hiszem h szándékos.

2019. dec. 21. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 évesen kellene, hogy legyen 50 szava elvileg. Az én lányomnak most sincs ennyi, már két és fél éves, de azért ez ritka, ahogy elnézem, szavakat mondott egyébként már 1 évesen, sokat nem jelent. Szerintem nálatok lesz hamarabb beszéd, mert nálunk pont ez maradt ki, hogy magától mmegnevezzen dolgokat.
2019. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Az első gyerkőc 10 hónaposan apa és lámpa (🤣), 1 évesen kb 10 szó és 10 állathang, 2 évesen kb 80 szó, igéket nem használ még, de olyan szókapcsolatokat összerak, hogy pl sárga autó cica (alatta volt egy macska). 😊

A második most 11 hónapos, ha éhes, szól, egyelőre ennyi. 😊

2019. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez mitől függ? Mert ezek szerint nem azon h mennyit beszélek hozzá. Énekelek,mondókázok,mesét,verset olvasok mindig mondom mit csinálok stb.és mégse.
2019. dec. 21. 20:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Állathangokat 2.5 éves korától utánzott egy párat. Nem mondta ki a szót, inkább csak a magánhangzókat. 3 évesen mondta ki az első szavait. Kislány. Ő fejlesztést is kapott (beszédindítás)
2019. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kislány, 21 hónapos. 2 hete írtam össze először, hogy hány szot is használ napi szinten, 90 jutott eszembe, de valószínűleg több. És azóta is naponta jönnek az újak. 9 hónaposan kezdte az "apa" és "nem" szavakat, előtte már volt baba mama. Babanyelvet nem is nagyon használt. Még csak 1 szavas "mondatai" vannak, de most kezdi mondani "Apa is" Anya is" "Én is" "Oda is". Fogalmam sincs mitől függ milyen gyorsan tanul meg egy gyerek beszélni. Mi rengeteget beszelünk/beszéltünk hozzá, imádja a könyveket, rengeteget nézegetünk képeket, olvasok fel neki, pici korától végigdumáltam a babakocsizást is, most is "beszelgetünk" közben, szerintem sokan hülyének is néznek emiatt. De nem hiszem csak ezeken múlik.
2019. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Reni 28 ***** válasza:
Kisfiam 1,5 éves:mondja apa,mama, vava(kutya) anyanya (anya), azta,pápá
2019. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Azon nem múlik mennyit beszélsz hozzá, mi extrém sokat mondokáztunk, egész nap beszélek hozzá és két és fél évesen van kb. 10 szava, nem akkora baj egyébként, de nem értem mit vársz egy 13 hónapostól, neki még egyáltalán nem kell beszélni. Ja és a beszéd fejben áll össze, az én lányom is mondja, hogy mama és cici, viszont a maci-t képtelen összehozni.
2019. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Hogy valakinek semmi se elég! 😂

13 hónaposan a gyereked megüti a 2 éves minimumot és kevesled? Mi az, hogy semmi értelmeset? Ha valamire következetesen ugyanazt használja, akkor az értelmesen beszél.

Bár kaptál volna egy megkésett beszédfejlődésű gyereket! Akkor talán tudnád értékelni az eredményeit. ;)

2019. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

17 hónapos a kislányom. 9-10 hónaposan mondott először szavakat: apa, lepke, lámpa, érte (menjünk érte). Azóta folyamatosan bővül a szókincse.

Mostanra a családból mindenkit megnevez. Kb. 10 állat nevét mondja és hozzá utánozza a hangjukat is. Szól, hogy 'enni', 'inni'; 'kaka', 'pisi'. Ha szeretne valamit, mondja, hogy 'kérek', megköszöni, hogy 'köszi', indőnként mondja, hogy 'tessék', ha ad valamit, sziával köszön mindenkinek, megmondja hány éves. Színek közül a kéket, sárgát nevezi meg; a rózaaszínt sajátosan, de következetesen ugyanúgy mondja. Most az ünnepek kapcsán: apó= télapó, fa= karácsonyfa, csillag, ember= hóember, dísz, szép, gömb mennek.

Ezek nagy vonalakban, de egyébként is mostanában, mint a papagáj, próbál mindent ismételni, amit mondunk.


Pedig én szerintem nem beszélek hozzá túl sokat, mert eleve csendesebb típus vagyok. Viszont sok mesét olvasok neki (nincs is más választásom, mert imádja a könyveket, és mindig hozza azzal, hogy 'mesélj'.

2019. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
1 évesen mondott pár szót, de a legmeghökkentőbb, hogy a citrom volt az egyik első. Meglátta az asztalon és mondta. Az anya, apa csak utána jött. Másfél évesen már több mondókák végig tudott mondani és 2-3 szavas mondatokat alkotott. Ott is volt sok meglepetés. Eső után rámutatott egy pocsolyára, hogy anya nézd folyadék. Nem ám víz, vagy tócsa.😂
2019. dec. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!