Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred 2-3 óránként,...

Miért ébred 2-3 óránként, amikor tud ő sokat is aludni?

Figyelt kérdés

6 hónapos. December második felében volt 2 hét, amikor csodásan aludt, csak 1x kelt, illetve volt egyetlen egy átaludt éjszakánk is. Az első és egyelőre úgy néz ki az utolsó is. Szóval képes hosszan is aludni 4-6-8 órát is egyben.

Nem látok rajta fogzási tüneteket, növekedési ugrásnak se látom nyomát, nem kér többet cicit. Mozgásfejlődés se zavarja éppen, nyugodtan alszik, nem mozgás ébreszti fel. Nincs melege, nem fázik. Szóval látszólag nincs különösebb oka az ébredéseknek, mégis ébred. Amikor már nagyon hulla vagyok, apukája kel fel, és általában 3 perc alatt visszaaltatja, hogy ringatja kicsit.


2020. jan. 4. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idős volt az én lányom is kb, mikor ezt csinálta. Azóta nem alussza át az éjszakákat, most 11 hónapos. Mondjuk ő eszik, ha felébred és utána vissza alszik. Lehet szeparciós szorongás.
2020. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém 8,5 hónapos. 6 hónapos kora óta csinálja ő is ezt. Már mindent kipróbáltunk. Azt elértük,hogy csak 1x ébred,mióta átpakoltuk a kiságyát. Közel volt az ablakhoz,forgalmas utcában lakunk,éjszaka is jönnek-mennek az autók. Valamint nem is szigetel jól az ablak. Most a kályhához közelebb került az ágya. Hogy emiatt vagy sem,de az eddigi 3-4x-i ébredések csökkentek 1-re.

Ilyenkor eszik (tápszeres),és félórán belül ölben visszaalszik.

Igaz,fogzik is,és a mozgásfejlődés is zavarhatja,de 2,5 hónapja tart. Nem tudom.

Igazából nem tudok tanácsot adni,de tudd,hogy ennyi idős csecsemő alvási szokásai általában megváltoznak,nem vagy ezzel egyedül. Csak a GYIK-en,ha szétnézel,rengeteg ilyen kérdésbe botlasz (én is írtam ki).

Egyszer véget ér ez az időszak.

2020. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából nem változott meg, eddig is kelt ilyen gyakran... Bár voltak benne vegyesen jobb éjszakák is. De aztán jó lett, azt hittem, sínen vagyunk. És csak úgy visszaromlott. Szóval most ugyanott vagyunk, ahol az elmúlt 2-3 hónapban is voltunk. És semmit nem változtattunk. Ugyanaz az esti rutin, kb ugyanannyit alszik napközben, ugyanott, ugyanolyan körülmények között alszik
2020. jan. 4. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!