Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bazi fáradt mami szindrómára...

Bazi fáradt mami szindrómára nektek mi vált be? SOS! SOS! Használható tanácsot kérek az 5 hónapos mellé!

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy

-5 hónapos a baba, éjszakánként 2 óránként vagy óránként kel. Főként anyatejes, bár már kap tápszert is mert remenyvesztettsegunkben azt is kipróbáltuk hátha segít. Volt pár jobb éjszakánk de maradt a helyzet a régi. Elvileg eleget eszik, jó súlyban van, széklete is rendben. 2 fog már kinn van, azok gond nélkül jöttek ki úgy gondolom nem attól nem alszik. Reggel ő kipihenten kel, én rohadtul nem, már reggel totál fáradt vagyok.

-napközben 2x vagy jó esetben 3x alszik 20-45 percet.

-ha fent van folyamatosan igenyli a figyelmet, szorakoztatást, cipelést, zuhanyzoni sincs időm, ha kicsit is lerakom valahova sír és üvölt.

Zuhanyozni se tok elmenni.

-férjem reggeli 7kor elmegy dolgozni este 9kor jön haza heti 5-6nap. Nagyszülők rokonok nincsenek (más országban lakunk). Baratok is szintén kisgyerekeksek nem tudok segítséget szerezni.

Próbálok pszicjesen testileg nem rámenni a dologra de kezdem azt gondolni hogy nem birom tovább nagyon NAGYON fáradt vagyok, semmi energiám, néha már arra sincs erőm hogy mosolyra huzzam a szám szélét. Tudom, ilyen ember minek vállal gyereket, hát már késő. Szal a lehúzós kommentektől mentesitsetek és olyan tanácsot kérek ami hasznunkra válhat


2020. jan. 7. 02:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinten 5 hos, ma mar 6x kelt. Vannak jobb ejjelek. Eddig egesz jo volt. Van egy 2.5 eves is. Vele is ez volt.5 hosan beindul a mozgasfejlodes, tobb inget van mar. Jonnek a dogak, attol mert te nem latod. Ez ilyen. Tul kell elni . Viszont az nem jo, ha nincs el ha lerakod. Sokat kene hason lennie, h lassan beinduljon a forgas, kuszas. Annyit tudok mondani, tarts ki, jobb lesz!
2020. jan. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*inger, fogak
2020. jan. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia! Sokat rakom hasra is, bár nem szereti, üvölt. Hatrol hasra tud fordulni, de vissza még nem. Hason folyton üvöltve teper, látszólag haladni szeretne, de nem tud még. Pár percig igy szoktam hagyni aztán inkább vissza forditom
2020. jan. 7. 03:34
 4/15 anonim ***** válasza:
*inger, fogak
2020. jan. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feszes valahol? Megnezetted? Ekkora babak mar sokat elvannak hason.
2020. jan. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell folyamatosan szórakoztatni. Nyugodtan le lehet rakni és elmenni zuhanyozni. 10 perc alatt semmi baja nem lesz.

Amúgy meg bébiszitter

2020. jan. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván nem lesz baja. De meddig sírással az ember, mert "nem lesz baja". Némelyik baba olyan sírás a tud kezdeni, hogy szakad meg az ember szíve
2020. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Magnézium, egyútt alvás, hordozás, zuhanyzásnál bevittem magammal pihenőszékben. Nappal ha alszik aludj te is.
2020. jan. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

7!


Attól még fürödni kell, enni kell, el kell végezni az embernek a dolgát. Az, hogy sir a gyerek, csak kifogás. Az élet nem áll meg. Ha a szükségleteit kielégítetted, biztonságban van, akkor a saját szükségleteidre kell figyelni. Sir 10 percig, amíg lezuhanyozol. Na bumm. Utána oda mész hozza, szorakoztatod. Masnap ugyanez. Pár nap múlva ne, fog sírni az alatt a 10 perc alatt. Nem hulye, vsak kicsi. Persze lehet lexarni a haztartast, meg furdes nelkul bolyongani a koszos lakásban kekszet rágva, a gyereket folyamatosan kézben tartva és szórakoztatva. De minek?

2020. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9es. Persze, nem is mondtam, hogy nem kell. Csupán kérdeztem, kinek mennyi fér bele. Tényleg csak érdekel.

Az én babámat is viszonylag sokat kell szórakoztatni. De attól még főzök, mosok, takarítok, ellátom a jószágokat. De max 5 percig hagyom sírni, egyébként igyekszem megoldani, hogy mi mindenkinek jó legyen.

Az szerintem se járható, hogy semmit ne lehessen csinálni a baba mellett

2020. jan. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!