Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek megőrülni. Hogyan...

Kezdek megőrülni. Hogyan oldottátok ezt meg (télen)?

Figyelt kérdés

9 napja szültem a kisfiam.Azóta folyamatosan bőgök és sajnos nem az örömtől..

Első gyerekes anyuka vagyok,bizonytalan mindenben.


Egész nap a szobában kuksolunk a babával,akinek nagyrészt fogalmam sincs ,hogy mi baja van.Egész nap sötét van,mert ugye fény még nappal is nuku.Kivinni még nem merném,mert fúj a szél és -4 fok társul hozzá.


Úgy érzem nem bírom tovább.Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval.


2020. jan. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%

Mi a baj? Fáradt vagy? Nem alszol éjjel,sír a baba,nincs tejed?

Unatkozol? Vagy éppen nem érsz a dolgod végére?

2020. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Még csak 9 napja szültél, rengeteg változáson mentél keresztül. Visszaestek a hormonok.

2020. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
84%

Levegőtől nem lesz baja.. Szél nem éri a babakocsiban. Akkor ne vidd ha esik(mert az neked kényetlen) meg ha köd van.


Amikor alszik pihenj. Háztartás felesbe, kaját rendeljétek. Valószínűleg egy kis szülés utáni depi is közrejátszik.

2020. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
Nem ertem miert nuku nappal a feny? Huzd fel a redonyt, vilagosits ki amennyire csak tudsz. Nappal nem kell sotetben aludnia a babanak. Este sotetist be csak, nappa legyen vilagos, igy kulonbozteti meg o is a nappalt az ejszakatol. Tudom hogy nem konnyu. Nekem 10 hetes a kislanyom. Siros baba es nappal nem tul jo alvo, este ejfelnel elobb nem alszik el. Az eleje kicsit konnyebb volt nekem mert szinte csak evett es aludt. Apa nalunk 12 oraban dolgozik, nappal is es ejjel is igy nekem is nehez volt mikor ejjel dolgozott. Tul kell elni, jobb lesz idovel hidd el :) Folyamatosan szoktasd hozza a levegohoz. Oltoztesd be otthon es tard ki az ablakot eloszor 10 percre majd minden nap noveld 10 perccel az idot aztan par nap mulva vidd le setalni egy fel orara. Oltoztesd be, semmi baja nem lesz nyugi, kell neki a levego. Illetve a sok siras lehet szules utani depresszio jele is. Ne felj segitseget kerni. Kitartas!! Ha gondolod irj privatot es beszelgethetunk :)
2020. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanígy voltam 3 évvel ezelőtt. Végy egy nagy levegőt, gondolj arra, hogy ez csak egy állapot, elmúlik, nemsokára jön a tavasz, a sírást abbahagyja és egyre jobb lesz minden. Mi a gond pontosan? Sokat sír a baba? Fáj a hasa esetleg? Sokat van fent éjjel?
2020. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
88%

A hormonjaid miatt is van. Légy megértő magadhoz.

"Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval." -> apuka szedje össze magát és legyen ott neked, éjszaka is (vagy azért nincs ott, mert állandó éjszakás?).

2020. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Apuka azért nincs fent este,mert úgy érzi nem tud segíteni.Ezen kívül mindent Ő intéz: bevásárlás,főzés,mosás,takarítás.Egyelőre nem dolgozik,itthon van velünk.


A legnagyobb bajom az,hogy végtelennek tűnik minden.Már én sem tudom megkülönböztetni az éjjelt a nappaltól,semmi rendszer nincs az életünkben.Csak azt érzem,hogy nálam ezt bárki jobban csinálná.


Az sem segít a helyzeten,hogy január végén 4 napot egyedül leszek teljesen,éjjel-nappal...mikor ez eszembe jut már bőgök,hiszen a fürdetést sem tudom hogy oldom meg egyedül...


Nagyon önsajnáltatásnak tűnik,tudom,de nem akarom,hogy a fiamnak legyen bármilyen hátránya az én "depressziom" miatt...

A hozzászoktatást a kinti levegőhöz valószínüleg elkezdjük,köszönöm a tippeket,akik ezt írták.

2020. jan. 4. 14:02
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

valószínű szülés utáni depressziód van.

Nem könnyű időszak. akkor lesz könnyebb ha már nem leszel egesznap egyedül,és ki tudtok jobban mozdulni.

2020. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Sajnos a lakás fekvése olyan,hogy csekély fény tud beszökni,még akkor is ha teljesen felhúzom a redőnyt.
2020. jan. 4. 14:06
 10/51 anonim ***** válasza:
95%
Anyukád vagy Anyósod nem tudna átmenni arra a 4 napra?
2020. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!