Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babának, hogy van a...

8hónapos babának, hogy van a napirendje? Mikor kel, mikor alszik és mennyit?

Figyelt kérdés
2020. jan. 5. 07:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így van kb hét hónapos kora óta, most 10 hónapos:

Reggel 7-8 között ébred

Utána fél-háromnegyed órát a járókában játszik, én addig ágyazok, kv, zuhany, berendezem a jatszósarkot (minden este elpakolunk), majd ezután játszik a szobában, esetleg hintázik a benti hintán

9-10.30 között valamikor elálmosodik, alszik kb. egy órát

Utána kap valamit enni, majd lemegyünk sétálni ha jó az idő. Ha nem, akkor bent hagyom mászkálni a lakásban, mehet amerre akar, figyelek rá, a lényeg hogy jól elfáradjon.

Attól függően hogy mikor aludt délelőtt 13-14 körül van a délutáni alvás (volt, hogy hétkor ébredt, kilenckor aludt el és fél órát aludt, akkor már 12-kor álmos volt, mentünk akkor aludni), ilyenkor ott kell lennem vele, mert felriad, változó, hogy mennyit alszik, 8 hónapos kora körül simán aludt 2-3 órát is, mostanában inkább 1-1,5 óra már, nagyritkán 2.

Ha felébred utána általában meg egyszer lemegyünk sétálni ha jó az idő, utána bent tesz-vesz a játékaival. Néha elalszik még késő délután is, kb 18 körül, de ez nagyon ritka. 19 körül kap valamit vacsira.

Fürdés nálunk 20-21 között van, előbb nem aludna el, alvás pedig 21.30 és 22 között.

Ez egy alap uncsi nap, ha még van valami (baba-mama programok, nekem találkozó, ügyintézés, stb) azt megpróbálom úgy időzíteni, hogy vagy a délelőtti alvás időre essen, vagy a két alvás közé, a délutáni után lenne persze a legjobb, de ott mostanában necces, mert elég korán kezd lehűlni a levegő.

2020. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

8hónapos:

6-7között kel, reggelire tápszer, utána fél óra az adamo hintában, míg én elpakolók picit a konyhán, stb.

Utána játszadozik 8-9körül elfárad, alszik kb háromnegyed órát rajtam.

9-10között tízóraizik gyümölcsöt joghurttal, gabonapéppel. Utána sétálunk kb 1órát van hogy picit többet van, hogy kevesebbet.

Hazaértünk megint játszunk, vagy ő egyedül (szerencsére szépen eljátszik egymaga is).

12-13között ebéd, valami zöldség, fözelék husival, egy óra játszás.

Utána délutáni alvás, szintén rajtam alszik el, de ilyenkor beviszem a kiságyba. Fél-másfél órát alszik, utána uzsiig megint szórakozgatunk majd 16körül kapja a tápszert uzsonnára.

Utána már nem alszik, 19körül fürdés majd vacsi, aminek a végére általában bealszik és fél8kor már az ágyában szunyál. :)

2020. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!