Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek nem tud rendesen...

Mit tehetnek nem tud rendesen fogni?

Figyelt kérdés
6 hos a kisfiam es meg mindig csak par masodpercig marad meg a kezeben a jatek v barmi. Nem tudja tovabb tartani, olyan esetleg is a kezkoordinacioja mintha meg mindig nagyon nehez lenne neki ez a feladat. De nyulni ugyesen odanyul csak a megtartas megfogas...... kicsit aggodom megiscsak fel eves mar :( valami tanacsotok lenne esetleg?

2019. dec. 22. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Devenyes esetleg? Hátha mond vmi okosat
2019. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk vidd szakemberhez...
2019. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj háziorvossal, ő tovább irányít, ahová kell. Orvos, terapeuta, gyógytornász stb. Szeretem a dévény módszert, sokat köszönhetünk neki, de nem minden problémára a dévény a megoldás.
2019. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk vidd szakemberhez kommentelo te kvajoo vagy...

haziorvos mondta vigyem el devenyeshez, az meg azt mondta, hogy nem tud vele mit kezdeni mert nincs izomtonus zavara a gyereknek ezert erre nem valo deveny. Tsmt torna csak kesobb johet szoba konduktor foglalkozik vele de nem latok valtozast

Szemelyes tapasztalatokra lettem volna kivancsi. Ha ide kiirtam nyilvan mar odaig is eljutottam h szakembert kerdezzek

2019. dec. 22. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Neurológus, fejlődés neurológus látta ? Koponya uh készült esetleg?

Tsmt passzív részét lassan elkezdhetitek. Mi 1 évesen kezdtük, de a kislányunk akkor kb 3 hónapos baba szintjén volt (mozgás, ertelem stb).

Nagymozgasokban hol tart? Figyelme milyen? Van bármilyen ismert betegsége? Mi miatt jártok konduktorhoz?

2019. dec. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koraszulottseg miatt jarunk konduktorhoz

Agyverzessel szuletett de felszivodott a koponya uh mar regota rendben van

Nagymozgas: hatrol hasra forog, hasrol hatra forgashoz meg koze sincs. Nyul a targyakert hason es haton is. Tenyeren meg nem tud megtamaszkodni csak alkartamasz van es nem is birja tul sokaig hason (nehany perc)

6 ho a korrigalt kora

2019. dec. 23. 05:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat mondjuk épp csak a lényeget hagytad ki miszerint egy agyvérzéses korababa. Az hogy felszívódott, sajnos nem jelenti azt, hogy nem okozott kárt.
2019. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a szakembert,mivel lényegében semmi információt nem osztottál meg, és a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyenkor a szülők nagy része először itt kérdez, majd akkor megy oroshoz, ha legalább tíz ember javasolja.

Az is fontos info lett volna, hogy korababa, és agyvérzése is volt.

Mennyi a korrigált kora? A fejlődésnél azt kell elsősorban figyelembe venni, nem a születés időpontját.

2019. dec. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem figyeltem, hogy a 6 hó a korrigált kora.

Az agyvérzés melyik területet érintette?

2019. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Voltunk mar jopar orvosnal es folyamatos a nyomonkovetes nem vagyok hulye h itt tajekozodom elso korben a koraszulott gyerekem hogyanleterol... csak egy kis szemelyes tapasztalat erdekelt volna


1-es stadiumu agyverzese volt ami se szurke allomanyt nem erintett se nem tort be a kamraba igy asszimetriat se okozot es kamratagulatot se. Minden orvos azt mondja h ez igy ebben a formaban nem fog okozni semmit.

Inkabb az idegrendszeri eretlenseg ami okozhat lemaradast. Bar egyelore jol allunk egyedul ez a fogas az ami nagyon csehul megy, meg hogy keves ideig birja hason.

28.hetre szuletett

2019. dec. 23. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!