Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fertőtlenítsem a...

Hogyan fertőtlenítsem a szilikon, félig műanyag rágókákat stb?

Figyelt kérdés

Normális hogy a szilikon rágóka az elektromos sterilizálóba megfonnyadtak eldeformálódtak és enyhe szagot eresztettek?

10 percig főzi a készülék majd benne hagytam, mikor kinyitottam, 2 szilikonszerű puha műanyag rágóka ráragadt kissé a többi eszközre és eldeformálódott, valamint enyhe műanyag szagot vett át minden tőle

Káros, dobjak ki mindent a sterilizálóból? A rágóka rossz minőségű volt vagy normális ez és nem szabad így sterilizálni?



2019. dec. 29. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A folyadékos rágókákat nem lehet mikróban meg elektromosban sterilizálni. Csak kifőzve.
2019. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan volt, szerintem inkább műanyag volt csak az a puha fajta amit picit el lehet hajlítani.
2019. dec. 29. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossmannban lehet kapni sterilizáló zacskót,en mindent abba szoktam.
2019. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek?? Mire meg tudja fogni ès a szájába venni már nem kell semmit fertőtleníteni. Mosd el mosogatószeres vízzel.
2019. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dmben lehet kapni eszközfertőtlenítőt. Direkt ilyen babás dolgokra lett kitalálva de már nem jut eszembe a neve kérdezd meg az eladót biztosan tud benne segíteni.
2019. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én chicco fertőtlenìtős folyadékot használok szinte mindenhez. Előtte jó forró vízzel+mosogatószerrel elmosom, aztán mehet a fertőtlenítős vízbe 1 órára.
2019. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, ami eldeformálódott dobd ki, vegyél újat, mosd el mosogatoszeres vízben, ennyi, egyszer se főztem ki a rágokákat, nem lett belőle semmi baj.
2019. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A fertőtlenítésről most szokj le! Nagy baj lehet belőle.

Rokonnak már immunerősítő baktérium injekciókra kellett hordania a gyereket az állandó fertőtlenítés miatt!

Úgyis össze kell fogdosnia, nyaldosnia mindent a gyereknek, hogy erősödjön az immunrendszere.

2019. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem hozzatenni hogy 4 hónapos a babánk

Es szájpenesz miatt fertőtlenítek főleg hogy ne nyalja vissza be, így is ciki hogy ez állítólag a rossz higiénia miatt van azt olvastam.

Draga sterilizáló gépet kaptunk mert a rossmanos sterilizáló zacskó úgy éreztem nem hatékony ha nem múlik el a szájpenésze és műanyag termeléshez se akartam hozzájárulni.

Valamint fővárosba élünk, úgy érzem itt fokozottan veszélyesebb a bacik miatt a belvárosból behozni egy metrókapaszkodó után a táska fülét megfogni majd azután a gyereket és kitudja mit szed össze

Nekem még ez elég veszélyesnek tűnik, elsőgyerekes vagyok és faluba nőttem fel nekem az itteni környezet extrém veszélyesnek tűnik egy babára..

2019. dec. 29. 22:43
 10/11 A kérdező kommentje:

Viszont miért könnyebb terhelés a kifőzés, mint a sterilizáló?

UgAnugy magas hőfokon tartja a dolgokat.

Ki mit tapasztalt, eldeformálódott rágóka a minősége miatt van vagy én kezeltem rosszul

Ha műanyag szagot érzek tőle akkor nem bpa mentes?

Dobjak ki mindent ami műanyag szagú lett a sterilizálóból?

2019. dec. 29. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!