Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másokat is frusztrál a légzésf...

Másokat is frusztrál a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt háromszor is bejelzett, egyszer már hosszan is csipogott, de szerencsére nem volt semmi gond. Utána itt ültem teljes letargiában, meg remegve h mi a gond, aztán rájöttem h valószínűleg az volt h nem feküdt rajta egyáltalán a baba az érzékelőn. (nagy a matrac, feljebb tettem a babát, utána megnéztem, az érzékelő a lábát sem érte el.)

Amikor lefektetem a mi ágyunkba, nincs semmi gondom, nézem, hogy lélegzik, volt hogy éjszaka is bealudtam mellette, semmi baja nem volt. A védőnőm még szülés előtt azt mondta, ez a sz@r csak arra jó hogy ijesztgesse a szülőket (ilyen esetben biztosan). Szóval én frászt kapok tőle, meg mindig ha a kiságyban van, arra tudok gondolni, mikor csipog megint és mikor hozza rám a szívrohamot.

Más is így volt ezzel? Mit tettetek végül?

(A fiam amúgy 2 hetes, szóval még kezdő vagyok.)



2020. jan. 5. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Utánanéztem és olyat vettem ami megfelelő, megtanultuk helyesen beállítani, a védőnőd igencsak primitívnek tűnik. Amúgy ha baba elsösegély tanfolyamra nem mentek el, akkor valóban szart se ér. Mellesleg nem kell az érzékelőn feküdnie, a miénk akkor is érzékelt ha 1 méterre álltam tőle a pelenkázó előtt.
2020. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

2 gyerek és évek tapasztalata után mondhatom, hogy rossz döntés volt légzésfigyelőt venni. Nem voltak koraszülöttek, nem volt gond a születésüknél sem, szépen fejlődtek, ettek, aludtak stb. innentől kezdve teljesen felesleges volt. Ahányszor a frászt hozta rám, nem érte meg, biztosan állíthatom.

Ha újrakezdhetném, nem venném meg, de ha megvettem volna, akkor se használnám. Nagyon márkás, csúcskategóriás készülék volt, sosem riasztott feleslegesen, csak akkor amikor: nem volt rajta a gyerek, kimerülőben volt az elem, elmozdult rajta/benne valami, stb. De minden ilyen esetben napokig zsibbadtam.

2020. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem frusztrál. Jól van beállítva, jól van az ágyban (2 lapos, nem tud lemocorogni), tudom mit kéne tenni és soha nem jelzett tévesen. Baby control.

2. gyerekkel használjuk.

2020. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1# legmagasabb érzékenységen van, bármit is jelentsen ez, mert a használati utasítás nem írja, hogy ez mit takar. kipróbáltam, nagyon apró mozgást az ágy végéből már nem érzékel.


2# igen, utólag nézve már látod, hogy nem lett vna rá szükség. nekem meg a tesómnak se volt, mégis felnőttük. de az ember fejében ott van, hogyha nincs légzésfigyelő akkor nem tett meg mindent a gyerekéért, akkor meg bűntudatom lenne. így meg kikészülök, mi a jobb?

2020. jan. 5. 11:28
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem frusztrál. 2 laposat vettünk, nem tudnak úgy elvándorolni, hogy ne érzékelje őket. Mindenki tudja a családban, hogy mit kell tenni, ha riaszt. Ahogy nőnek, mentős barátnőmmel újra és újra átbeszéljük, hiszen máshogy kell újraéleszteni egy újszülöttet mint egy két évest.

Egyik gyerkőcünk súlyos beteg (már csak alatta van figyelő), sokat voltunk vele intenzíven. Ott volt olyan baba, aki amiatt került be, mert leállt légzése. Szülők tudták mit kell tenni, de mire észrevették (nem volt légzésfigyelő, csak vmi megérzés miatt nézett ra az anyuka), addigra már súlyos oxigénhiányos agykárosodást szenvedett a baba. Néha beszélek anyukával, halmozottan sérült a kisfiú. Másik gyerkőcnél pedig kiderült, hogy olyan betegsége van, ami légzés leállással jár. Neki szerencséje volt, mert volt légzésfigyelő, mentők kiérkezéséig pedig anyuka lélegeztette. Kórházban is volt neki legzesleallasa. Egy szobában volt a kislányunkkal, senkinek nem kívánom, amikor elkezd sípolni a monitor, és rohan mindenki. O anyukájával is tartom a kapcsolatot, kapott epilepszia gyógyszert, habár nem epilepsziás, azóta nem ismétlődött meg újra.

2020. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Bevallom, én csak akkor vettem volna meg, ha koraszülött lett volna bármelyik is. Eszembe sem jutott megvenni, mind az orvosok, a védőnők, a szülesznők és csecsemősök ia azt mondták, ha nincs gond a szülésnél, egeszseges, normál sulyú a baba, akkor felesleges megvenni.
2020. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem, soha nem frusztrált.

Többféle márkát, típust megnéztünk, összehasonlítottunk. Végül egy kétlapos Tommee Tippee mellett döntöttünk, amihez kamerás bébiőr is van. Sosem volt vele probléma, nem jelzett tévesen.


"nekem meg a tesómnak se volt, mégis felnőttük"

Ez meg ne haragudj, de nagyon korlátolt hozzáállás. Ennyi erővel régen nem volt ennyiféle biztonságos babaülés az autókhoz, mégis felnőttek az emberek. Szóval az is felesleges, nem?! Hiszen egy vagyon sokszor, meg rengeteg helyet is foglal, minek az.

2020. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmi probléma a légzésfigyelővel... 2 lapos van, sokszor ébred az ágy végében, mégsem jelez be. 10 hónapja használjuk, soha nem volt riasztás! (Téves sem)
2020. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

a legmagasabb érzékenyég pontosan ezt jelenti, hogy a picike mozgásokat már nem érzékeli, vagyis beriaszt. Állítsd 3-asra (ha 5 fokozatos - enyém az volt), az megfelelően fog érzékelni.

A legnormálisabb dolog az egész babavárós-vásárlós mizériából.


Téves riasztás sem mindig téves, csak az éles hangra felriadnak, és vesznek egy nagy levegőt. Nem azt mondom, hogy a te esetedben is ez volt, hisz az 5ös érzékenység nagyon nem jó beállítás rajta, de a többi válaszolónál is simán előfordulhatott ilyen. Nekem egy egylapos angelcare volt, helyesen beállítva sosem risztott félre, sőt, 3-as fokozaton még a pelenkázón is érzékelte a gyereket (kombi kiságy volt)

2020. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Engem megnyugtatni, hogy van. A családban volt bölcsőhalál, így nagyon félek tőle.

Soha nem riasztott feleslegesen, akkor sem, ha bemászott álmában az ágy végébe. Rendszeresen ellenőrizzük, hogy jól működik-e, nem volt még gond szerencsére

2020. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!