Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok, hány évesen...

Ti mit gondoltok, hány évesen érdemes gyereket vállalni? (korán)

Figyelt kérdés
Hello. Az én anyukám későn szült ezért én korán szeretnék szülni. Hany évesen érdemes?

2020. jan. 5. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Azért ez elég sok dologtól függ. Szeretnél - e diplomát, van - e lakás (pl szülők ajándéka vagy örökség), apával mióta vagytok együtt és hogy egyáltalán ő akar - e korai gyereket... Nem hiszem hogy van egy sablon ami mindenki életére ráhúzható.

Én 22 évesen szültem, akkor albérletben laktunk de egy olyan férfi mellett voltam (és vagyok 18 éve) akiben maximálisan megbíztam. A második gyerek már saját házba jött 26 évesen, 30 éves koromra meglett a harmadik is.

2020. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Mikor már van legalább egy éves stabil munkaviszony, legalább 100-200 ezer megtakarítás és nem a szülők nyakára vállal az ember gyereket, tehát ha nem is saját lakásba de albérletbe. Van akink ez már 20 évesen összejön van akinek csak 25 körül
2020. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem fontos volt, hogy előtte eljussak pár helyre, szóval rengeteget utaztunk. Fontosnak éreztem a hitelmentes autót és otthont és hogy bőven legyen megtakarításom. A legfontosabb pedig, hogyha bármiért úgy alakulna hogy egyedül maradok a gyerek(kek)kel akkor is legyen saját pénzem, bevételem, otthonom,tehát anyagi függetlenség a párom mellett is. Nekem ezt 29 évesen sikerült elérnem,29 évesen szültem. A szüleim 20 évesek voltak mikor jöttem, nekik akkor már volt házuk, munkájuk, az alapok megvoltak.
2020. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sok mindenről függ. Sok a múlik az anyagiakon, jó ha van saját lakás, ház, félretett pénz, biztos jövedelem, stabil, legalább 3-4 éves párkapcsolat, vagy házasság. Van olyan, aki huszon pár évesen készen áll rá, de olyan is, aki 30 évesen sem. De ha csak a kort nézzük, akkor én szerintem 25-30 év között az ideális. Én is ekkor szerettem volna, de sajnos várni kellett vele jó pár évet. De olyant is hallottam, hogy minél fiatalabb vki (20-22 év), annál könnyebb a terhesség, szülés, gyereknevelés, ekkor még sokkal több energiája van egy anyukának. De olyant is olvastam, hogy 33-34 évesen a legideálisabb szülni. Szóval nagyon megoszlanak a vélemények, mindenkinek magának kell tudnia, mikor áll erre készen. Amúgy meg már annyira kitolódott a gyerekvállalás, hogyha vki 40 évesen lesz szülő, az is teljesen elfogadott.
2020. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes gyereket (már ha többet szeretnél) 30 előtt, legkésőbb 32-35 éves korban érdemes "letudni". Biológiai értelemben legalábbis biztosan. Az más kérdés, hogy az ember párkapcsolatai, anyagi helyzete, karrierje hogy alakul addigra, én szerencsés voltam, de aki nem talál megbízható partnert, jó munkahelyet relatíve korán az életében, annak csak azért, hogy fiatalon szüljön, elég ostobaság lenne belevágnia.

A babavállalás többtényezős kérdés, és a kor az ráadásul a kevésbé nyomós érvek mellett szokott lenni, mert hiába vagy te nagyon fiatal anyuka, ha az apa ott hagyott egyedül, a szüleid nem támogatnak, és egyébként is csupasz hátsóra a semmire szülted a nyomorba.

2020. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Nekem amik fontosak voltak előtte: diploma megszerzése, pár éves munkatapasztalat, lakhatás megteremtése, minimum 3-4 éves jól működő párkapcsolat. Ez nekem 29 éves koromra jött össze, vagyis akkor lett gyerekem.
2020. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!