Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a kisfiam 19 hónapos...

Baj, ha a kisfiam 19 hónapos és még nem beszél?

Figyelt kérdés

Érteni biztosan érti, amiket mondunk neki, utasításokat végrehajt, tárgyakra rámutat.

Jelentéssel két szót mond, a “mama” és a “fa” szavakat.

Vigyem szakemberhez vagy volt akinek ilyen későn kezdett beszélni a babája?


2019. dec. 27. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos.Ha 2.5 éves korában is ugyanennyi szó lesz akkor talán érdemes majd.De most még tuti nem. Fiúkra azt mondják 2.5 évesen ,, kell" beszélniük.Nem tudom mit vársz a sajatodtol.
2019. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem! A 19 hónapos gyerekek nem beszélnek! Majd 2, 2 és fél évesen kezd beszélni, fiúk később, mint a lányok.
2019. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam 26 hónapos,még nem beszél. Mindent megért és megérteti magát. Értelmes szavai a papa és pápá. Mostanában kezdte mondogatni,h aja (gondolom anyát jelent,mert olyankor rám néz).

A 2 éves státuszon ki kellett tölteni egy kérdőívet,erre annyit mondott a védőnő,h mivel még nem beszél,ezért meg kell ismételni újra 2 és fél évesen.

Egyébként elvileg 2 évesen 50 szót kéne tudni egy gyereknek,ebbe beletartoznak a hangutanzó szavak is. Viszont épp múltkor beszéltem a bölcsiben egy logopédussal,aki elmondta,h a mai gyerekek többsége későn kezd beszélni,egy 2 évesnek 8 szót kene tudnia.

És igaz,amit előttem írtak,h a fiúknál a "határ" a 2,5 év.

Szerintem ne aggódj,ha egyébként minden rendben!

2019. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd már azt a gyereket, gyereknek lenni!!!

Miért kéne szakemberhez vinni? Másfél éves!!!!!

2019. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

19 hónapos nem beszél ?


Rokon kislány kereken ennyi idős és mindent mond , épp miért sír mi a baja .

Az én kislányom 16 hónaposan rövid mondatokban beszélt , míg az első szülött kisfiam bazi későn kezdett el beszélni .Nem egyformák viszont olyan nincs, hogy nem beszél maximum később indul be a beszedfejlődése .

2019. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Az első kislányunk ennyi idősen szintén nem mondott sokat vagy amit igen abból semmit nem értettünk. Második kislányunk 3 éves volt már majdnem és akkor mondta ki gyakorlatilag az első szavát, azt, hogy 'nem'. Vittük szakemberhez stb. de azt mondták semmi baja, -beszélni fog. Szerintük egyébkent már tudott volna beszélni csak nem akart és lehet benne valami, mert az első igazi szó után 2 hónapra már verset mondott.

Most a kisfiunk 17 hónapos és olan szókincse van, annyira szépen beszél, hogy hihetetlen. Ő például már dalokat kívülről énekel.

Szóval teljesen más minden gyereknél. De az hogy másfél évesen nem beszél,abszolút normális.

2019. dec. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
20 hónap. Pár szava van. Nem sürgetem. Majd megtanul
2019. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van manapság ennyi frusztrált, önbizalomhiányos, kényszeres gyerek, mert már egész pici korában extrém elvárásokat támasztanak vele szemben.

Lassan eljutunk arra a szintre, hogy azt várják el a gyerektől, hogy már a doktori disszertációt lobogtatva bújjon ki az anyjából.

Hagyjátok nyugodtan, saját tempójában fejlődni azt a gyereket, közben természetesen foglalkozzatok vele, beszélgessetek, sétáljatok, magyarázzátok el neki, amit láttok. Ha eljön az ideje, beszélni fog.

2019. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam a másik véglet, 1 évesen elkezdett beszélni, most 3,5 éves és még alvás közben is szövegel, vicc nélkül. Soha nincs csendben. :)


Ne aggódj, nincs semmi baja. Fogod még te is azt kívánni, hogy bárcsak elhallgatna 1 percre... :)

2019. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!