Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik korosztályra volt...

Melyik korosztályra volt jellemző a sírva hagyás? Nagyszüleinkre, vagy azelőtt? Tudtok olyan esetről, akinek később emiatt lett bármilyen problémája?

Figyelt kérdés

2019. dec. 26. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Engem pld hagytak.Anyu 60 éves.Az, hogy szemelyisegre érzékenyebb lettem szerintem sok más tényezőtől is függött.
2019. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem hinném, hogy korosztályos jelenség. Régen is voltak hülyék, ma is vannak.

Édesanyám 68, nem hagyott.

2019. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Anyám 58. Hagyott sírni.

Ezért vagy sem, de nem vagyunk jóban. Nővéremmel se túl jó a kapcsolata, bár jobb, mint velem.

Nekem beleugat, hogy ne vegyem fel a gyereket. Nem mintha köze lenne hozzá.


Anyósom szintén 58. Nem hagyta sírni a gyerekeit. Nagyon jó a kapcsolatuk.


Én úgy gondolom nem feltétlen ez az oka a kapcsolatoknak. Inkább az anya személyiségét mutatja. Az egyik empatikusabb, a másik kevésbé. De azért az alapokra biztos kihat

2019. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudok ilyenről, sőt anyám engem állandóan felkapkodott, mégis rühelljük egymást. A hugommal már okosabb volt, azt hagyta bőgni, mégse lett semmi baja és imádják egymást.


Nem ezen múlik. És én sem hiszem, hogy normális minden nyekkre felkapni a gyereket,ugyanúgy ahogy az se, ha örökké sír és nem törődnek vele.

2019. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Engem és tesómat is hagytak sírni éjjel. Egyikünknek sincs semmi baja, soha nem keveredtünk rossz társaságba, nincsenek gondjaink a párkapcsolatban, baráti kapcsolatainkban. És nem igaz hogy nem sírtunk soha mert nem kaptunk segítséget, bármi bajunk volt rohantunk anyuhoz, apuhoz, nagyszülőkhöz és kaptunk segítséget. És nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel a mai napig,tesómnak ugyanúgy. Túl van lihegve ez az "úristen nehogy sírni hagyd mert lelkisérült lesz" dolog.
2019. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Azt kifelejtettem hogy 50 évesek a szüleim.
2019. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

Anya mondta, hogy mikor pici baba voltam, sokszor sírtam úgy éjjel, hogy közben semmi bajom nem volt. Apa ezt megunta, és megtiltotta anyának, hogy ilyenkor odajöjjön hozzám. Anyának ez nagyon rosszul esett, de láss csodát, már nem is sírtam utána...és ugyanez van a kisgyerekeknél is. A barátom tesója negyedikesen hisztizik és sír mindenért, az anyja meg mindig meg,,vigasztalja", lesi minden lépését, szavát. Na ezt már nagyon nem tolerálandó dolog. Így a gyerek akármikor hisztizhet, mert tudja, hogy bármit megkaphat. Azért ne kényeztessünk már el egy gyereket ennyire, ezzel sokkal többet ártunk, mint építünk.

És elsős koromban is volt, hogy sírtam, de a tanító néni erre csak azt mondta, hogy ,,nem baj, hadd sírjon, majd kevesebbet kell pisilnie". Aztán megtanultam nem sírni, hanem megoldani a problémákat, ennyi.

2019. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
A 80-as, 90-es években még elég általános volt, és előtte is.
2019. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát utolsó előtti, már nem azért, de az, ha sír egy gyerek és ilyen érzelmi kitörése vannak, annak van oka, talán csak utána kéne járni, mielőtt rahuzzatok, hogy "hiszti".

Jo neked, hogy tulelted, de megsúgom valamit: nem mindenki olyan, mint te.


Kérdező, szerintem számít. És ezt már most látom. Egyik ismerősöm elég ideges típus. 1 éves a gyereke, és a minap panaszkodott, hogy néha rettentően kitor belőle valami, de nem hiszteriazik, csak ha meg fog egy játékot elkezd szorítani és közben agresszív fejét vág, mintha az ördög bujna bele. Míg kicsi volt, sőt még most is, ha éppen már unja, hogy sokat menne hozzá kiabál vele. A feszültséget így vezeti le... Szóval ja, egy babanal ez így van, nem reagálnak a sirasra, egy idő után beletorodik, de később máshogyan vissza üt.

2019. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
1978-as Nők Lapjában már arról írnak, hogy ne hagyjuk a gyereket sírni éjjel, etessük meg, ha éhes. Talán akkoriban kezdődhetett, mert ott még felhívják a figyelmet arra, hogy semmiképpen se zárjuk el a síró gyereket, olyan helyre, ahol nem halljuk, mert veszélyes lehet, erről akkor még szokásként írtak, voltak szakemberek, akik ajánlották ezt a módszert.
2019. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!