Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ebred ilyen koran?

Miert ebred ilyen koran?

Figyelt kérdés

Megorulok... 6 honapos babam 2 hos kora ora alalidta az ejszakat este 7tol reggel 8-fel9ig. Most meg 2-3 hete mar reggel 6kor fent van. Probltam h kesobb fektetem le de akkor is. Nem ertem ez miert van? Mit lehet tenni h visszaalljon a regi rend?


Az orulj h 6ig alszik masnak egesz ejjel ebred a gyereke valaszokat inkabb ne koszi :)



2019. dec. 23. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Változik

Lesz ez cifrább is, aztán idővel visszaáll a rend.

Nálunk pont az ellenkezője..

6:15-kor kelt mindig...

Most meg 7:10-van, meg sem mozdul..

Hónapokkal ezelőtt átállt..


Szerintem neked kiváncsi,,, nyílik a világ..

Sajnálja az alvásra az időt


Nappal hogy alszik?

2019. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nappal 4x fel orat alszik😅 ha a babakocsiban van akkor esetleg 1 orat
2019. dec. 23. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Óh jó az a 6 óra. Az én fiam ilyen idősen reggel fél4-4-kor kelt. Alig vártam a fél8-8 órát, hogy végre vissza aludjon egy másfél órára. Aztán alakult a nappali alvása alakult hozzá az éjjeli is. 2 éves múlt és “csak reggel fél7 körül kel, ha szerencsém van.
2019. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az én kisfiam is kb ennyi idősen állt át a korai kelésre. Ő mondjuk úgy emlékszem 7,5 hónaposan fixált. Előtte kb fél7-7-ig aludt és tápszer után még 1-1,5 órát újból aludt. Egyszer csak viszont elkezdett reggel 6-kor kelni, és utána nem visszaaludni. Tényleg örülj a 6.00-nak mert nálunk úgy 7-8.hónap között ez gyakran fél6 volt. És ezt úgy mondom hogy világ életemben mormonta voltam és minimum 8-9-ig aludtam. Most ha ritkán fél7/ig alszik új embernek érzem magam :D
2019. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy átmeneti időszak, de az is lehet, hogy koránkelő lesz. Egyéni ez, vannak pacsirták és éjjeli baglyok, olyanok is, akik kiegyensúlyozottan egyikbe sem tartoznak bele. Viszonylag korán vannak jelei, hogy melyik alkat lesz a gyerek, de nyilván a napirend, a kötöttségek, a család ritmusa alakíthat ezen. Két fiam van, egyik bagoly, másik pacsirta. A kicsi az utóbbi, olyan 8 hós kora körül kezdett el fél 6, 6 fele kelni és ez a mai napig így van, pedig 11 éves. Semmilyen napirend, sem Óvoda, se szünidő, se semmi nem változtatott sosem rajta. Nem lehet tudni nálatok hogy alakul. Lehet ez átmeneti, de ha az alvás kitolásával sem változik, akkor nem igazán van mit tenni. Szurkolj, hogy visszaálljon, ilyenkor növekedési ugrás, mozgásfejlődés aktívabb beindulása, ezernyi dolog történik Vele, lehet ezek miatt borult fel a megszokott ritmusa. Jómagam világ életemben koránkelő voltam, én nyilván nem emlékszem, de Anyu igen, kamaszkoromtól eltekintve sosem aludtam reggel 5- fél 6-nál tovább, se kicsinek, se nagynak. Nem akarlak riogatni, nehogy félre értsd lehet csak tényleg ideiglenes ez az állapot, de benne van a pakliban az is, hogy ilyen típus lesz. Nekem persze nem okozott gondot, hisz magam is korán kelek, de elhiszem, hogy egy bagolynak, vagy később kelőnek ez kínszenvedés lehet. Kitartás, az az igazság, hogy hosszútávon érdemben befolyásolni az alkati sajátosságokat ne igazán lehet, ha megfeszül az ember akkor sem, csak imádkozni, hogy egy bagoly szülőnek ne legyen pacsirta gyereke. Nálatok könnyen előfordulhat, hogy csak a már említett 6 hónapos kori felgyorsult biológiai történések, fejlődési ugrások az okozói ennek és visszaáll a megszokott ritmusba a gyerek.
2019. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4# vagyok! Az utolsó válaszolónak igaza van. Lehet átmeneti, lehet alkati, de még ezektől független is sokszor változhat a dolog.

Az én babám egyébként korán alvó, már picinek is legkésőbb 21.00 körül mindig aludt. Aztán átállt a 20.00-20.30 körüli elalvásra.🤷🏻‍♀️ Ez a mai napig is íy van, és “sajnos” ha véletlen valami miatt később kerül ágyba, akkor sem alszik tovább.😐

Ez van, mi lassan hozzászokunk hogy ő egy pacsirta, és azonnal aktív is. Elvileg ha már csak 1x alszik majd napközben akkor lehet hogy hosszabbra nyújtja a reggelt.. vedőnő legalabbis ezt mondta, de az is lehet hogy nem. Ő még 2x alszik, így nem tudom, de kiváncsi leszek, hátha!!!

2019. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!