Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet valami érzelmi vagy...

Ez lehet valami érzelmi vagy kötődési zavar jele?

Figyelt kérdés
Rengeteg babás ismerősnél, babás csoportokban látom, hogy a babák, gyerekek egy-egy kedvenc plüsshöz, rongyihoz kötődnek. Segít megnyugtatni őket, azzal alszanak. Az én lányomnak nincs ilyen. Pedig próbáltam alvásnál adni neki ezt-azt, de nem ragaszkodik semmihez. Utalhat ez valamire?
2020. jan. 1. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemnek sem volt. Cumizni sem cumiztak.

5 éves a nagyobb és nem látom hátrányát és előnyét sem a kötődéssel kapcsolatban.

2020. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Másfél éves a fiam és neki sincs ilyen.
2020. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj ha nincs alvós rongyija. De az sem baj ha van. Nincs semmi kötődés gond. Az alvós rongyi általában anya pótlék.


[link]

2020. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesemnek sincs, egyszerűen nem kell neki.
2020. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem baj. Féléves lányomnak vettem egy rongyit, két éves koráig hozzá se nyúlt, és most sem az a kedvence, mindig más plüsst visz az ágyába és egy könyvet, plusz egy duplo darabot.
2020. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Általában az enyém is fog valamit a kezében, de mindig mást. Azt is én adom a kezében, mert cicin alszik el, és ha nem babrálhat valamivel akkor a másik cicit csipkedi.

Csak gondoltam kellene már neki valami kedvenc rongyi.

2020. jan. 1. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek sem volt egészen az ovi kezdésig, oda mindig visz egy plüsst. Szerintem nem jelent rosszat, hisz otthon biztonságban érzi magát.
2020. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az egyiknek volt rongyija - a másiknak én voltam a rongyija. Talán azok, akik megtanulják magukat elaltatni, saját kiságyban, az ujjukkal vagy cumival, inkább fognak találni valami tárgyat mellé, ami anyát helyettesíti, míg azokat, akiket nehezebb éjszakára "lecuppantani", anyát használják tovább erre a célra :) Egyébként még később, bölcsi vagy ovikezdéskor is kiválaszthat valami kedvencet (aminek ugyanez lesz a feladata).
2020. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!