Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy a 11 hónapos...

Normális hogy a 11 hónapos kisfiam egész nap le fel járkál és hozza, viszi a játékait a-ból b-be megállás nélkül?

Figyelt kérdés

Igazából majd csak 10 nap múlva lesz 11 hónapos de lényegében már közelebb van hozzá, mint a 10-hez,

Elég gyors mozgásfejlôdésű kisfiú. Már kb 2 hete megtette első önálló lépéseit. Előtte 3 hónapot mászott. De most felkapaszkodik és indul 2 lábon kb mindenhonnan és bárhová. Úgy 10-15 lépést tud biztonságosan megtenni. De mostanában mániája lett hogy hurcibálja a játékokat egyik helyről a másikra aztán egyszercsak otthagyja és kezdi előröl valamelyik másikkal. Akár órákon keresztül. Közben persze játszik mást is, ki-bepakol, összeütöget, montesorri tornyot is kezdi felrakosgatni, persze csak össze vissza. Szóval nem csak egy dolgot csinál, de a legtöbbször mégis azt csinálja. Ez normális?



2019. dec. 22. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Most ez neki új.
2019. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás lesz, mire hosszabb ideig leköti valami
2019. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A fiam 3,5 éves és még mindig állandóan hurcol ide-oda dolgokat. Mondjuk az apja is állandóan pakol...:)
2019. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Szerintem egyébként tök cuki ez jön-megy korszak.

2019. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális. Most a járás az újdonság neki, azt gyakorolja.
2019. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se voltam egy gyerek szakértő amikor ennyi idős lett a lányom, de eszembe se jutott, hogy ne lenne normális ha egy 1 év körüli gyerek egész nap rámol.
2019. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen, a fiam 13 hónapos és teljesen ugyanez, csak ő többet rosszalkodik.
2019. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Igazából úgy mélységében én sem gondolom hogy ez nem normális, csak hát feltünt hogy egész nap ide oda megy, és vagy egy karikát, kockát épp ami a kezében akad viszi magával, hozza vissza, stb. Aztán valami mást ugyanúgy. A rámolás természetes, azt már jó rég csinálja csak ez most tényleg új, pláne hogy tulajdonképpen jár. Tudom hogy minden kornak (bár esetünkben szerintem inkább mozgásfejlődési szakasznak) megvannak a sajátosságai :) csak hát 10-11 hónap között ő még olyan pici és én meg izgulós vagyok, néha jobbnak látom ha tudom hogy átlagos, normális amit csinál ahogy fejlődik :)
2019. dec. 23. 00:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak gondold magad a helyèbe :D majdnem 10 hónapig alig volt önálló cselekedete. Ez most neki új. Ès örül neki hogy oda megy ahova akar, ès nem oda ahova viszik. Szerintem egy felnőtt is sokat csinálna valamit amit soha vagy csak nagyon règen tudott.


Èn egy betegsèg miatt több mint 10 èvig nem tudtam biciklizni. Most hogy ez megoldódott minden nap tekerek legalább egy órát.

2019. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy a 10es írja, ráadásul eddig mászott, nem tudott a kezébe vinni semmit. Mármint nem úgy, mint járva, ahol szabadon használja a kezeit.
2019. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!