Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat ártottam ezzel a babának?

Sokat ártottam ezzel a babának?

Figyelt kérdés

Szülés utáni depresszióm van, amit én hülye úgy akartam kezelni hogy lepasszoltam a babát jó sok időre a nagyiknak mert elegem volt, amíg én próbáltam feltöltődni. Az a baj, hogy ez nem 1-2 óra volt, hanem kb 8, de a nap többi részében sem én láttam el, hanem az apja. Azóta összeszedtem magam kicsit, vagy mondjuk úgy megszólalt a lelkiismeretem. Ez egyébként az elmúlt napokban volt, összesen 6 napig tartott.

Lehet még olyan, mintha semmi nem történt volna? Nagyon megbántam.


2019. dec. 23. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha sikerült kicsit összeszedni magad, akkor nem ártottál, sőt. Neki egy egészséges anyuka kell. Remélem jobban vagy. :)
2019. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ijesztően hangzik amit írtál de meg tudom érteni.

A nővérem is mikor megszült depis volt pár napra és ugyan ezt csinálta,hihetetlen volt számomra hogy lesz*rta a babát,aztán a pszichológus világosított fel hogy a nők többsége átesik a szülés utáni depresszión,és nem azért van mert nem szeretik a gyermeket (akárhogy is vágytak rá). Ő is összeszedte magát és minden rendben,nagyon jó anya és imádja a picurt.

Szerintem jó dolog hogy viszonylag hamar kimentél ebből és " észhez tértél". Van aki a depresszió miatt megöli magát,vagy a gyermeket is. Te még a jobbik eset közé tartozol.

2019. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz semmi baj. Sok erot kivanok es remelem jobban vagy, ezen sokan atesnek.
2019. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltál semmi helyrehozhatatlant. Ha te boldog leszel a baba is boldog lesz. Hajrá.
2019. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb döntèst hoztad. Olyanokkal volt a baba, akik gondoskodnak ròla mìg te feltöltődsz! Avval àrtottàl volna a babàdnak, ha nem kezeled időben a depressziódat .
2019. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Büntudatod van, de egy csecsemőt nem érdekli ez, ha van aki szeretettel ellátja. Engem külföldön kellett műteni, a férjemnek is muszáj volt jönnie, hogy tudjon kommunikálni a dokikkal, akkor volt 8 hónapos a lányunk, két és fél hetet volt itthon a családdal, nem volt neki könnyű, de amikor hazajöttünk megismert minket és kb. pár órát haragudott ránk, nem lett semmi lelki sérülése ettől.
2019. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Sokan csak azért nem teszik meg, mert mondjuk nincs segítségük. Nekem is volt pár hasonló napom. Bár én nem mentem el, max 1-2 órát aludni, de ha ott voltam, hagytam a nagyit érvényesülni. Engem is bántott a gondolat, de iszonyú fáradt voltam. Extrém hasfajós volt és csak én keltem hozzá, vagy inkább úgy mondanám én voltam vele ébren éjjel-nappal.

Amúgy is rottyon voltam lelkileg mert én koraszültem. Egyik nap még boldog kismama, a következőben pedig ott álltam egy inkubátor mellett. Kb egyenesút vezetett nekem is a szülés utáni depresszióhoz. Szóval én is sok segítséget vettem igénybe.

A fiam már 1 éves múlt, nincs nyoma annak a pár napnak a kapcsolatunkban.

2019. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te ezalatt az idő alatt jobban lettél, és mostmár tudsz a babadra figyelni, akkor még jót is tettel neki!

Jo anya vagy, te nem akartál neki rosszat, hisz olyanoknak adtad akik szeretik es gondoskodnak róla!! 🥰

2019. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha ezen emészted magad, és olyasmiket írsz, hogy nagyon megbántad, akkor te még mindig nem vagy rendben.

A depresszió nem a te hibád/vétked, amit aztán meg lehet/kell bánni. Ha 6 napig 40 fokos lázzal folyamatosan rókáztál volna, és ezért bíztad volna a férjedre/nagyszülőkre a babádat, vajon akkor is helyénvalónak éreznéd azt mondani, hogy nagyon megbántad? A depressziót nem te csinálod, hanem veled történik. Nyilván ez az állapot nem foszt meg a felelősségtől úgy általában, de az isten szerelmére, csak rábíztad a családodra a gyermeked pár napig, nem pedig bántalmaztad vagy elhagytad őt! Hogyhogy lehet-e még olyan, mintha semmi sem történt volna? Ez egyáltalán nem nagy dolog! Tök jó, hogy ilyen támogató család vesz körül!

2019. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmit nem érzékel belőle, nyugi😊

Mindenképpen jót tett neked, ne bánd! Én is elégé ki voltam az első 2 hónapban, ha ideállt volna elém valamelyik közelebbi családtagom, hogy most elviszi pár órára a babát,hogy pihenjek, szó nélkül adtam volna. De nem volt, én meg nem kértem.🙂 szerencsére hamar lecsengett, kb. 10 hetes korától átaludta az éjszakát, engem az rakott helyre.

Ne agyalj ezen, semmi rosszat nem tettél!

Remélem ezentúl minden rendben lesz, vigyázzatok egymásra😊

2019. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!