Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám még nem...

10 hónapos babám még nem mászik csak kúszik miért baj ez?

Figyelt kérdés
Ha lehetne nem kérek lekezelő hangnemet a védőnő már leamortizált de a miértre nem volt hajlandó válaszolni.Személy szerint én nem szeretném ráerőltetni,jobb ha ő maga fedezi fel a csodát amit a mászás elsajátítása rejt.Nagyobb gyerkőceim is megtanultak mászni kicsit megkésve de nincs hiányosságuk semmilyen téren NEM BETEGEK mivel ezt olvasom a legtöbbször hogy akinek nem mászik a gyereke az "beteg" (mi van????).Annyi lenéző hozzászólást olvastam ebben a témakörben hogy muszáj hozzátennem hogy NEM sajnálom a pénzt rá egyszerűen nem értem minek siettetni egy ilyen csodát.Láttam a gyerkőceim arcát mikor először egyszerre megmozdult a kéz-láb a földön négykézláb imádtam azt a boldogságot azt a büszkeséget a kis szemükben mivel nekik ez egy hatalmas dolog és aki még nincs rá készen annak nem biztos hogy ilyen élmény lesz (pont olyan mint a szülésindítás-a gyerkőc még nem akar jönni a dokinak viszont ebédszünete lesz 3 óra múlva na támogassuk egy kis oxyval is gyorsabban túllesz rajta mindenki) szóval nem értem hogy miért is nem jó ha a kúszó babám aki valószínüleg kb 1 hónapon belül mászni is fog még nem akar mászni azonnal?

2020. jan. 2. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem baj. Persze attol meg devenyes megnezheti. A vedonok szeretik tultolni a dolgokat, nevfoglalkozz vele.
2020. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen és itt a csavar a történetben hogy a dévényes 1 hónap múlva tudna vele foglalkozni.Akkor már járást tanítana neki ha már mászik?Nem volt eddig semmi baj mert minden a nagykönyvnek megfelelően ment a forgás meg ugye a kúszás is de most ez a mászás valamiért nagyon kiakasztotta a védőnőnket.
2020. jan. 2. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért mert valaki olyat mond, meg valaki olyat ír, nem kellene általánosítani! Az interneten amúgy mindenféle véleményt meg fogsz találni, nem kell mindent elhinni. Biztosan van egy egyértelmű táblázat, hogy hány hónapos kortól kell mászni, szerintem azért érdemes ahhoz igazodni és kis segítséget kérni, ha máshogy nem megy, de persze máshogyan is dönthetsz, a te dolgod.
2020. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Azért ,,baj" mert elvileg egy -egy később végzett mozgásforma hosszabb távon is kihathat a gyerek fejlődésére.

Azért elvileg, mert a kúszásra, mászásra mondják, hogy ha az egyik megvan és hosszabb ideig csinálja akkor valószínűleg nem lesz később gond.A lényeg hogy vagy az egyik, vagy a másik meglegyen.

Viszont nem vesztesz azzal semmit ha megnézi egy gyógytornász.Ismerősömék gyerekének pld le volt tapadva a vállán valami izom és nem is tudott volna megtanulni mászni, mert képtelen volt úgy tartani magát, hogy kivitelezze.Ahhoz ,hogy ilyen legyen nem kell betegség, akár a méhben töltött idő alatt is kialakulhatnak.Ők kb 5-10 alkalommal mentek és utána villámgyorsan mászni és járni kezdett a babájuk,őt speciel ez a letapadás akadályozta minden más mozgásformában.

Ha meg kutyázik már és ezt megemlíted a védőnőnek ő is máshogy nézi a helyzetet.(bár tudom, hogy nem mindenki olyan szerencsés védőnő tekintetébe mint én)

2020. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, 11 hónapos korig kell mászni.
2020. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Vannak gyerekek, akiknek a teste fejlődik gyorsabban (pl. 6-os gyerekének) és vannak, akiknek az agya. Ha a normál tartományban megcsinál egy mozgást, akkor nincs semmi baj és nem szükséges kezelésekkel erőltetni. Még van egy teljes hónapja. Amíg az nem telik le, addig nem lehet azt mondani, hogy késve kezdi a mászást.
2020. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Devenyes nem tanitja semmire. Csak megnezi az izmait...keress masikat, aki elobb fogad.
2020. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egyáltalán nem baj. Az én fiam egyáltalán nem mászott, csak kúszott és 10 hónaposan már elindult. Másfél évesen már beszélt (nem tisztán, meg sok halandzsa volt benne, de következetesen használta a halandzsa szavakat mindig ugyanarra); ugyanekkor szobatiszta is volt már; 5 éves korára magától megtanult olvasni (sokan a mászás elmaradásával indokolják a diszlexiát), majdnem fotografikus memóriája van, könnyen tanult mindig, aztán kamaszként belustult. Az esze megmaradt, csak túllazázta a gimit.

Mostanra igen szép szál felnőtt vált belőle (28 éves), dolgozik, külön él, köszöni jól van mind szellemileg, mind fizikailag.

2020. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen baj, de lehet az is. Nálunk 6 hónapos elmúlt, mire oda-vissza elkezdett forogni, legyintettek. 6 hónaposan körbekúszott, 7 hónapos kortól előre, de aszimmetrikusan, csak az egyik kezét és lábát használta. Nem gondoltam ez baj, szépen haladt így előre. 8 hónapos kora után elkezdett négykézláb kutyázni, de itt megtorpant minden, a kutyázást elhagyta és még 9,5 hónaposan is csak kúszott ferdén. Na ekkor léptünk, magán neurológus 1 nap alatt fogadott, ő azt mondta semmi gond. Egy hét múlva dévényes, aki megállapította a nyaka egyik oldalán, vállán, hátán le vannak tapadva az izmok, nagyon csúnya az izomfelépitese, erre rátett egy lapáttal a 2,5 hónap asszimetrikus kúszás. Emiatt ki is maradt volna nála a mászás, ha ráhagyjuk, teljesen megrekedt a mozgásfejlődés. 8 alkalommal mentünk 4 hét alatt. A kezelés borzasztó volt, tényleg kínzásnak tartom a dévény tornát, a gyerekemnek is jópàr hónap kellett, hogy kiheverje. De gyönyörűen rendbehozták, azt hiszem a 6. alkalom után már mászott és de, ott tanították meg neki, hogy hogy is kell mászni. A járást viszont eszükbe se jutott, mondta a gyógytornász, hogy végre mászik, másszon minél többet, most az a dolga. Ha magától elkezd járni az persze más. Így 8 alkalom után elköszöntünk. Rengeteget mászott, 16 hónaposan tette meg az első lépéseket és 18 hónaposan kezdett magabiztosan járni. Most 21 hónapos, korának teljesen megfelelő dumagép.
2020. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a magyarázatot és a normális hangvételű hozzászolásokat a környékünkön 1 szakember van akit sokan ajánlanak,viszont annyira telve a naptára hogy január végére tudott időpontot adni dec. elején hívtam igazság szerint sok ismerősöm ajánlotta így nem szeretném máshoz vinni.Majd megírom hogy mi lett a konzultáció eredménye.
2020. jan. 2. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!