Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az éjjel...

Hogyan szoktassam le az éjjel nappali babakocsiban alvásról 10 hetes babámat?

Figyelt kérdés
Már kèzben se alszik el, csak hason a babakocsiban de persze tologatni kell különben felkel. Este 1,5-2 órát tologatjuk kb éjfélig mire úgy bealszik, hpgy mi is le tudunk feküdni. Alszik reggelig. Nappal is csak a kocsiban alszik el, addig tologatom amíg fel nem kell. 30-60 percet szokott így aludni. Kb másfél hete megy ez. Tudom, hogy én rontottam el mikor hajnalig csak sírt és végső elkeseredésemben beraktam a kocsiba. De egy idő után kinövi a mózest meg hát amúgy sem normális, hogy babakocsiban alszik.

2020. jan. 1. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Úgy, hogy nem csinálod. Rászoktatni is te szoktattad rá.
2020. jan. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálta, de leszokott magától. Elaltattam babakocsiban, es amikor elaludt áttettem a kiságyba. Most fél éves és már elalszik a kocsiban teszem át és alszik.napközben is kocsiban alszik, de akkor már nem kell tologatni mert kifárad annyira a játékban hogy nem kell.
2020. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy en szoktattam ra :( csak hogy tudom leszoktatni nem tul drasztikua modon?
2020. jan. 1. 11:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Kettes, koszi...megprobalom akkor en is azt, hogy ha bealudt atteszem a kisagyba :) persze szivesen meghallgatom a tobbi tapasztalatot is aki hasonlo cipoben jart es at tudta szoktatni a babat a kisagyba.
2020. jan. 1. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen az élet kisbabával. Én még nem láttam felnőttet babakocsiban aludni. Előbb-utóbb vége lesz ennek az időszaknak.
2020. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Alakíts ki normális napirendet. Lesz pár nehéz napotok, de utána már jó lesz.
2020. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogyan alakitsak ki napirendet? Annyi a fix a napunkban egyelore hogy mindig 7-fel8 kozott van furdes (evestol fugg)
2020. jan. 1. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Reggel keltsd fel 7kor mondjuk. Akkor kivilágítasz mindent, elhúzod a függönyt. Eszik mondjuk 8ig, akkor játszotok. Ne menjetek sétálni, mert be fog aludni a babakocsiban. 10körül egyen. Tartsd ébren, amíg csak tudod. Éneklés, torna, bármi. Dél-egy körül ebéd. Még ebéd előtt kezdj el sötétíteni. Altatáshoz már legyen teljesen sötét.

Utána próbáld meg elaltatni, remélhetőleg már olyan fáradt lesz, hogy magától, kaja közben is bealszik, esetleg kis ringatás, simogatás.

Bármi van, legkésőbb 4kor ébreszd fel. Megint csak világosíts ki mindent, érezze, hogy nappal van. Kaja, majd megint menjen a szórakoztatás, mozgatás.

Az esti fürdetés legyen menetrendszerű: egyre fogyjon a fény és a zaj. Minden nap ugyanúgy történjen minden. Ezt nektek kell kitalálni, mi legyen benne. Nálunk van vetkőztetés, mérlegelés, pancsi, törölközés, pelus, masszázs, öltözés, takaróba csomagolás (ez a nappali alvásnál is van) jó éjt kívánás a többieknek, aztán vacsi már sötétben, abba belealszik, és leteszem az ágyába. Lehet zene, bármi, amit el tudtok rutinként viselni.


A gyerekek szeretik ezeket a visszatérő dolgokat, állandóságot jelentenek nekik, és innen tudják, hogy alvás jön.


Nem fog rögtön első nap simán menni. De nem kell kétségbe esni. Időbe telik, 4-5 nap, míg kibírható lesz és egy hónap, amíg biztos. Erős lesz a kísértés, mikor már órák óta szenvedtek az altatással, hogy betedd a babakocsiba. De légy erős és ne. Kivéve persze ha még egy hónap múlva is fel akarod tenni ezt a kérdést. Meg két év múlva, hogy mi lesz vele a bölcsiben, ha csak babakocsiban tud aludni.


Ha sétálni akartok, azt inkább délelőtt. A fény és a hangok csökkentése nagyon fontos. És időpobtokat tekintve is legyen fix a napirend, ne csak a sorrend.

2020. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!